Lexus GS 460 2010

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

k tej rezerve a tlmicom:
https://www.zavolantem.cz/lexus-gs-460- ... i-svezeni/

(Naopak zajímavé je místo pod dnem kufru. Ačkoliv tam najdeme prostor pro rezervu, rezerva zde není. Její místo zabral další akumulátor. Ten je určen pro napájení elektrických stabilizátorů. Jedná se o elektromotory, kteří vyrovnávají působení odstředivých sil. V zatáčkovitých pasážích by mohlo docházet k tak velkému odběru elektrické energie, že by na to standardní baterie nestačila. A protože takto vybavené vozy už nemají místo pro náhradní kolo, jsou vybaveny pneumatikami typu run flat.)
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Aktívne zadné stabilizátory - Active Power Stabilizer Suspension System (APSSS) boli len za príplatok...čiže skôr bude problém s tým lexus zohnať...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

camls: a co obnasa taky motor s plynom, da sa vobec dat plyn do toho dvojvstreku? ide to bez problemov? ako casto kontroly a ako prebiehaju?
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

najhorsie je, ze uz nie je pomaly co kupit, aby to bolo chvilu bez vydavkov...kolega kupil novu toyotu rav4, do 30000 km ako ju mal mu odislo turbo, odisiel egr ventil a furt nieco, sice v zaruke, ale zase len obiehas servis...predtym mal fabiu uplne novu, do dvoch rokov predal, lebo stale problemy s napravami...druhy kolega uplne nova mazda 3 2 liter benzin, nonstop servis, esteze mu davaju nahradne auto, buchaniev prednej naprave, v mazde nevedia uz rok prist na to, co jej je...predtym chevrolet cruze uplne nove auto, stale v servise s niecim, predal po troch rokoch, ked mu odisiel intercooler v chorvatsku...
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

robovk napísal:camls: a co obnasa taky motor s plynom, da sa vobec dat plyn do toho dvojvstreku? ide to bez problemov? ako casto kontroly a ako prebiehaju?
Do tohto dvojstreku asi nikto na svk este nerobil lpg...mozes sa spytat Hatiara ci by to slo...

Kontroly na lpg v zaruke treba chodit kazdych 10000km po dobu 50000km tak to máme na nasich dvoch autách... Cena za kontrolu cca 20e...inac odporuca sa kontrola raz za rok...dojazd na gs 430 na lpg cca 400-450km
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

robovk napísal:najhorsie je, ze uz nie je pomaly co kupit, aby to bolo chvilu bez vydavkov...kolega kupil novu toyotu rav4, do 30000 km ako ju mal mu odislo turbo, odisiel egr ventil a furt nieco, sice v zaruke, ale zase len obiehas servis...predtym mal fabiu uplne novu, do dvoch rokov predal, lebo stale problemy s napravami...druhy kolega uplne nova mazda 3 2 liter benzin, nonstop servis, esteze mu davaju nahradne auto, buchaniev prednej naprave, v mazde nevedia uz rok prist na to, co jej je...predtym chevrolet cruze uplne nove auto, stale v servise s niecim, predal po troch rokoch, ked mu odisiel intercooler v chorvatsku...
Co to je chvilu bez vydavkov??

Ked kupujes použité(niekolkorocne s najazdom vyssim ako cca 250 000km), treba stym ratat ze uz cosi moze byt na konci životnosti(napr ramena, lozisko)...treba mat vzdy nejaku financnu rezervu bokom na budúce výdavky....stále ale vide lacnejsie kúpiť použitú luxusnejsiu triedu ako novú luxusnejsiu alebo aj strednu triedu, aspon nam to tak vychádza s aj vydajmi na servis... Ale samozrejme treba kupovat s rozumom a urcite znacky...Kupil som tak aj cca 5rocnu hondu legend ktoru uz mam 6 rokov a spokojnosť :)
...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

pozeram auta tak do 200000 km so servisom a nedal by som za auto posledne peniaze to je jasne, aby som potom kupoval na to protektory... ;-)...uz to vidim, ze nakoniec skoncim pri niecom, co vobec nechcem a nerozmyslam o tom...;-)
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

robovk napísal:pozeram auta tak do 200000 km so servisom a nedal by som za auto posledne peniaze to je jasne, aby som potom kupoval na to protektory... ;-)...uz to vidim, ze nakoniec skoncim pri niecom, co vobec nechcem a nerozmyslam o tom...;-)
Nerozumiem preco by si mal skončiť pri niecom co vobec nechceš??? dufam ze nie na zaklade tych nepodlozenych cisel....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

tak teraz jazdim na honde civic rocnik 2003 a mam ho od 2010, nie som typ, co meni auto kazde dva tri roky...ta mi uz asi ostane do jej smrti, lebo nema vyznam sa jej zbavit za tie peniaze, co mozem dostat...je to v pohode auto, ale na dlhej trase je to uz nekomfortne, ked valim po dialnici, je uz pocut hluk, ja to dam, ale deti nevedia zaspat ;-) chcem auto, kde v piatok nalozim rodinu, sadnem a ideme na vikend na vylet a nedelu naspat a odveziem sa pohodlne aj na dlhu trasu, nevystupim z neho dolamany pokrceny
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Takze mas skúsenosť s japoncom :)

Kukni aj hondu accord alebo legend kb1 alebo kb2...legenda by si si mohol kludne aj prísť vyskúšať, popripade sa prísť pozrieť aj na ten lexus gs...

Inac jasne ze náklady na servis legenda alebo gska budu omnoho vyssie ako na civica...

Zaujimave rodinne auto je honda Odyssey 3.5 V6 a toyota sienna(3.5 v6 totožný motor ako v lexus rx 350) aj nad nimi uvazujem do buducnosti...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

mne je jasne, ze to nebude jazdit zadarmo, otazka je, ake problemy musi clovek riesit a ako sa daju vyriesit. na civica nemozem povedat krive slovo, ale asi mam ja normalne smolu na servis...kupoval som ho a servisoval na zaciatku u autorizovaneho predajcu a to ani neviem, ako mam nazvat, ale ani parodia na servis mi nesedi a to som mal vybavene cez pana riaditela a aj tak kadili na to, normalne ma tam odrbavali a peniaze pytali ako nic, s usmevom samozrejme. potom servisoval dobry chlapec aj poctivo robil, len nevedel zase, co mal vediet, ked som sa ho pytal, ci netreba toto a hento (lebo ja som si nacital), tak ma presviedcal, ze netreba, lebo to je inak, ako som ja cital. potom da clovek vymenit napravu prednu celu, povie, ze nechce lacaky diely, je ochotny zaplatit, tak mi dali cenu, povedal som jasne zaplatim, len nech to je v poriadku, vymenene, zoberiem auto, auto vrzga ako stary koc na ceste a dva krat za 5 mesiacov som bol reklamovat odtrhnute horne ulozenie a stale to klepe a hrka, tak ja potom neviem. a najlepsia otazka je, ked pridem do servisu a opytaju sa ma, co mam pokazene. poviem im, co sa stalo a prd vyriesia...takze ked budem menit spotrebny material a podobne, tak mi to nevadi, je mi jasne, ze na aute vyssej triedy to bude viac penaze, lebo viac oleja, vacsie brzdy a podobne...ale ked sa to ma kazit furt a riesit stale nejake kontrolky svietiace a hrkot buchot, tak ma to bude drazdit.
a dakujem za ponuku obzriet auta...
accorda pozeram stale tiez, neviem zatial ake by tam boli naklady ale myslim, ze mozno ani nie dramaticky mensie ako legend a mozno aj lexus...a siennu pozeram tiez uz nejaky cas, je to jedna z moznosti, drzia cenu poriadne, odyssey sa mi az tak nepaci...
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Tak najst dobrý servis nie je jednoduché pre hocijaké auto... Ja uz legenda pár rokov servisujem sám doma a aj lexus nieco doma nieco este neautorizovany servis bosh ale tiez pokial som neni pri mechanikovy tak neurobia vsetko ako som ziadal...

Lexus gs oproti legendu ma tu vyhodu ze je vela dostupných dielov z druhovyroby. Na legenda tu v podstate takmer nic nezozenies mimo autorizovaneho servisu...ale mimo eu sa da zohnať....tak ale nie ze by trebalo často chodit po dieli :)
Tu si mozes prečítať moje skusenosti z legendom, ak budem mať cas, tak tento víkend tam doplním udaje za tento rok...

http://moje.auto.cz/Lucaslegend/legend.html
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
robovk
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 08.03.2010 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robovk »

camls...a co vies vyriesit na lexuse doma? napr. vymena oleja, ked to vymenis, nie je treba to doriesit aj cez diagnostiku? a da sa k tomu v pohode dostat? lebo ked som pozeral nejake diely taketo spotrebne, tak to nie je uplna katastrofa...
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Olej aky myslis? V motore samozrejme vymenis v pohode a interval výmeny si vies nastaviť priamo cez menu v aute... V diferaku som menil bez problemov.. Na prevodovku sa chystám... Tam tuším treba diagnostiku... Diagnostiku samozrejme mám, to je u mňa základ u každého auta čo mám...dokonca aj na lpg...
Ked som riešil problém s abs, tak samozrejme ze sa mi hodila diagnostika....a samozrejme hodí sa aj servisný manuál... Aspoň online cez net...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, fzubaty, tatkotom a 19 neregistrovaných