skoré radenie spiatočky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

to je zaujimave lebo vsade citam ze na automate sa to ani neda
pieso
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 24.02.2017 12:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pieso »

To som si aj ja myslel, ze to neni mozne :d :D
dark233
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.06.2018 12:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dark233 »

to si asi väčšina ľudí myslí ale evidentne sú aj takí majstri, ktorí to zvládnu :d :D
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

dominik2223 napísal:To som spravil aj ja na automate, v tom momente sa rozsypal kôš polovica prevodovky, auto nepojazdne.
Doteraz s úsmevom spomínam, ako som pred cca 25 rokmi na Toyote Corolle s trojstupňovým hydraulickým automatom pri cca 110 km rýchlosti chcel zaradiť ešte vyššiu rýchlosť, ale bola to spiatočka. Veľký rachot od prevodovky, rýchlo som páku vrátil späť a napodiv auto išlo v poriadku ďalej, aj u nás ešte cca 50 tis.km.
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

ešte čisto teoreticky keby sa niečo pokazilo v prevodovke na novom aute ktoré je v záruke. Budú sa v oficiálnom servise babrať s opravou prevodovky ? Sú veci ktoré sa dajú opraviť (napr. zlomeny zub) ?
Predpokladám že by bolo treba vymeniť celú prevodovku čiže náklady tisíce €
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tvoje starosti by som chcel mať. Vyzerá že nemáš čo na robotu, tak vymýšľaš somariny. Už ti tu viacerí napísali že sa nič nedeje, pokojne jazdi ďalej.
V autorizovanom servise na Slovensku sa určite nebudú zaoberať opravou tvojej prevodovky.
Pošlú ju do zmluvnej dielne niekde v Európe, tam ju otvoria a zistia že či bol zub ulomený rázom, alebo únavovým lomom. Pokiaľ bol ulomený v dôsledku tvojho radenia, tak ti naúčtujú opravu, samozrejme je jedno či je auto ako celok v záruke alebo nie, z ceny sa prehneš.
Takže zbytočne nerieš takéto teoretické úvahy, keby sa v budúcnosti niečo na prevodovke prejavilo, daj to opraviť niekomu kto sa tým zaoberá a nerieš to cez autorizovaný servis.
Zlomený zub sa opraviť nedá, ale dá sa kúpiť náhradné ozubené koleso alebo hriadeľ s príslušným ozubením a ten sa pri oprave vymení.
dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

peter2112 napísal:to je zaujimave lebo vsade citam ze na automate sa to ani neda
Ako by sa nedalo ? Stlacis brzdu auto dobrzdi ale nezastavi a v tom momente ta pusti dať Rko ale rychlost samozrejme nemoze byt 100.. hovorim o rychlosti kedy auto uz pomaly stoji... bohuzial situacia bola, autom som rychlo potreboval cuvat do kopca a v tom len veľka šupa a neutral ..
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a kde si to čítal? všetko sa dá zničiť len tá hlúposť ľudská je večná....
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Holt niekto dokáže zničiť aj železnú guľu.... :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných