Ăšprava softu PowerShift.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Áno, tvoj postoj k automatom a všetkému modernejšiemu od dynama je známy. Predpokladám, že aj doma máš ešte latrínu lebo veď aj tvoji rodičia tak prežili celý život a neubudlo z nich. Ústredné kúrenie asi tiež neuznávaš. O trojdňovej spotenej ceste do Juhošky v Š100 ani nehovorím. Diaľničnú známku si tiež nekupuj, čo keby si sa náhodou dostal do cieľa rýchlejšie a pohodlnejšie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:::, si truba kamarade, myslim ze rozdiel medzi revoluciou a menstruaciou nevidis, hlavne ze tece krv :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Tak kamarát či trúba, oboje sa tak nejako vylučuje, aspoň pre mňa.

Že je automat zložitejší a servisne náročnejší je každému súdnemu človeku jasné a pri kúpe s tým počíta. Ale ten komfort asi ich majiteľom za to stojí. Keby majster jazdil denne po Blave tak by možno tiež zmenil názor. A možno nie. Ale počúvať stále dokola tie jeho výlevy o TDI a automatoch je už fakt únavné!

A dúfam, že sa tu čochvíľa zjaví najlepší moderátor a dá mi tretiu kartu lebo som si opäť dovolil nesúhlasiť s nedotknuteľným.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

uwa ...Ja mám menší problém z opravou automatu,ako 99,9% ľudí z vyplatením jeho opravy.(kedysi som to robil v časoch kedy si také auto dovolil iba kto na to mal)) Lebo si myslia že sú to opravy rádove v stovkách.Lebo len raz zaplatia drahú opravu kde ich velký servis siahol z kože a miesto motora riešili prevod,a namiesto prevodu riešili motor,pretože u XY porúch sa pôvod chyby dá pomýliť,hlavne ak nie je jediný chybový zápis.Potom už dobehnú aj k neznačkovému,len v kešeni už niet many.Ako rýchlo zmenia názor na ten komfort,to by si pozeral.Asi tak rýchlo,ako za svet nevedia pochopiť že ich núdzový režim z fleku zabije,ak sa stane nevhodný čas,a je jedno či ho spôsobí prevod či motor,kamion oproti nepočká a sa ťažko rozchodí,.Len taký mudrlant poháňaný Googlom je frajer,ale videť ho ako ušiel len tak tak hrobárovi,ako mu tečie sračka zo sáry gatí,to je iný pohlad.A ako rychle mení názor.Frajerov ako ty je mrte,len skutek utek ak je nejaký treba.Môj postoj k automatom je lepší,ako postoj tých čo im automat vyprázdnil peňaženky a skazil vianoce,lebo...auto aj chýba.A tieto veci sa neriešia čarovným prútikom a už vôbec na počkanie.O zložitosť nejde,ja robím práve tie najmrcha zložité opravy,ale o to,aby si ty na tú opravu mal milej zlatej.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo že je dnes MT nejaká výhra?
Dnes 80% vodičov furt sleduje spotrebu, motor podtačaný a hneď je dvojhmota v hajzli...

A tiež nestojí 50€...
Niekde je za 400, niekde za 700€ a keď k tomu prirátame hneď spojku, prácu, tak sme ľahko na 1000€...

Ja mám AT v súčasnom aute a mám ho 7 rokov a nemám s ním žiaden problém a tiež som AT riešil preto, lebo zrovna varianta s MT nemá dlhú výdrž dvojhmoty, kľudne len 70tkm a vtedy stála samotná dvojhmota nejakých 750€

Pravda ale je že do robotickej, alebo DSG automatickej prevodovky by ma asi nikto nedostal. Keď AT, tak ideálne hydromeničovú - a vôbec ma netrápi že sú to "nemoderné" automaty, že sú pomalšie atď...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spústa ľudí nemá ani šajn,že u niektorých sa napr nedá auto ťahať,resp dá z obmedzením na rýchlosť a km.Blbý svet,ale ani jeden nadšenec pre elektriku nevie,že ak mu zlyhá zdroj,tak jedine odťahovka.A nie všade je to za slovenskú cenu bez DPH :) Ale neznalosť je dobrý hnací motor pre spústu nedomyslených rozhodnutí,čo je asi správne,pretože - komu za odmenu,komu za trest
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pán Hlavatý chvála Bohu je doba keď si každý môže vybrať podľa svojich potrieb, vkusu a peňaženky. Kedysi to veľmi nešlo. Ja nerobím vola z človeka ktorý si jazdí diesel manuál. To očakávam od iných kedže ja jazdím benzín automat či hybrid. Prečo som si takto vybral viem veľmi dobre a život mi dokázal že som si vybral správne. Samozrejme zo všetkým čo k tomu patrí. Ale mne plusy výrazne prevyšujú drobné mínusy hlavne preto že prevodovky fungujú bezproblémov. Neviem prečo slovenská debata stále spadne do " načo si to kupujete" - no asi preto že to chceme, že nám to vyhovuje, že sme ZŤP, že žena s tým jazdí lepšie ako s manuálom, že pohodlie, že úsmev na tvári.
Je zaujímavé keď čítam na US fore problémy s nemeckými autami nikto tam nepíše "načo si si kúpil ten nemecký šerbeľ"
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ale ved to je take typicke slovenske dohadovat sa ,mudrovat druhemu a samo ja mam to najlepsie...sme holubici narod :zga27: Na zahraničných forach si seriozne radia pomáhajú...Troska zamyslenie sa nad sebou Lovaci...pre nase dobro a nasich deti...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z takého pohľadu je jediné múdre nikomu nič nenapísať,ani dobré ani zlé.nakoniec,stejne si musí z vecou poradiť nakoniec sám.Už som to písal,komu za odmenu a komu za trest.Ešte jednou vecou sú slováci chýrny,nepriznajú nikdy že pochybili,a dokonca ak im človek opravuje auto nepovedia celú pravdu,asi aby nevyzerali hlúpo.Ibaže človek im to odhalí aj tak v prvej zákrute a potom vyzerajú doslova ako idioti,ešte si tým aj skomplikujú opravu,čo sa im premietne do ceny.

Kto sa pýta,nech dostane odpoveď,a z tých pre a proti nech premýšla čo zaváži viac
Na zahraničné fóra chodím viac než sem,a je pravda že také prestrelky sa nedejú.Ale...oni nemajú na fóre 5 milionov mechanikov

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných