VW Polo 1.2 TSI 2009 - vymena oleja v automate

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Ak to bolo predpísané,tak áno. Ale tu nie je.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Samozrejme, že aj v manuále treba meniť olej! Menej často ako v automate, ale treba.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetci automechanici ktorých poznám si na svojich autách menia oleje aj v manualnej prevodovke. Hm asi sú blbí lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

@wilz
wilz napísal:No neviem či by som chcel auto, kde by mi výrobca odporúčal meniť olej v prevodovke každých 20 tis.km. Neurobili súdruhovia z NDR niekde chybu pri konštrukcii tej prevodovky ?
Keď druhá, konštrukčne podobná, funkčne taká istá, ma vraj doživotnú olejovú náplň bez výmeny ?
Už tá myšlienka, že olej ktorý omýva a chladí lamely spojky, zároveň maže drobné ventilky v ovládaní prevodovky a ozubené kolesá, je pozoruhodná.
Nemusí ho meniť. Olej je doživotný v každej automatickej prevodovke a vydrží minimálne toľko, čo prevodovka...
Je to len na majiteľovi - jeho auto - jeho rozhodnutia - jeho peniaze...
Keby si ľudia uvedomili pred kúpou, že tá prevodovka radí za 8ms, prenáša do 250nm, je tam olejmanažment aký je a oni si ju spokojne kúpia...
Už keď som spravil to zlé rozhodnutie a auto kúpil s tou prevodovkou, tak sa snažím, aby sa dožila čo najviac...
P.s.: v manuálnej prevodovke sa tiež mení olej. 100000km je interval. Nie povinne - len keď chce majiteľ, totiž olej je tam tiež doživotný, ako v dsg...
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

po 34tisic km a 10 rokov neskor som menil olej aj v prevodovke aj ked netreba podla vyrobcu. bol tmavsi ako kofola a novy bol priesvitny ako slaby caj. pre istotu ani vypustaciu skrutku nezobrazili v manualy.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Pozri čo ťa čaká ak olej nevymeníš...https://www.automatickeprevodovkypraha. ... y-dsg.html
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

V tej 1,2tsi sa meni 1ltr v mechatronike a 2ltr v prevodovke
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ten olej treba menit...tu nie je umera, ze male auto menej zatazuje prevodovku... ta je konstruovana na mensiu zataz a je mensia a vsetko je slabsie, t.z. ze ide rovnako na svojom optime,alebo maxime,ako AP v napr.passate.... a samozrejme je tam menej oleja...
rudiinko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.09.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudiinko »

len tak mimochodom neprisiel ti z VW papier kvoli zvolavacej akcii na olej? Akcia 34F6.
ja som nasiel pred mesiacom v schranke obalku z VW resp. porsche interauto, tiez DQ200 vyrobena niekedy v 2009

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných