ENC (Chorvátsko) a francúzske autá

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

kvoli jednej ceste určite nie, oplati sa to tomu kto tam chodí každoročne, v noci som ani ja nikdy ziadnu kolonu nemal, uz som pozeral cennik na ich stránke, pre mna zaujímavé by bolo kredit 550kn a ENC za 110kn

http://hac.hr/hr/cestarina/elektronicka ... tarine-enc
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

tá ENC brána slúži nato aby tam nikto nezdržoval kreditkou. ak by bolo takých vychcálkov viac tak by sa úplne stratil význam ENC,čakalo by sa rovako iba by si mal zľavu.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

peto4 no ved kazdy rok tam idem :d :D
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

tak vtom prípade treba ísť do toho, aj ja to kúpim už ako som spomínal, 110enc + 550cestarina kredit, čo som sa dočítal malo by sa to dat kúpiť hned na hraniciach a ked nie tak na prvej benzínke určite
inak vlastne sme odbocili od témy akú zadal zadávatel, a len doplním aj ja mám francúzske auto :) renault megane 2 :)
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

donatel napísal:panove rozmyslam nad ENC krabickou, kedze sa chystam do GR, v SRB by sa to dalo vyuzit. Myslite ze sa to oplati aj ked pojdem v noci? Minuly rok som nemal pocit zeby sme stali nejako dlho na hraniciach, takze som troska v rozpakoch ci sa to oplati vobec riesit na noc...
aby som Ťa uviedol na pravú mieru: ENC krabička slúži k úhrade mýta na HR dialniciach, Čiže na ceste do GR by Ti bola len na ozdobu.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

pedro727 napísal:tá ENC brána slúži nato aby tam nikto nezdržoval kreditkou. ak by bolo takých vychcálkov viac tak by sa úplne stratil význam ENC,čakalo by sa rovako iba by si mal zľavu.
Trocha Ta poopravím, nejedná sa o žiadných vychcálkov, ale na mýtnici sú špeciálne pruhy len pre ENC a potom pruhy pre ENC + karta. Platenie kartou na týchto bránach je omnoho chytrejšie ako cass, a búdky sú bezobslužné,strčíš lístok a kartu, a za moment pokračuješ. https://www.google.sk/maps/@45.7233962, ... 6656?hl=sk Čiže keď platim kartou tak jednoznačne cez takúto mýtnicu. Platí to hlavne na Lučko pri ceste domov. Stačí len čítať a trocha rozmýšlať.,
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ja tam vidím dva rovnaké pruhy, a tabuľu ONLY ENC kde tam vidíš ENC +CARD ?
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

daj si pohľad z cesty, pred mýtnou bránou (neviem prečo mi to na www nezobralo aj s tým). keď si v pruhu, oproti a v ľavo máš ENC, a hneď v pravo , sice to už slabšie vidiť, je EMC - bank car - pod tým smart card (sice ten smar card netuším čo je). musíš sa na to dívať z trocha ďalej. Ked si dobre všimneš, tak ľavý a pruh v ktorom stojíš sú prázdne akorát je tam hore scaner. Všetky ostatné pruhy napravo sú na ostrovčekoch žlté veľké krabice, do ktorých strkáš karty, a je tam závora. Keď si priblížiš tú žltú krabicu, tak na nej máš loga prijímaných bankových karát. Mám to odskúšané. ked si nevieš poradiť tak je tam jeden človek čo pribehne a vie Ti s tým pomoct. Mám to odskúšané.

tuna to máš jasné https://www.google.sk/maps/@45.7218771, ... 312!8i6656
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

tu adresu na Google si skopiruj a tak ju spusti, lebo na priamo to nejde. www.google.sk/maps/@45.7218771,15.86815 ... 312!8i6656
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

áno, máš pravdu je tam ENC a nejaké karty úplne v pravo je tam jeden pruh. je to na všetkých bránach či len na väčších?
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Nie nie, nie je to na všetkých takto. Lučko je asi najväčšia. Tam sa schádzajú všetky smery, ciže z rakúska(západ) a z maďarska (východ). Takéto bezobslužné som stretol jedine tu. ostatné sú s obsluhov, tam je to fakticky jedno, lebo kartu dávaš obsluhe, a ona to zariadi. Ale určite s kartou je to rýchlejšie ako hotovosť. Všade je vždy pravý pruh pre ENC. Najmenšie sú asi s troma pruhmi, vpravo ENC stred dnu ľavý von. Pred cestou je dobre si pozrieť napr. na gugly usporiadanie, aby sa človek vedel zariadiť. A potom, len pozorne čítať značky. Na lučku, si treba dať pozor, keď sa dialnica delí aby človek sa dostal do pravého pruhu. Jedná zvláštnosť je ostrov KRK, kde sa mýto platí pred vstupom na ostrov, keď ho opúšťaš, tak nemáš ani mýtnicu, ale je to lgické.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lorak777 napísal:nie je to ziaden problem s vystrcenim tej ENC krabicky z okna a je to bezne,
:40bd: :40bd: :40bd: to je co za somarinu.kupim polozim za okno a dovi. :40bd: :40bd: ak to nefunguje neriesim.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

seven, Ty si fakt neaky divný, nešlahol si si nahodou?, ale bez urážky, keby si si prečítal diskusiu, a vedel ako to na mýtnici chodí takúto sprostosť nenapíšeš. :4090: V prvom rade, celá diskusia, sa nesie v tom duchu, že keď položíš krabičku za okno, tak jednoducho nefunguje, a to tvoje frajerské neriešim, môžeš povedať tak v krčme, kde nechápu o čom rozprávaš. Keď sa proste chceš dostať na dialnicu, tak to jednoducho musíš riešiť, alebo sa môžeš otočiť a ísť domov. Pri Tvojej povahe by si určite kľudne išiel aj v protismere, lebo Ty takéto hlúposti neriešiš.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

pacho17 napísal:aby som Ťa uviedol na pravú mieru: ENC krabička slúži k úhrade mýta na HR dialniciach, Čiže na ceste do GR by Ti bola len na ozdobu.
Najprv si treba zistit ako to je a potom nieco pisat. V Srbsku maju podobny system cize ta ENC sa tam da vyuzit tiez. :28b7: :-\ :4012: Kebyze to tam nemali tak nepisem :40bd: :d :D :4090: Akurat sa to vola ETC a nie ENC. lol
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

seven549 napísal: ak to nefunguje neriesim.
Potom napis ako si dovolenkoval tyzden pred rampou.Lebo chorvati sa uz neklanaju kazdemu turistovi.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných