Servisná prehliadka - autorizovaný vs. neautorizovaný servis

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lubos zimovcak napísal:Takto by som si v živote nedovolil uraziť môjho mechanika :)
Total olej, 5 litrov, filter olejový, vzduchový, pelovy UHLIKOVY, všetko tuším Mann, 90 eur,. 100 eur aj s triangeltom....

Skús v oficiálnom :)
Olej: 5 lit je za 30€ cca
Vzduch filter cca 10 €
Peľový grafitovy 15€
Celkom 55€ Za materiál.
40€ za hodinu roboty.
Ziaden zázrak.


Mna stoji výmena na škodou v autorizáciu rovnako. Alebo aj menej.

Lenze: servisná prehliadka nie je len tupá výmena dielov.

To je aj diagnostika, kontrola dalsich x bodov na aute.
Ktorá trvá aj tri hodiny.


Takze, ak zredukuje prehliadku len na výmeny a mas vlastný olej, tak v autorizovanom to nebude drahsie ako inde
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Naco si vyrabat problemy ak nemusis...prehliadla v autorizaku cca 250 eur v neautorizaku dajme tomu 150eur...v pripade nejakeho problemu ti zakývu a mas po zaruke...ak si mal na nove auto tá prehliadka ta nezabije si myslim... :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pozor na pojmy a dojmy.Ak si niekto zadá zákazku ako,pozrieť všetko...tak je to prakticky na celý deň práca.A to sa robí bežne pred STK napr. Je to nespočet úkonov,doslova nekonečno,vrátane diagnostiky,a to u dnešných aut máte min na dve hodiny čo robiť iba s ňou.Takže večer je cenovka 200 e. nič moc a v tom je iba olej a filtre.A nech vás boh chráni ak na STK neprejde.Takže výhra to je jedine tak pre majiteľa auta,takže inému ako ozaj starému stálemu zákazníkovi ani takú zákazku neprijmete.Ja neviem aká je poctivosť autorizákov pri garančných prehliadkach,ale ak urobia všetky úkony,nič desivé za to nepýtajú.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Cena prehliadky na Dacii logan MCV 1.5 dci s výmenou oleja a všetkých filtrov bola po prvom roku cca. 130 € a po druhom roku aj s čistením klimatizácie ozónom 170 €. Zase autorizovaný servis má prehľad o zvolávacích akciách a na Sanderá nejaké boli. Na mojej prvej dácii z roku 2006 na prehliadke v záruke nejakou látkou ošetrili dutiny a ohrozené miesta a dali plastové lemy na zadné blatníky. Takže okrem spodných lemov dverí na 12 ročnom aute takmer nie je hrdza.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Autorizak sú najväčší o.ebávači , z mojej skúsenosti Peugeot, škoda a Renault , nevymenene oleje samozrejme zaplatené a vedel by som o tom rozprávať dosť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nissan detto...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pre mna je to nejaka zvlastna otazka - sandero v zaruke a nechces ist do najlacnejsieho autorizaku ????? Uznavaju objektivne reklamacie, aj ak ides do B servisu, ale vsetky staznosti vznikaju tak, ze majitel najprv majstroval v garazi s kamarátom a ked to kompletne posrali, tak to chce zakryt B servisom a potom v autorizaku - skoro vsetko su podvody s podobnym scenárom a preto vznikaju v slusnej spolocnosti pochybnosti...mas skor obavy z kombinacie s LPG, ale nemaju v zaruke viac problemov, ako ciste benziny...
klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa klm5 »

Dakujem Vám veľmi pekne za vaše rady a skúsenosti :), idem teda na istotu do autorizáku.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

vcera navsteva Skoda mojej kamosky ze chce doliat olej doliali caa0.5 litra zbytok flase hodili do kufra cena 33 eur , no dakujem neprosim si
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Myslím,že ak by existovala štatistika o počte predaných nových aut,

Z TOHO počet servisovaných v autorizákoch ,

Z TOHO počet reklamacii počas záruky ,

Z TOHO % kladne vybavených reklamacií,



tak by sa mnohým ľudom otvorili oči, a prestali by vzhliadať ku záruke ako k nejakej posvätnej krave.....
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Nerozumiem tomu.

Zakon je v principe kednoduchy a chrani spotrebitela.
Nikdy som nemal problem s reklamaciou.
Ak noekto reklamaciu neriesil ako mal, jeden doporuceny list to vzdy vyriesil.

A ak by nie, pravnikov je plno a radi si zarobia.

Dolezite je mat vdetku evidenciu komunikacie, popisu problemu, emailm, pisomne a potom ide vsetko hladko.

Netreba sa bat.


Btw teraz som reklamoval milrospinac na hyundai, ma4,5 roka, ziaden problem..
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

práve dnes mám auto na prvej garančke v značkovom servise..
rozhodol som sa pre značkový servis aj z dôvodu ceny a celkovo služieb..Mám nový VW Passat a garančka po 30 000 km cena 200 eur..v neznačkovej sieti Pit Stop oil je cena cca 150 eur..tak by som bol asi na hlavu padnutý keby som to tam dal..
Starostlivosť v značkovom naozaj na urovni..spravia mi kávu, odvoz zdarma v rámci mesta kam chcem..dovoz naspäť tiež..
V neznačkovom?nechajte tu auto a chodte na taxík prípadne peši, alebo MHD..
A ďalšia vec, hned som bol informovaný, že treba absolvovať zvolávačku na dva ukony v RJ dverí a v RJ ručnej brzdy..
Žiaden neautorizák sa k podobným nformáciam nedostane, čiže sa môže na aute vyskytnúť chyba ktorá môže znamenať nehodu prípadne niečo horšie.
a neznačkové servisy?nie už mi stačilo so starým autom..ceny už pomaly ako v značkovom..
Naposledy ma to totiž dožralo ked som sa bol pýtať/ešte so starým passatom/ chlapíka v garáži že čo by stala geometria a on že 40 eur :))) v značkovom som zaplatil 41,60 a venovali sa autu 2,5 hodiny a 3x sa boli s ním previezť..
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Lubo ja kašlem aj tú kávu , lebo aj tak kávu nepijem, ale je to o tom ako sa postarajú o zákazníka..a naozaj nepotrebujem aby sa na mojom aute niekto niečo učil..
pri prvom passate B6 čo som mal tak chalan v neznačkovom garážovom servise išiel vymontovať filter a ej hľa sa nejako zasekol, lebo to bol common rail a on asi naučený ešte na PDčka, tak nevedel vybrať olejový filter, tak musel dávať nejakú trubku hliníkovú dolu, aby ho vôbec vybral..pri ďalšej už netrebalo ani trubku záhadne demontovať..
takže naozaj nepotrebujem aby si niekto spravil z mojho noveho auta učebnu pomôcku..
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

servisov v garážach je ako maku..ale len takých 10% je naozaj, že aj vedia príčinu..
ja som bol raz v Malackách v servise samozrejme garážovom..
akože na diagnostiku, nakoľko mi auto pri silnejšom zošliapnuti plynu išlo do nudzáku..chlapík pol hodinu zisťoval a zisťoval a zisťoval a nakoniec mi zadrel že treba vymeniť turbo..a že môžem v kase zaplatiť za diagnostiku 15 eur..aj ked dokopy nič nezistil..
Mne to nedalo a skontaktoval som sa na Dtecha v BA a ten za 1,5 minuty zistil kde je chyba a turbo to teda nebolo :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Garážové servisy sú velmi závislé aký široký majú záber.Žiaľ platí že berú hlava nehlava všetko,čo samozrejme inak ako zle dopadnúť nemôže,pretože dobrý koniec by to mohlo mať,ak by tam bol ozaj technický guru,čo je trochu úsmevné,učňovky ich akosi neprodukujú.
Malý servis vie byť velmi dobrý,ale je dobré ak má predsa len zúžený "sortiment" a teda čo robí aj ovláda dokonale,a je k tomu patrične vybavený.Potom je to tam radosť chodiť.Ale totálna väčšina sú full plné dvory všehochute,len nechápem prečo ak je dielňa o jednom dvoch zdvihákoch.Už to je maximálne korektné lebo autá stoja,pes neštekne či sa baterka vybije,berie sa z jedného na druhé diely atd atd.Ale ľudia sú divný a správajú sa ako na trhu,idú tam kde stojí najdlhší rad,pritom už to množstvo aut by malo byť výstrahou

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných