Výber ďaľšieho Mercedesu - Jazdenka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Lorak mas pravdu,ze SL si lepsie drzi cenu-hoci na Slovensku sa kabriolety velmi tazko predavaju a podobne aj G si drzia cenu ale predat s V8 benzinom je na Slovensku a dlhsie cakanie. A k motorom 55 stara poctiva 113 s kompresorom sem tam to jazdim ale v G a tam je tazsia buda a do 3000otacok ok a potom poriadne nakopnutie -zvuk lepsi ako v ml 6,2amg ale na SL bude skor drahsie servisovat podvozok . Ml 63amg som mal pol roka a zatah trochu lepsi od spodu+ v celom pasme otacok taky vyvazenejsi a podvozok na vzduchu -celkovo ml uz velmi klesaju na cene to uz skor cls s 6,2amg keby som mal vyberat. a servis na 8valec stale lacnejsi ako na 12valec ked ho uzivatel temy ma doma . Inak Lorak ked som skusal starsie SL tak na krk mi ovieval skor studeny vzduch a to fukanie tepleho vzduchu u starsieho rocnika neako nepomahalo ale ked som sa pytal tak na novsich vraj je to uz ucinne . A zase ked mozem porovnat tak lepsi je zatah na novej 500-ke - 8valec s 2turbami a nie je to ani amg a po cipe to ma okolo520konikov ked som to skusal a ide lepsie ako 55amg . A k servisu motora sa nemozem vyjadrit nemal som to az tak dlho ale treba pocitat s vymenou rozvodov po case-retaz + prkotiny k tomu + sem tam aj vaha vzduchu sa bude porucat alebo skrtiaca klapka ,ze starsie auta si pytaju svoje :d :D
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nevedel by som ani vymenovat vyhody a nevyhody jednotlivych dvoch typov / kabrio vs suv/, neberiem to tak, necipujem to sl-ko, nejazdim ako blazon, nepredvadzam sa, len si to pohodovo uzivam, to staci... ciste ako v pohode na motorke...hadam najlepsie pohodlne kabrio, samozrejme to novsie, tie stare som nikdy nechcel a pri tom ten teply vzduchovy sal / starych to nebolo/...mojim jazdenim sa nekazi a derie minimalne, obcas nejaka elektrika, tlacitko a pod. ...
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Nakoniec to bude SL55 AMG, po pár dňoch užívania ML-ka som sa toho SUV nasýtil a prešlo ma to.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ked ho poriadne prefuka a nebodaj dostane zapal ucha tak aj to SL-ko ho potom prejde :d :D
oliverkonderla
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.10.2014 14:47
Zdieľať na Facebook

Amg

Príspevok od používateľa oliverkonderla »

leonNL napísal:Ak sa chceš dozvedieť rozdiel medzi 63 a 55, napis mi ss. Roky sa pohybujem len medzi AMG-ckami, sám som majiteľom 55-ky. Tu ti každý napíše len dohady a teórie a rozprávky. Poznám na tých mašinách detailne každý srob, viem čo ta čaká s jedným alebo druhým, viem koľko stojí prevádzka, servis, diely atd.
Veľmi rad ti pomôžem, pokecám s tebou o týchto autách, žiadnu inú tému nemám radšej...
Ahoj ja som ti písal sukromku pozri si pls
oliverkonderla
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.10.2014 14:47
Zdieľať na Facebook

Re: Výber ďaľšieho Mercedesu - Jazdenka

Príspevok od používateľa oliverkonderla »

jerry.di.96 napísal:Ahoj, nastal čas znova poprosiť o radu, chcel by som si zaobstarať ďaľšie auto, snáď pre radosť.
Moje podmienky sú trošku urvané zo sci-fi (slovenské cesty), ideálny by bol Mercedes - a verzia karosérie Kabriolet, alebo SUV, zvykol som si na pohodlie spojené s veľkým objemom.
Ideálne by bolo oboje, ale nakoľko už teraz mám 3 autá, už 4 odstavené by boli nezmysel.
Tým pádom sa rozhodujem reálne medzi Mercedes SL55 AMG 2002-2005 alebo Mercedes ML63 AMG r.v. 2007-2009. V12 už mám, takže momentálne sa uspokojím s V8.
Spotreba a servis ma nejak extra nezaujíma.
Ide mi skôr o spoľahlivosť a rozdiely medzi 6.2L a 5.5L.
Ďakujem za skoré odpovede k téme. :3035:
Ahoj kúpil si amg?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných