Autom do Bulharska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak tak nech ti žerie aj 7 litrov na 3000 km to máš 210 litrov nafty plus poplatky za vidgety čo činí asi 40 eur tak čo si vypočítal ty
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

FUTURA 29 napísal:Trasa cez Ro je vpohode.Ak ides na oradeu na molke kupis znamku vpohode kartou.Cesty su troska aj tam preplnene netreba sa plasit,ubytovanie je na kazdom rohu restiky taktiez.Dialnica je akurat cluj-turda a potom sebes az po vestem tam zacina kanon.A pitesti bucurest.Na okruhu bukuresti pozor na stopky a na vyjazdene kolaje.Most cez dunaj v giurgu sa plati na brankach.Hranice su vpohode staci ukazat technicak a obcianku.Nic zlozite ak neviem pytam sa.
V prvom rade ,

už len myšlienka na dovolenku v Bulharsku je od veci (!)
:::

ČO od tej dovolenky očakávate ???

Špinavé pláže, a zapachajuce kontajnery so smeťami na ulici v blizkosti hotela,ktoré nikto nevyprázdňuje,len odoberú zvrchu prebytočný odpad ???

A cesta cez Rumunsko ???

Kolony cez dediny kde počas jazdy cez noc dialkové svetlá zapnete možno 3x ... (!)

Su aj dialnice , ale nestojí to za ten stres,ked cez dialnicu prebiehajú ludia.... (!)

A Bukurešť , je kapitola sama o sebe..

Väčší chaos som nikde inde nevidel...

Bol som v Bulharsku autom celkom 4x a NIKDY VIAC !!!!!!

Strata času a peňazí..

nedajte sa zlákať lacnou stravou...

Nestojí to za to v ŽIADNOM ohĺade !!!!!

Existuje spusta iných destinacii v Europe,z ktorých budete mať zaručene LEPŚI POCIT ako z Bulharska.
skorpion19
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 07.10.2007 20:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skorpion19 »

Dnes som sa vratil autom z BG (10 dni v Kitene) - takze aktualne info)
Cesta tam rozdelena na 2 casti - rano vyrazam, po cca 9h prichod do Nisu v Srbsku, kde prespavame a rano este cca 7h a sme v hoteli v BG... Prichadzam oddychnuty, kedze som v noci spal a mozme ist tak rovno na plaz.
More uzasne - voda tepla a CISTA - Kiten je znamy svojimi cistymi plazami a vodou (bol som tam uz 3x). Je tam lacno a vecer to tam zije.

Cesta tam - ako som pisal, cca 16h predelenych na 2 casti) - bez zdrzani uplne v pohode.

V HU dialnica az po hranicu - 130km/h (cize som tahal 140). Paradoxne asi najhorsia kvalita dialnic...

V Srbsku dialnica skoro cez celu krajinu - az na koniec cca 60km, kde je to vo vystavbe. Cesty lepsie ako u nas a kazdu chvilu velka pumpa, kde som sa nebal decka nechat v pohode sa vybehat (5 a 6r). Bezpacnost ako na slovensku. Ide sa 120km/h - cize 130

Bulhari - najhorsi usek je Sofia - tam este nemaju dialnicu, cize husta premavka, kopa krizovatiek, ale da sa to vcelku v pohode prejst. Inak dialnica cez cele BG az do Burgasu a pak uz len po pobrezi cca 30-40min podla lokality kam kto ide.
Cesty lepsie ako na slovensku, pumpy na kazdom kroku, rovnako vsade bezpacne a bez problemov. povolenych je 140km/h, takze som tahal 150 cele BG ...

Cesta naspat uz bola ina kapitola. V BG prve zdrzania - havarka na dialnici, ale odklanali pekne dopravu, takze jeden vyjazd dole a dalsi spat na dialnicu. Tak 30.min zdrazanie
Srbi - praca na dialnici - 1h zdrzanie v kolone. Mitnica 1h zdrzanie v kolone. Hranice Srbsko-Madarsko --- pred polnocou prichod. 2h zdrzanie v kolone a to som predbehol asi 1.5km kolonu odstavnym pruhom skoro az po hranicnu branu - inak by som tam stvrdol cca 5h pocitam... V HU zacalo liat - tak rychlost klesla na cca 90km/h. Plus som si asi na 40min zdriemol na pumpe a prichod domov po cca skoro 23h :( o 7h dlhsia cesta spat ako tam

v Srbsku sa platia 2 useky - na jednom 2.5€ a na druhom 6.5€ - krat 2 (cesta spat)
V BG - znamka ja som kupoval mesacnu, kedze som bol na dlhsie ako tyzden (30leva, cca 16€)
HU - rovnako mesacna - cca 18€

nafta - aj ked som na to dupal + klima cely cas, tak cca 180€

Ak niekto nieco chce este vediet, tak sa kludne pytajte

- este doplnim, ze som urobil cca 3000km (nieco vyse)
Kia Sportage a Chevrolet Aveo
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Masochizmus?
Ja chodim cez Rumunsko. To je masochizmus, ale ja to mam tak rad…
Rumunsko, az na 2 useky, kde opravuju cesty (dlhsie useky su to), tak super. No naj je planovat cestu cez noc, ak niekto chce ponahlat.
Takze 1500 km jedna cesta, 19 hodin volantovania.
Mne sa Rumunsko velmi paci, prirodu maju neskutocne krasnu.
bystro02
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.08.2017 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bystro02 »

kamoš bil teraz na motorke v rumunsku na transalpine a pochvaloval si celu jazdu, tak rozhodne to je isto poriadny zazitok
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute v lete (jul,august) mam na plane ist na mazde do bulharska , konkretne primorska a chcel by som som sa spytat ze ubytovanie si mam vybavit dopredu? alebo staci hladat az v cielovej destinacii. Ze ci nebude problem zohnat ubytko priamo na mieste pocas dovolenkovej sezony . A nie nechcem ist lietadlom ja tu cestu prezijem robim kamionistu tak som na dlhe cesty zvyknuty. chcem este pozriet odtial aj do Turecka a grecka kedze je to nedelako od Primorska tak by som to vyuzil :4012: Dik za info
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

svagor isiel letecky a ubytko hladal na mieste, noproblem, ja som este nebol v bg, ale niekedy chcem ist, ked decka budu vacsie :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Lubka14
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.06.2018 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubka14 »

Tento rok sme sa rozhodli ist aj mi do bulharska autom viete mi povedat skade je ist lepsie ci cez rumunov alebo srbov a co vsetko je potrebne ku ceste dakujem
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

sak uz tu bolo napisane vsetko, staci precitat
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo »

biker610i napísal:Caute v lete (jul,august) mam na plane ist na mazde do bulharska , konkretne primorska a chcel by som som sa spytat ze ubytovanie si mam vybavit dopredu? alebo staci hladat az v cielovej destinacii. Ze ci nebude problem zohnat ubytko priamo na mieste pocas dovolenkovej sezony . A nie nechcem ist lietadlom ja tu cestu prezijem robim kamionistu tak som na dlhe cesty zvyknuty. chcem este pozriet odtial aj do Turecka a grecka kedze je to nedelako od Primorska tak by som to vyuzil :4012: Dik za info
Úplne v pohode až na mieste. Okrem klasického "od domu k domu" môžeš skúsiť zájsť na autobusovú stanicu, tam zvyknú čakať domáci na autobusy s turistami a ponúkať ubytko.

Ak sa vyberieš smerom na Turecko, tak táto trasa (link na google maps) bola pred dvoma rokmi pomaly horšia ako cesty na Ukrajine. Veľmi kľukatá a veľmi často veľmi rozbitá. Svedčí o tom aj časový odhad Google maps: 78km / 1:44 hod. Možno sa to za dva roky zlepšilo...
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

pekne fordík vydržal až na slnečné pobrežie :) cca 1460 km až k hotelu slovensko-madarsko-srbsko-bulharsko
[img]http://www.imagehosting.cz/thumbs/fjordeje.jpg[/img]

je to fofo 2.0 tdci mk2 2007 249tkm

asi najvacie zdrzanie bolo na srbsko madarskych hraniciach urcite odporucam pouzit dialnicny hranicny priechod (roszke-horgos) tam to "ide" cestou naspäť som si naivne myslel že na roszke-horgos starom priechode (okresna cesta) to pojde no take velke 2x dlhsie sme cakali takze som vypol motor a tlacil auto cez hranice :D :D cca 629 metrov tu aj batozinovy pozerali (madari) ale na dialnici ich to netrapilo..

tankoval som slovensko/madarsko/bulharsko sranda ze na omv v bulharsku bola nafta lacnejsia nez u nas na noname pumpe v hornej dolnej s cervenou naftou

nebyt toho ze su 2 hranicne priechody madarsko/srbsko srbsko/bulharsko tak je ta cesta zvládnutelná aj za 13h jazdy

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 47 neregistrovaných