Kúpa Mercedes A 180 CDI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maci.nko@azet.sk
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 06.05.2007 12:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maci.nko@azet.sk »

Odpoveď znie: môže nemusí!

Len keď sa nevyznáš a nevieš opraviť tak načo sa do toho hrnieš?

Je to risk, občas sa vyplatí ale osobne TY musíš vedieť či to chceš....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chcieť to chce, to je zjavné...

Vstrekovače sa môže navzájom kompenzovať, ale kompenzujú sa preto, aby motor netrhal, ak trhá tak sú odchýlky veľmi veľké alebo je chyba inde. Každopádne s tým čo tu bolo popísané by som sa začal pozerať po inom aute...
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Takze auto uz jazdi. Akurat je na vymene vsetkych naplni.
Vyzera byt ze je to vstrek. Trasenie je vzdy ked idem na minimum/ polovicny plyn. Ked idem na polahu, tak to uz nieje citit.
Korekcie na volnobeh na valcoch boli: na prvom -1.2, na 2hom bolo 2.9, na 3tom -0.5 a na 4tom -0.5.
Na volnobehu raz trasie raz nie. Raz som ho natocil po 5 min stati (zohriaty) a takmer netriaslo, ale vacsinou trasie.
Otazka znie, kedze auto vela stalo a minimalne sa na nom jazdilo asi iba kratke trasy, pockat kym sa vstrek "prebudi" adtivivami. Alebo je nutna vymena vstreku c2 ?
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Zhanam nieakeho schopneho mechanika, ktory je schopny tento problem trhania odstranit.
Urcite nech je z okolia KE, nema zmysel chodit s autom do servisu viac ako 40 KM.

Aby som priblizil. Trhanie je najviac na 3ke alebo 4ke okolo 60km pri ustalenej rychlosti, ale trha prakticky stale, aj pri akceleracii, ale uz to nieje take intenzivne ako pri 60ke.
Auto ma tah, spotreba OK, ale urcite nieje dobr, takze to chcem riesit.

Viem ze p. Baran robi servis v kavecanoch, ale uz 2 tyzdne niesom schopny sa snim skontaktovat aby mi konecne povedal cenovu ponuku, velmi neseriozne. Aj ked ma asi vela roboty ...
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
kage6166
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.01.2005 05:24
Zdieľať na Facebook

mercedes A, 180CDI, W169, 135000km

Príspevok od používateľa kage6166 »

Ahojte, nechcem zakladat novu temu. Mam Mercedes A 180 CDI a mam presne rovnaky problem ako popisoval didoop. Trhanie motora pri ustalenej rychlosti, najmä ked je plyn stlaceny len velmi mierne. Pri akceleracii trhanie nepocitujem. Najcastejsie je to citit, ked pridam na 50-70 a potom povolim plyn a chcem ist rovnomerne, vtedy to fakt trha. Problem je mensi ak su velmi nizke otacky, cca pod 1600.
V original Mercedes servise ma poslali dokelu, ze diagnostika je uplne v poriadku.
Nemate nejake napady?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných