Opel insignia - 118kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Opel insignia - 118kw

Príspevok od používateľa abeceda »

[ Insignia ST 2011, 118kw ]

Ahoj, dnes rano ma prekvapila moja insignia, sadnem do auta, pootocim klucom a vyskcila mi hlaska servis - zabezpecnie proti kradezi, skusil som nastartovat no nic to nerobilo... Tak som vytiahol kluc a znova ho vsunul pootocil, hlaska zase vyskocila no auto uz nastartovalo ale furt mi svietila kontrolka na strane kde su otacky zamok a take auto. Videl som tu podobny clanok ze to suvisi s baterkou no pri startovani som nikdy nemal problem, jazdim kazdy den cca 100km niekedy aj viacej, nerad by som sa zajtra rano zobudil a auto nenasiel. Divne je ze v noci som sa zobudil na zvuk alarmu, neviem ci insignia ma alarm, ale myslel som si ze to je volakoho ineho a macky sa honcuju ... Dalsia vec ked som dosiel do prace, vystupil som z auta zamkol ho, potom odomkol, pootocil klucom a uz nic nepisalo.... Mam s tym ist do servisu ? Fakt sa mi volakto skusal dostat do auta? ci len mojmu auto preskocilo, pride mi to ako velka nahoda.... Alarm a potom tato spominana hlaska. Budem vdacny za kazdu radu
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Na kradez existuje samostatna hlaska "Theft attempt" (pokus o kradez). Hlaska "Theft deterrent system" (system proti kradezi) bude skor o tom, ze sa mu v systeme nieco nepaci, co ale nemusi znamenat, ze sa s tym niekto nepokusal nieco robit, len sa to prejavilo inou hlaskou... Mozno to bude konkretnejsie v pamati chyb, nechaj si to precitat cez hocijaky genericky OBD skener alebo lepsie nejakym Oplakom cez OP-COM.

Ja ale tipujem baterku - auta alebo v kluci, zmeraj napatie. Tych 100 km denne ti ju pekne dobije, ale ak je tam nebodaj povodna z 2011, tak uz ma na to svoj vek.
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Tak som pozeral tu baterku, je tam boshka a podla toho cisla na hornej strane take vybotkovane som zistil, ze je to rok 2011, takze to bude asi predsa tou baterkou... Som si myslel ze je v pohode, kedze minulu zimu som nemal problem so starovanim auta. No ked budem doma, tak ju skusim este premerat. Co sa tyka diagnostiky, mam objednanu opcom, kazdu chvilu by mi mala prist tak uvidim ake chyby to na mna vypluje.

Ak mozem este jednu otazku... tu na fore je sekcia kde ludia hadzu logy z auta ked je v zatazi, no bohuzial vag funguje asi len pre koncerny ( si myslim ? ). Da sa take nieco spravit aj s OPCOM ?
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Neboj sa, stary sopel nikto kradnut nebude. :-\ :-\
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

tak to neprekonate bratovho kolegu. ten nasadol do fungl nagl neu insignii v predajni otocil klucik a nic auto vrci, na palubovke tma. ani meter nedal a do servisu....
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Tak v to dufam, kedze to bol hlavny dovod preco som si kupil insigniu namiesto passata/okatavky atd... :-\

Co sa tyka baterky tak tu som vymenil za novu, zatial sa problem neopakoval :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní