Ford Focus 1.8 TDDI 66kw 2002 - VIN zacinajuca hrdza

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Rssto91
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 05.04.2016 18:49
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 TDDI 66kw 2002 - VIN zacinajuca hrdza

Príspevok od používateľa Rssto91 »

Cavte chcel by som sa poradiť mám Focus 1 1.8 TDDI 66kw a začína mi hrdzaviet VINKO jedna časť tá koncova je natretá a druhá neni tak sa chcem poradiť čo tam dať alebo čím to nastriekat natret lebo bojím sa to natret bielov farbov že to nebude vidno....Diky za rady
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

ak to jemne nasprejujes tak to bude vidiet a hlavne ked farba vyschne
urcite by som na to nesiel stetcom a s hustou farbou ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Správne to píše autokomplet,nikdy štetec,lebo to zaleje.naproti tomu ak sa to napráši,tak sa čísla ktoré sú vlastne ryhy v plechu ešte zvýraznia,kedže farbu do jemných rýh (u Renaulta bodky) nepustí a po vyschnutí krásne vidieť.
tuninka
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

a čo keby si to nastriekal Konkorom, nechal trocha pôsobiť, pretrel handrou, znova nastriekal Konkorom a nechal tak?
Naposledy upravil/-a tuninka v 06.06.2018 21:48, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

tuninka uvažuješ aspoň trocha ?
Veď konkor je olej. To že má v sebe troška inhibítorov korózie to je fakt, ale je teda určený na miesta ktoré by mali byť mazané, nie lakované. Aj keď ho utrieš, nejaké stopy mastnoty zostanú a tam sa žiadna farba nechytí.
Ja by som teda uvedený problém riešil tak, že by som to korodované miesto zľahka ošúchal kovovou kefou, opakovane popretieral štetcom s odhrdzovačom a po utretí a vyschnutí prelakoval, tak ako bolo písané v predchádzajúcich príspevkoch.
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavolh »

a čo tak to nastriekať bezfarebným lakom v spreji - bude to chránené aj dobre viditeľne
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

alebo taky Brunox epoxy sprej?
odhrdzovac a zakladna farba v jednom
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nic s tym nerob a uz vobec nefarby a toboz cez to nestriekaj lak bude to len a len horsie... pokial koroziu nevybrusis a patricne neosetris len zamaskujes ako ti radia tak to bude garancia toho ze stym niekto nieco robil neosetril to a hrdzavie to ergo mas tutovku ze ruky da od toho auta kazdy prec pri predaji... Jedine co by som spravil najlacnejsie vytiahol mierku oleja nakvapal tam pekne motorac rozotrel ho nech je to pekne mastne a ver tomu ze to hrdzaviet prestane. Mastnota vytlaci prec vlhkost a bude to OK
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Prekefovať a streknuť sprejom. Kšudne aj tým bezfarebným lakom . Olej je blbosť si myslím.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní