Toyota Auris TS 1,6 valvematic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Chalani nie som zastancom Kie ...poslednych 15 rokov som mal VW a teraz rok a pol Kia Sportage...auto ma 6 rokov v zaruke prednedavnom vymena cuvacich senzorov bez problemov stacilo im cca 6 mojich podpisov po oprave dovi dopo... a ze blba korejska znacka...nie je vsetko az take zle..ak nie je clovek zatazeny na nejaku znacku a zvykne odpustit drobne kozmeticke chyby tak staci aj korejčan popripade japonec :28b7:
Lindros
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.07.2011 22:14
Zdieľať na Facebook

Toyota

Príspevok od používateľa Lindros »

Jednoznacne hybrid a nie auris ae prius ten je vacsi ja mam 193cm a vela miesta mam aj za mbou sa to da...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hjundai napísal:Pán Hlavatý predpokladám servisujete minimum japoncov že.... ono je to trošku inak ako máte v šuflíku uložené. Stačí si pozrieť prehľad tém - aké značky, aké palivo tu ľudia donekonečna prosia o rady - nafta, VW, menej francúz, minimum japonec. Samozrejme zastúpenie na trhu je jasné ale beztak je viac ľudí ktorí prechádzajú od Nemca inam než naopak. to sa treba pozrieť aj na fora jednotlivých značiek.
Môj mechanik má opačný názor, určite by Lexusa nevymenil za audinu.

To má svoje racio,je dôsledkom niečoho čo spomenuté nie je.O rady prosia ľudia - majiteľia aut ktorých je najviac.Ale aj aut,kde si množstvo opráv vedia urobiť ľudia svojpomocne,len potrebujú usmerniť.Kde masovosť auta spôsobila že na nete lieta nespočet informácií a teda je šanca sa pýtať a dostať odpoveď,a dokonca si potom opraviť.Je spústa aut kde písať na fórum o pomoc je míńanie času.Ak by sa dalo takto čiastkovo vnímať veci,by potom mohla padnúť otázka prečo tých lexusov nie je toľko ako Golfov či Octáviek,ak sú také báječné.Ibaže porovnávať neporovnatelné nemá cenu,tiež to má svoj dôvod,a tiež by bolo hlúpe postaviť teda podobnú otázku.
Toho Lexusa si tvoj mechanik kúpil za tvoje peniaze,resp za peniaze svojich zákazníkov,nie celkom chápem čo má tá veta vyjadrovať.Kvalitu lexusa alebo kvalitu mechanika,kvalitu japonca,neviem.Aj to naj naj má svoje pre a proti,ale obraz to dá iba ak sa použijú obe strany mince,nikdy neplatí len jedna
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

prečo tých lexusov nie je toľko ako Golfov či Octáviek,ak sú také báječné
Prečo tých Golfov/Passatov (o oktávkach sa ani nebavíme) nie je toľko v USA ako tých Lexusov, Toyot, Hyundajov? Lebo v USA predáva koncern šmejdy a v Európe kvalitu? Alebo v USA k nim neposkytuje diagnostiku a servisné manuály?
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

vdaka vsetkým za názory
Niekto tu odporucil daciu - sadol som si do dustera ale posobil mna hrozne lacným dojmom a bol hneď s kola von. O lade ani nehovorím.
Re oco13: ano 3+3 km sa da pešo... ja keď môžem idem na bicykli ale keď v dnešnej uponáhľanej dobe treba riešiť deti a krúžky tak časovo sa to nestíha, no a samozrejme nejaké výlety + navšteva rodiny (100 až 300 km) ani nehovorím
Bola tu spomenutá KIA - ta je stale v užšom výbere - konkrétne ceed sw 1,6 gdi - vzhlad + interier ok, 7 r záruka, trochu mám iba obavy z toho priameho vstreku a zakorbonovania motoru z dlhodobého hľadiska.
Bol som v toyote a sadol som si do corolly aj aurisu TS.
Výsledok: pocitovo ako sofer som sa citil pohodlne v oboch. Za mnou miesto v corolle plne postacujuce v aurise na minimalnej spodnej hranici.
Mam 3+7 rocne deti tie tam určite vlezu, otázka do kedy. ALe je to o kompromisoch bud viac miesta v zadu alebo kufor.
Podla toho co som nastudoval tak vsetky auta sli kvalitou dole, hlavne v cene do 15t €. Na toyote sa mi paci hlavne motor - jedna z posledných atmosfer nad 1,6 s nepriamym vstrekovanim, aj ked na toyotackom fore sa riesi nekonečná dilema olejov 0w20 vs 5w30 a vplyv na neskorsiu spotrebu oleja a nejaké problémy so zvukmi z prevodovky ale nic zásadné, a potom také menej podstatné veci - plasty, zasekavnie osvetlenia a ine čo spominali aj tu v teme ludia .
ozaj kto má ešte atmosferu s nepriamym vstrekom s min. obsahom 1,6? aby som to siel pozrieť.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ak si správny gazda nechýba ti mazda ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hej a ktoryze ma mazda taky motor v dnesnej dobe ? :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
proman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 09.10.2015 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa proman »

mazdu som zvazoval aj ked skyactiv 2,0 ma priame vstreky ale 3- ka je mala a 6 + CX5 nad finančný limit.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní