Poskodenie cudzieho vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano, boli tam polisi a ohlasil si to, fajka zhasla :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Psokodenie cudzieho vozidla

Príspevok od používateľa christiane »

david-328333 napísal: zašiel som na poisťovňu nahlásil som ešte v ten deň že som spôsobil škodu
Ty si postupoval podla zakona.Co si spravi druhy,je jeho vec.Viac nech ta to nezaujima.Nejde tam asi preto ze ho nema poistene.Ale to uz nie je tvoj problem.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Celkom mi nie je jasné, ako mohol byť vinný vodič ťahajúceho auta...
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Myslím, že si mal šťastie, že cigáň to nebude riešiť. Lebo keby si trafil niekoho normálneho a s drahším autom tak by si sa ešte mohol čudovať ako sa bude poisťovňa vykrúcať zaplatiť škodu z PZP auta, ktoré nemalo naštartovaný motor. Už tu také prípady boli.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

spravil si dobre ty si to nahlasil boli aj policajti viac ta to nemusi zaujimat.z tvojej strany vsetko mozes kludne spat.ono ho tvoja pojistovna bude vyzyvat na obhliadku auta ak sa nedostavi jeho problem.

to ci ma poskodeny pzp je fuk vzdy plati pojistovna vinnika.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Tento prípad by chcelo uložiť na špeciálnu stránku "ako jednať so spoluobčanmi". Nič do ruky, všetko riešiť oficiálne.... Ak by si im dal niečo na ruku, zajtra ich máš doma že ešte treba doplatiť a nezbavíš sa ich do konca roka.
Ja im nič nepredávam - to radšej hodím do koša ani od nich nič nekupujem. Ale sú odvážlivci ktorím by podobné rady mohli pomôcť vyhnúť sa problémom.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

teba po pravde uz nemusi zaujimat, ci si on bol uplatnit narok na odskodnenie. ty si si svoju povinnost splnil a tym je vec vybavena
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

david-328333 napísal: vodič ktorý bol v ťahanom aute bol môj brat pokutu dali vlastné jemu aj vinníka označili jeho no poistka bola na auto písaná na mňa aj celkovo auto
No musím súhlasiť s príspevkom od uwa0944710873.
Ty si po nehode urobil síce všetko čo si v tej chvíli mohol urobiť, ale napriek tomu by si sa nemusel veľmi čudovať, keby ti došiel od poisťovne list, že z takého a onakého dôvodu nebudú plniť náhradu škody.
Nie som právnik, ale myslím že keby bolo aj to ťahané auto poistené a pre istotu by sa to nahlásilo z obidvoch poistiek, tak by to bolo nepriestrelné, ale keď je to iba z poistky ťažného vozidla, tak myslím že je to dosť závislé od dobrej vôle poisťovne či to zaplatí alebo nie.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Ak dobre viem, tahat mozes len auto s platnou PZP a STK.
Ak to nepojazdne auto malo platnu PZP tak z nej sa plni poistna udalost - to auto sposobilo skodu.
Paragraf je pokruteny ale niekedy sa riesilo ze to auto nebolo pojazdne a tym padom nebolo v PREVADZKE a iba z PREVADZKY motoroveho vozidla sa uplatnovalo odskodnenie z PZP.
Nastastie ste sposobili len malu skodu cize akokolvek to dopadne o vela neprides.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

Ty si ale spravil vsetko co si mal, preco by si ty mal jeho nahanat aby si nahlasil? Ved ked si chce dat auto opravit tak nech urobi to co ma a poistovna mu peniaze posle, neviem kde je problem :41c2:
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som dostal v 2010 za prehnute dvere pod bocnou listou na skode favorit 150 euro. prehlina mala dlzku 20 cm hlbka 3mm.farba neposkodena.dal som to rozpoctom nic som nespekuloval.vysvetlil som im nech zaplatia nove dvere + striekanie.robotu vymenu dveri si spravim sam.3 buracky sa riesili tym ze vinnik zaplatil plnu opravu mimo pojistovnu 2x vinnik usiel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných