ENC (Chorvátsko) a francúzske autá

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mrazik
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.06.2005 02:11
Zdieľať na Facebook

ENC (Chorvátsko) a francúzske autá

Príspevok od používateľa mrazik »

Pozdravujem a prosím o radu. Tento rok mám na dovolenku v HR zapožičanú ENC “krabičku” na platby mýta na diaľniciach. V diskusii na inom (českom) fóre som čítal upozornenie, že v autách francúzskych výrobcov, PSA a Renault, je z dôvodu materiálu použitého na výrobu čelného skla problém s komunikáciou mezdi krabičkou a mýtnou bránou. Používam Citroen C4GP, predné sklo vyhrievané nie je. Máte niekto reálne skúsenosti? Je naozaj nutné pri prejazde mýtnou bránou pre istotu podržať krabičku v otvorenom okne (nesmejte sa, to je odporúčanie z českého fóra!), alebo ju stačí mať položenú vpredu za sklom?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja som musel tiez vystrcit krabicku cez okno,VW Turan.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Koľko ušetríš zapožičaním si takej krabičky ???

Mám vystrčovať krabičku cez okno tak už možem rovno zaplatiť bankovkou alebo kreditkou.... :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zhruba 20% :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alliano
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.06.2018 11:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alliano »

a to kde sa dá takto požičať?
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

využijem túto tému aj ja :)
o cca 3 týždne ideme aj my smer Ploče odtial na Peljesac, toto bude už moja 6 ta dovolenka v chorvátaku a vzždy som platil keš na mýtnych bránach, ENC viem že maju tie čítačky ale raz som počul že na ENC bráne sa dá platiť aj kreditkou ? je to fakt Pravda ? lebo síce ked človek cestuje v noci nieje vela áut ale pri návrate domov Lúčko Zagreb to býva už plnsie a tiež som zvažoval že by som to ryskol na ENC bránu s kreditkou lebo tu bolo evidentne o polovicu menej áut
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na raz na dovolenku takéto caviky ....zaplatím kartou a neriešim nekomplikujem . A kreditkou sa na ENC bráne platiť dá a je tam aj menej ľudí. Pred pár rokmi sme to tak riešili a nebol problém .
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

Vlady dakujem :) tento rok skusim tu kreditku na ENC
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lucko musis ist skor doprava, bank card, smart card, enc a necakas nic, alebo minimum, potom len kukas na tych cash nestastnikov lapenych v pasci lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cacina
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 03.02.2008 20:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cacina »

Na C4 pikaso to tiež nechcelo fungovať.
pre laco: oplatí sa, mne pri dvoch dovolenkach dvakrát zabudlo odrátať dve najdlhšie trasy, a nestalo sa to len mne, proste máme taku šťastnú škatuľku.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

peto4 napísal:Vlady dakujem :) tento rok skusim tu kreditku na ENC
Daj potom vedieť ;)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

laco1871 napísal:Koľko ušetríš zapožičaním si takej krabičky ???
Financne to vijde menej ak ju pozicias od niekoho kto ju uz ma.A minimalne 1 hodinu cakania na kazdej brane cez ktoru ides.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

je pravd, že francúzske autá majú špeciálne sklá a cez ne sa nedajú načítavať karty (včítane platobných). Ale keby si si podrobne preštudoval inštrukčnu knižku, tak by si sa v nej dočítal, že na skle sú vytvorené tzv. špeciálne čítacie zóny, práve pre tieto prípady, kde sa dajú požiť karty a podobne. Tieto zóny sa nachádzajú vedľa spätného zrkadla, a sú vybodkované čiernou plochou. Ono tá krabička by sa mal a prilepiť na túto plochu. Ak máš krabičku požičanú a použiješ ju na jednu cestu, tak ju zrejme lepiť nebudeš. V takomto prípade je určite pohodlnejšie vystrčiť krabičku von oknom, ako ju držať pri zrkadle. Len treba si uvedomiť, že krabičku treba nasmerovať lepiacou plochou smerom na skener, nie naopak.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nie je to ziaden problem s vystrcenim tej ENC krabicky z okna a je to bezne, nie len u franc.aut...este k tomu prechodu cez ENC prechod s kreditkou - sam uvidis, ked to budes robit, co ti povedia ostatni, lebo tym zastavis plynulost prechodu, aj ked velmi pomalého - cca 5km/h, ale vzdy sa tam sunu vodici, ktori sa tvaria, ze nevedia, kde je sever a uz ich nikto neda bohuzial vycuvat, lebo je to prakticky nemozne...a ked pojdes v max trafiku, tak ti ani ENC nepomoze, lebo tie samostatne ENC koridory su dost krátke a v kolone budes pred nimi dlho stat s normalne platiacimi...
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

panove rozmyslam nad ENC krabickou, kedze sa chystam do GR, v SRB by sa to dalo vyuzit. Myslite ze sa to oplati aj ked pojdem v noci? Minuly rok som nemal pocit zeby sme stali nejako dlho na hraniciach, takze som troska v rozpakoch ci sa to oplati vobec riesit na noc...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0908640495 a 51 neregistrovaných