Skoda Superb 2,5 Tdi - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

Prievidzan mas sukromnu spravu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubos zimovcak napísal:tak zase 607 porovnávať so Superbom...,to je dosť iná liga..., Superb bol už vtedy zastaralý.
Všetko vždy rozhodnú rozhodcovia.tj ľudia v tom či sa tých aut držia,servisujú dlhé roky a vrážajú peniaze do tých opráv,alebo odstavia vo dvore a sliepky v nich znášajú vajcia.Ale v jednom sú určite neporovnatelné a to pokojne môžem napísať kedže som obe opravoval tak po karosárskej ako aj motorárskej stránke,že má ten SuperB značne navrch.Možno preto lebo je zaostalý,ja to tak nevidím,ale aj to je vec názoru.Ale osud týchto vrcholových modelov značky býva už raz taký,spadnú na dve percentá svojej ceny,stále majú kopcom čo ponúknuť,ale ich údržba je značne drahá,ak teda vôbec nejakú dostanú alebo ich gazda drôtuje a páskuje kým sú schopné pohybu.

Tú 2,5 u škodovice môžme pokojne porovnať z 2,7 od Peugeotu to je tiež taká lahôdka ktorá sa posiela už od brány preč
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Povedzme, ze pri vidine najazdu dalsich 200 000-300 000 km sa oplati dat do toho auta sumu rovnu jeho hodnote. Tie auta netrpia ani na koroziu, vozenie v nich je relativne slusne aj ked moderne technologie absentuju a vzhladom na vek auta je krajne nepravdepodobne, ze tych 300 000km bude najazdenych za menej ako nekonecno rokov. Uz ho totiz obchodak a ani konatel lokalnej firmicky nejazdi ako v casoch ked bolo nove. Za dalsie roky dostane snad aj vstupu do miest alebo ho postihnu ekodane. Tiez prichadzaju poruchy, ktore prevadzku tiez vedia predrazit a s pohonom suvisiet nemusia. Minimalne im treba venovat cas. Take zasekavajuce zamky, zajdene reflektory (vysvietene paraboly), stahovacky okien, klapky klimy, rad radom problemy s vymlatenym riadenim, netesnostami klimy, hadiciek a proste vsetkeho mozneho co casom nastava. Bud riesenia s origodielmi za nekrestanske peniaze alebo dielmi polsko cinskej produkcie s nejasnou zivotnostou. Proste sa tomu treba venovat a ten co potrebuje jazdit a riesit v zivote dalsich 30 veci okrem auta toto nie je ochotny znasat. Potom tie auta naozaj dozivaju v rukach mladych jazdcov bez prijmu.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

K tej dacii co tu bola v komentaroch... nechal som sa ojekabatit recami a kupil som dve nove lebo za tie peniaze mi to prisiel ako dobry napad.... ale je tu jedno ale to auto je velmi biedne nesiaha po pneumatiky tskej octavie z roku 97 .. chspet to uz ludia? Ta dscia ma na prd stsbilitu razvor sedacky posed vsetko je mekka nebezpecna priam a spotreba? Urobil som chybu ze som kupil tie dacie ako nahradu zs 1dnotkove octavie
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ked uz ste sa rozpisali o motore 2.5TDi tak pridam jednu castu polozku - vysokotlake vstrekovacie naftove cerpadlo Bosch VP44 ktore sa neoplati kupovat z vrakov za 250-300 EUR lebo nemusi vydrzat ani tyzden ci mesiac (spina a biozlozky urobia svoje) a lepsie je kupit repasovane (kamaratsky u mna s novou RJ za 580 EUR). Drzim skladom vsetky varianty - je ich vratane Audi a Prasakov 10 typov (vela ludi kupi pouzite a ani nepasuje)...
k reklamnemu okienku pripomeniem este prednu napravu - vsetky tie ramena to uz naskladnujem tiez :-)
zlate dobre 2.5 TDi-cka (prvych 200-250.000km pre majitela a po 250.000km pre servisy a predajcov ND :-) ).
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ten Superb mal 230 000 km niekedy pred 10 rokmi a nie teraz. Určite si ho nekúpil od prvého majiteľa, v takom prípade beriem späť.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných