VW Golf IV - nefunkčná klíma

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Szterbinsky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.02.2010 20:19
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - nefunkčná klíma

Príspevok od používateľa Szterbinsky »

Ahojte, mám nasledovnú závadu.Po zapnutí klímy sa vetráky točia, ale kompresor sa nespustí. Diagnostika Climatronicu mi vyhadzuje chybový kód 332- snímač teploty výparníka. Problém je, že ho neviem nájsť a podľa ETKA tam ani nie je. Jedná sa o Golf 4 r.v.2000. https://workshop-manuals.com/volkswagen ... mpartment/ Malo by to byť č.11, č.10 som vymenil žiadna zmena. Riešil niekto tento chybový kód na tomto modely alebo Octavii?
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

napajanie na kompresor si skusal? ak je napajanie ok a necvakne - nezopne elektromagneticka spojka tak je chyba v nej. ak nejde na konektor spojky stava tak treba hladat chybu v privode. sa mi zda ze nad starterom v stvorpinovom konektore idu kable na kompresor
Szterbinsky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.02.2010 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szterbinsky »

Napájanie na priamo som neskúšal, ale spojka ma odpor v tolerancii 3-6 Ohmov takže tu problem nebude si myslím. V skrytom menu Climatronicu pod kodom 40 ukazuje, že výmenník ma teplotu -50 a vypisuje chybovú hlášku 332 čo je čidlo teploty vymenníka a tým pádom nepustí kompresor. Vtip je v tom, že moj ročník by to čidlo nemalo mať takže neviem odkiaľ berie tento údaj. Mám rozobratú palubovku na spolujazdcovej strane a nie je tam.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked vetrak sa roztoci hned po zapnuti klimy,tak chyba musi byt.Vetrak ide len v nudzi,to znamena,ze rj vychodnoti situaciu ako nudzovu,zapne vetraky,a odstavi kompresor.Bud tlakovy spinac je vadny,alebo niektory snimac teploty.Na diagnostike musis vidiet medzi zivymi udajmi.
Szterbinsky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.02.2010 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szterbinsky »

Diagnostické menu Climatronicu mi po opatovnom zmazaní chýb vyhodí kód 332 čo je spomínaný snímač teploty výmenníku a podľa dát ukazuje teplotu -50 co je predpokladám základná hodnota, keď nefunguje. Problém je, že ho neviem nájsť. Napatie na vstupe spojky kompresora sa nemení-9V, či je klima zapnutá alebo nie, takže nedostáva šťavu. Celková diagnostika sa rieši.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ta klima predtym isla a prestala ist alebo???
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

napatie na kompresor skusaj zatazovou skusackou, ziarovkou aspon 5w. merak ukaze 9V ale to nic nemusi riesit. a tiez mozes odpojit konektor a na cievku priviest napatie kablami z baterky napriamo aby si vylucil alebo potvrdil ci je cievka dobra a spina alebo nie. potom budes vediet na co sa zamerat dalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

G263
Do 19 týždňa 2000 len u vozidiel s externe regulovaným kompresorom
po 20 týždni už všetky vozidlá

Zrejme tam bude iba G192
Szterbinsky
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 12.02.2010 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szterbinsky »

Stalo sa to po dezinfekcii klímy. Po nej som absolvoval asi 800km cestu, kedy išla v jednom kuse klíma a na druhý deň už nenabehla. Čakám na diagnostiku, či je správne nakódovaná, ale ako píše pán Hlavatý moje auto G263 nemá. Buď je chybné tlakové alebo teplotné čidlo, možno kompresor.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Teplotné čidlo výparníka sa dá tuším ošuliť 10Kohm odporom . Ale istotu nemám .
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 31 neregistrovaných