Ford Focus 1.8tddi 66kw , 2000 - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8tddi 66kw , 2000 - nestartuje

Príspevok od používateľa cupakabra »

Potrebujem poradiť, dnes som isiel na mojom focuse po ceste preradil som a z ničoho nič mi začala blikať kontrolka žhavenia motor hneď zhasol, skušal som ho následne štartovať ale vôbec nič, motor toči ale nechyti. Odpojil som doma prívod do vstrekovaču a nafta stade striekala ale motor vôbec nechce naskočiť prosím
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

Urcite striekala? Lebo ked strieka tak cela kapota ostane od nafty :2f93:
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

tak ja som povolil len medennu hadičku od jedného vstreku takže tak, no nestriekala zas do slovne ale proste išla stade keď som točil motorom
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

striekni do sania startovaci spray.ak naskoci tak nedostava naftu.este radsej pred tym by som pozrel rozvody ci to nema 2x remen.cerpadlo toci ale ventily neotvara.
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

To som veru neskúšal, ale napojil som ho na diagnostiku a našlo chybu riadiaci modul vstrekovacieho čerpadlá, čo myslíte je v ťahu čerpadlo?
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

Presne tak!
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

Som si aj myslel, len teraz neviem, keď aj kúpim druhé čerpadlo resp druhú elektroniku, treba alebo netreba spárovať čerpadlo s autom ale s RJ motora? alebo s imo??
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

Pri vymene cerpadla treba nakodovat imobilizer, len pozor pri kupe lebo nie je jedno ake kupujes. Koncove cisla su napr. 01, 02, r.v. do 2001 alebo od 2002 do 2003. Ak nieco nie je jasne, kludne napis SS
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

Čerpadlo som nemenil, dával som do repasu radiaci modul čerpadla a to bolo vadné, mechanický bolo dobré. lenže ak som to vymenil a zapojil káble motor točí ale nechyti štartoval som ho sprayom a nič motor nechyti po chvíľke začnú blikáť žhaviče. Ja už neviem čo stým môže byť. Može byť až tak veľmi zavzdušnené?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj motor z úplne vyradeným čerpadlom alebo vstrekmi na sprej chytí na krátky čas.Motor kde to neplatí má závadu kdesi inde,či už v kompresii alebo časovaní rozvodu,ale chytiť musí ak je čiste mechanicky schopný kompresiou urobiť teplotu pre zápal.Zrejme sa pátra zlým smerom
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

no na sprej chytíl to áno dokým striekam sprej auto resp. motor ide síce jak htp fábia ale ide.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale napísal si to inak,u techniky to nie je tak,že čo nie je čierne je biele,riešenia sú založené na presnosti a detailoch
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cupakabra »

ospravedlnujem sa, tak ako píšem, motor naskočil ale len na sprej, a to dokým striekam ide a ak prestanem motor zhasne.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked davame do opravy tieto cerpadla vzdy trvame na vymenu rj cerpadla,repas nikdy nedopadne dobre.Nieco mi tu nesedi.Na mechanickej stranke vestko je v poriadku---neverim.Aj supatko je v poriadku?Kvoli zaseknutym supatkom odide elektronika v rj.Mam v dielni milion takych cerpadiel,ani na jednom nebolo supatko v poriadku.Ak chces nais,poradim.
cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Z ničoho nič neštartuje ford focus 1.8tddi 66kw 90ps 2000

Príspevok od používateľa cupakabra »

No ja teraz vôbec neviem, ja som mal elektroniku spalenu a menil mi tam nejake sučiastky v tom radiacom module na čerpadle. A povedal mi že ak ten solooidny ventil cvaka tak cerpadlo nieje pridrete alebo zadrete ako zisti? Či je mechanicky okej?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných