Opel Insignia - vymena brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

abeceda napísal:Tak nakoniec sa mi podarilo zohnat servis za 320 euro ( ate kotuce + dosky ) takze nebudem uz vymyslat zajtra tam idem. Vdaka vsetkym za tipy, postrehy ... :)
Ate kotuce na tvoje auto stoja 43 Eur kus plus platnicky 35 Eur takze spolu material 111 eur a za robotu cez 200 eur ? no pekna marza
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Neviem aku znacku si pozeral, alebo obchod ale ja som videl kotuce od 60 do 70 euro, proste material som cakal max do 250e + robota. Ale ako som pisal vysie potrebujem to urgentne takze vyberam z toho co mam na vyber.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundai napísal:
- - hej hej na Opel musí mať dielňa špeci vybavenie ta ne? Jasné že to ide očkovým kľúčom tak ako všade inde. Žiaden dielenský stlpový zdvihák nepotrebuješ. Rázový uťahovák som na brzdy nikdy nepotreboval. A to brzdič má menší moment ako držiak doštičiek.
Važený hjundai, skus nas poučiť o tom, akým sposobom sa dajú vybrať von brzdové doštičky a ked treba vymeniť brzd.kotúč .

Podĺa mojho názoru bez demontovania celeho brzdového strmeňa to nie je možné...

A práve ten strmeń držia tie silno zatiahnuté šrouby, ja nehovorím nič o uvolnení vodítka brzd. strmeńa
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

abeceda napísal:Neviem aku znacku si pozeral, alebo obchod ale ja som videl kotuce od 60 do 70 euro, proste material som cakal max do 250e + robota. Ale ako som pisal vysie potrebujem to urgentne takze vyberam z toho co mam na vyber.
Znacku som ti napisal ATE , tu ktoru si chcel a diely som pozrel napr. tu Autogafa.sk
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Insignia - vymena brzd

Príspevok od používateľa jaster-83 »

abeceda napísal:Ahoj, dopredu sa ospravedlnujem ak pisem do zleho vlakna. Hladam servismana v bratislave na vymenu prednych brzd (kotuce + platnicky), ktory by mi dokazal objednat material + vymenit to do piatku. V piatok ma caka dlha cesta po dialnici a ja sa bojim na tom chodit teraz po bratislave, nie este po dialnici... Bohuzial som tuto vec zistil az ked som prisiel do BA ( niesom bratislavcan ) inak by som si to dal vymenit doma u mojho ,,garazmajstra''.

Nieco o aute : insignia 2011, 118kw, kod motora A20DTH, momentalne tam mam priemer kotuca +/- 320mm.

DAKUJEM.

A to si zistil ako ze zrazu su zle, z nicoho nic? Brzdy sa nezoderu za 20km ani 200.....a to insignia 2011 nema kontrolku opotrebenia platniciek? Moc sa mi tomu nechce verit....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Nejaku dobu mi pri brzdeni ( zo 130 napriklad na 0 ) zahucali, tak som vedel ze ich budem menit v blizkej dobe, tak ci tak by som ich menil teraz niekedy, no den ked som pridaval tento prispevok mi zacalo rachotit riadne, a to je ten dovod tohoto nahlenia ( zajtra dlksia trasa po dialnicach ) ... viem ze si za to mozem sam, ved si za to aj pekne zaplatim takze mam ponaucenie :)

Neviem ci to ma senzor, ale nic mi v aute nesvieti, neblika ani nic podobne.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Akoze co si pekne zaplatis???sa mi zda ze si plačko nejaký....mas opicu maj aj na banany.ked nie,mhd.......
punisher
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 10.08.2015 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa punisher »

Ma..tzv. Akusticku :D
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Neni som placko, preco by som mal niekomu platit 400 euro ked mi niekto, to iste spravi za menej ? Asi som neni taky frajer ako ty, ze hned prva ponuka ktora pride tu zoberiem.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lakinooo napísal:Trv sa pise s w. A je to hnoj.

Jedine ate a ate ceramic dosky.
ked nechce mat bordel na diskoch tak keramika.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

laki neviem z kade berieš že TRW sú hnoj.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

podla mna su tie ATE dajake predrazene, ked som si porovnaval tak obycajne ATE vychadzali skoro za tolko jak ZIMMERMANN SPORT jasne bol tam rozdiel niekolko desiatok eur ale aj tak sa mi zdali divne. Mozno len zly obchod neviem. Ako pisal braga na gafe si vies zohnat za pomerne dost dobre peniaze material, tak neviem ze kde je problem si to nechat poslat aj do BA keby ved kurier ti to donesie aj na pumpu keby si chcel :3035:
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Vsimol som, ze ste tu pisali o uvolneni tych 2 skrutiek na strmeni. Idem menit kotuce a dosticky (ATE). Dosticky som vymenil v pohode odkruca sa to 7mm inbusom, to som mal spravene za par min. Ale kedze som chcel menit aj kotuce, tak som sa pokusal horko tazko tie 2 sruby odkrutit. Teraz to neberte, ze som namysleny, ale povazujem sa za dost silneho chlapa a proste som to nevedel uvolnit. Pozeral som si nejake navody na youtube a vraj pomaha sviecka a horuci vosk. Co si o tom myslite ? Nechcem to davat do servisu, kedze je to absolutne jednoducha vymena, ktoru si viem spravit aj sam, bohuzial ma prave tieto 2 sroby spomalili. A taktiez k tomu nepridava aj fakt, ze sa jedna o zadnu napravu, kde si nemozem natocit kolesa pre lepsi pristup. A podla toho ako tie stare kotuce vyzeraju, tak si myslim, ze neboli menene min. 5 a viac rokov.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tocis spravny smer? Akym klucom to povolujes, mas dost velku paku?
Nejaky penetracny sprej moze pomoct, ale tie sroby nebyvaju utiahnute velkou silou. Daj foto, ktore sroby to su.
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Tocim ich smerom do prava. Pouzivam klasicky gola nastavec a toto:

https://www.top-auto.sk/fotky19847/foto ... profi2.jpg

Na tom kluci mam este cca 50 cm kovovu trubku (vacsia sa tam do toho priestoru nevopcha). Taktiez som pouzil penetracny sprej a poklepal po srobe kladivom niekolko krat...

A fotku momentalne nemam, ale tu na tomto videu ich vidno perfektne. Nastavil som ti presne cas, ktore sroby myslim.

https://youtu.be/1SlZr7oiJLQ?t=2m47s

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných