Hyundai i40 CW 1.6 GDI, 2012 - hreben riadenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DADOKI
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21.08.2011 14:41
Zdieľať na Facebook

Hyundai i40 CW 1.6 GDI, 2012 - hreben riadenia

Príspevok od používateľa DADOKI »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť kde by som mohol spraviť repas hrebeňa riadenia na Hyundai i40 CW 1.6 GDI, 99kw, 2012, prípadne či sa to oplatí vôbec repasovať alebo rovno kúpiť nový hrebeň riadenia.
Ďakujem
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

Urcite to je hreben riadenia? Ako sa to prejavuje? Lebo problemy tam robi taky plastovy bazmek v stlpiku riadenia, vtedy lopka riadenie v priemom smere a vykyve volantom mierne v pravo a vlavo.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Máš SS.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

sak napis priamo, ak mas co povedat, niekomu sa to mozno neskor hodi.. :4012:
DADOKI
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21.08.2011 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DADOKI »

jozzo71 napísal:Urcite to je hreben riadenia? Ako sa to prejavuje? Lebo problemy tam robi taky plastovy bazmek v stlpiku riadenia, vtedy lopka riadenie v priemom smere a vykyve volantom mierne v pravo a vlavo.
Ahoj, to som "googlil" ako prvé ale bol som s tým priamo v Hyundai v Zv a povedali, že je to hrebeň riadenia.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Najskôr treba asi rozlišovať medzi repasom hrebeňového riadenia a repasom hrebeňovej tyče riadenia.
Pri repase riadenia sa vymenia poškodené alebo opotrebované diely, vymenia sa tesnenia, vymedzia sa vôle. To dnes robí kde-kto, len treba pohľadať.
Repas hrebeňovej tyče riadenia, neviem či vieš čo všetko si pod tým predstaviť, ale ak by niekto na hrebeňovej tyči niečo robil, tak predpokladám že len v rámci repasie celého riadenia, pretože či už brúsenie ozubenia alebo brúsenie v mieste uloženia vyžaduje aj primeranú úpravu ďalších dielov.
No a v dnešnej dobe sa tiež nedá veriť všetkému čo porozprávajú tí meniči v autorizovaných servisoch. Tým samozrejme netvrdím že to nemôže byť pravda, čo ti povedali a naozaj bude treba urobiť repas riadenia alebo kúpiť nové riadenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných