skoré radenie spiatočky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

skoré radenie spiatočky

Príspevok od používateľa peter2112 »

Ahoj,
Pár krát sa mi stalo v stresovej situácii že som bol nedočkavý pri parkovaní a začal som radiť spiatočku ešte počas toho ako sa auto pohybovalo mierne dopredu. Samozrejme ako začalo škrípanie som sa spamätal a dal späť neutrál a počkal kým auto zastalo úplne. Viem že som ***** ale chcem sa spýtať či sa môže niečo stať s prevodovkou v prípade že sa to stalo fakt len možno 2-3x. Auto je s manuálnou prevodovkou samozrejme
Ďakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak stať sa môže všeličo, aj zub na kolese sa môže vylomiť, nevieme že ako to tvoje radenie v reáli naozaj vyzeralo, ale zase pre pokoj tvojej duše je možno konštatovať, že obvykle by sa nič závažné nemalo stať.
Všetko si žiada svoje, aj radenie rýchlostí v aute má nejaké podmienky a z toho vyplývajúci nejaký postup, nerozumiem čo má spoločná tvoja nedočkavosť s tým že neradíš správne.
V prípade že by sa nejaké drobné kúsky ocele, ktoré sa pri podobných manévroch dostali do oleja v prevodovke, kedysi na ich zachytenie slúžil magnet vo vypúšťacej skrutke, neviem či teraz ešte také dačo dávajú výrobcovia do prevodovky.
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

Je to nove auto takže sa dávam poriadny pozor, ale tak stalo sa to asi 2x pri parkovaní v meste. Práve preto ma to tak se*ie lebo je to nové auto neviem či som mohol niečo pokaziť. Prebiehalo to ako som písal auto ešte bolo v pohybe dopredu (veľmi pomalá rýchlosť)pričom ja som už stlačil spojku a začal radiť spiatočku. Akonáhle to začalo škrípať som páku dal späť.
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Neboj sa.... to sa urcite stalo kazdemu, aj skusenemu aj neskusenemu vodicovi.... Ked je to v malej rychlosti, na desatinu sekundy, tak zuby do seba nezapadnu, iba o seba skrtnu, to ta hned vylaka, a na silu to tam nezaradis....
Jasne ze zalezi aj od auta, ale podla mna, ked to nerobis denne a nasilne, tak sa nic nestane. Ono to ozubenie v prevodovke podla mna je na to troska aj dimenzovane. Mam suseda (takeho dedka) co takto radi jednotku aj spiatocku cez zuby asi 10 rokov na Daewooe....a auto mu stale ide....meni len olej...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Komu občas neškrknú zuby ako keby ani nejazdil. Nerieš veci ktoré riešiť netreba . Vyvaruj sa toho aby sa to stávalo pravidelne . A to je celé. Spiatočka nemá synchron takže tam sa to môže stať občas .
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

nie si ani prvy ani posledny komu sa to stalo, zalezi od toho ake mas stastie, niekomu sa stane pravidelne a nic a niekomu sa stane raz a hned je zle. pokial ty sam necitis nejake zmeny tak je zbytocne stresovat kvoli, ale jasne, ze je to pre auto dost facka takze neodporucam to opakovat
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

VLADY napísal:Komu občas neškrknú zuby ako keby ani nejazdil. Nerieš veci ktoré riešiť netreba . Vyvaruj sa toho aby sa to stávalo pravidelne . A to je celé. Spiatočka nemá synchron takže tam sa to môže stať občas .
tak zuby mi škrtli viac krát na iných autach ale vždy pri radení hore alebo dole... nikdy nie pri spiatočke..laicky som si myslel že spiatočka môže narobiť väčšie škody
ale dik všetkým za morálnu podporu :300f:
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ja som na jednotkovej octavii 1.6 MPI tak znicil ozubene na spiatocke.Na dvore dole kopcom som si neuvedomil a nabral som celkom slusnu rychlost zaradil spiatocku a uz som pocul ze je zle.Po cca pol roku vypadavala tak casto ze sa nedalo cuvat.Oprava 500 eur.Teraz som ostrazity
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

ale hned po tom ako sa to stalo si pozoroval problemy ci az po polroku ?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Hned bolo pocut divne zvuky a cukanie a seknutia
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

a to si tam tu spiatocku aj dokazal zaradit silou ? ci len zaskripalo ?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Prave to ze som zaradil a zodral ozubene.A este vystartoval prudko.
peter2112
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 09.07.2017 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter2112 »

dik za info..ja som dufam obisiel stastnejsie lebo nic nepozorujem zatial..ale zas mne to nedovolilo uplne zaradit ..ako som daval paku do spiatocky zacalo skripat a hned som ju vratil
dominik2223
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 13.01.2011 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik2223 »

To som spravil aj ja na automate, v tom momente sa rozsypal kôš polovica prevodovky, auto nepojazdne.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa0919420378, uwa915631763 a 57 neregistrovaných