Cuvanie do kopca

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aszunin
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2018 08:15
Zdieľať na Facebook

Cuvanie do kopca

Príspevok od používateľa aszunin »

Zdravim Vas.
Chcel by som sa poradit s mojim problémom. Pri cuvani do kopca sa motor strasne dusi a zdochyna.. Neviem ci ja robim nieco zle? Alebo je problem inde. Skor som mal VW Polo a tento problem som nemal. Teraz s Mazdou 3 ano. Pri cuvani na rovinke bez problemov, pustam spojku, potom pridam plyn ani naznak nejakého dusenia sa motora. Pri cuvani do kopca pustam spojku pomaly a pridavam plyn a motor sa uz hned dusi a zdochne.. Nestretli ste sa s niecim podobnym? Alebo je chyba niekde vo mne, ze robim nieco zle?
Taktiez este jeden obcasny problem. Z prace vychadzam z parkoviska a o 50m dalej beriem spolucestujúceho. Vyjdem z parkoviska, rozbehnem sa, zastavim pri spolucestujúcom a niekedy (obcasne, nie vzdy!) motor zdochne.. Bez akehokolvek cuknutia, dusenia, proste zhasnu kontrolky a musim startovat znova. Deje sa to, ked starujem po niekolkych hodinach. Ak je motor uz zabehnuty, tak sa mi to nestava (na krizovatkach napr.som zatial problem nemal nikdy).
Nemoze byt nieco s prevodovkou? Motorom? Dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najskor bude chyba medzi volantom a pedalmi...kolko mas najazdene, kolko aut si uz jazdil, kolko mas vodicak ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
aszunin
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2018 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aszunin »

jazdim nieco cez 2roky, najazdene mozem mat 50 000 cca? Ako s tym cuvanim beriem, ze to moze byt moja vina (co by som bol aj radsej, nez keby to mala byt porucha v motore alebo prevodovke). V cuvani do kopca som v podstate novacik :P .. Pockam si este na nazory viacerých ludi. Pripadne ak je to fakt moja vina, ak by mi to tu niekto vysvetlil, bol by som vdacny :)
Ale co to zhasinanie motora po vyjazde z parkoviska?
aszunin
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2018 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aszunin »

Toto je moje druhe auto, s Polom som mal nieco cez 30 000km, s Mazdou 20 000cca
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych to videl na pracu zo spojkou :41c2: , spojka plyn "hraje" voci sebe, jak zacnes spomalovat automaticky musis vymacknut :41c2:, sice si sa to mal naucit v autoskole, ovsem neklesaj na duchu, v klude si vybehni niekam do kopca a skusaj skusaj, keby si mal starsieho skuseneho spolujazdca s volakym svihacim vychovno-napravnym prostriedkom islo by to rychlejsie, to som si isty :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

A neskusal si najprv stisnut pľin (dostat motor do otacok) a az tak pustat spojku? Podla mna pri tomto sposobe ti to na bomby nezdochne ;).
aszunin
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2018 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aszunin »

Vyskusam to. Aj cez rucnu brzdu ma napadlo vyskusat ako klasicky s jednotkou do kopca. Dik za tipy, potom dam vediet ;)
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

ja musim povedat, ze mi prave ta kombinacia s rucnou robila problem viac ako ked som siel cez spojku takze neviem ci ti to bude jednoduchsie
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som videl chybu možno inde ako v tebe.
Ak berieš toho kolegu a samé od seba zhasne ako pri ňom zastavíš tak by to mohla byť zanesená škrtiaca klapka, alebo nejaká iná závada ktorá má vplyv na riadenie motora, nasávanie falošného vzduchu...
aszunin
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2018 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aszunin »

S tym cuvanim sa musim pohrat, poskusat, co a ako mi bude najlepsie.. A s tym zhasnutim motora je jednoznacne chyba niekde po motorickej stranke.. tam ja len vyhodim rychlost a zabrzdim na 0, tam nie je nic, co by som mohol pos...
Ak by to bolo skrtiacou klapkou, tak oprava sa riesi jej vymenou? Ci?
Inac dakujem za rady, tipy & triky :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak je zanesená tak len vyčistiť technickým benzínom aby tam nebolo nalepeného bordelu
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Ked zdochne motor kvoli zasratej klapke, alebo zlej manipulacii s pedalmi alebo s neviem cim, tak kontrolky ostanu svietit. Ale jemu zhasnu aj kontrolky. To skor bude problem s elektrikou. Uvolnene kable na baterke, uvolnene uzemnenie atd.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Skús doplnit info - aky mas motor, kolko km, kedy boli menene sviecky, vzduch filter. Volnobeh je ustálený? Kolko otáčok je na volnobehu za studena a za zohriatia?
Tá škrtiaca tiež môže byt. Ja na benzine čistim kazdych 50t a je pekne zadrbkana.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

aj ked tu prebehne niekolko stranova diskusia, skonci to tak, ze budes musiet navstivit servis, sprav to hned a mas pokoj, chod sa previezt s mechanikom, ku ktoremu mas doveru a ukaz mu co to robi a o aky problem ide a vybavene
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

len aby aj ten mechanik si v tom spravil jasno :41c2:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomaskiraly1, uwa0911536678 a 58 neregistrovaných