kópia nemeckého technického preukazu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
vwmultivan
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.06.2008 21:11
Zdieľať na Facebook

kópia nemeckého technického preukazu

Príspevok od používateľa vwmultivan »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť v jednej veci. Doviezol som si auto z nemecka avšak po vykonaní stk, ek a KO som stratil malý technický preukaz. Veľký tech. preukaz mám, mám aj kúpnopredajnú zmluvu. Čo je potrebné vykonať, aby som získal jeho kópiu. Bez neho auto neprihlásim.
Ďakujem za akúkoľvek radu.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Keby sme neboli v štate byrokratickych idiotov, tak by ti netrebalo nič lebo velky TP maš. Ale o tom môžme zatial len snivat. Už som mal obdobny problem s nezapisanym LPG a diskami v nemeckom TP aj ked som mal všetky papiere k tomu.
Asi sa nevyhneš tomu, že ti to bude musiet niekto alebo Ty vybavit na nemeckom DU, to je jedno kde.Dobre by bolo keby si tam mal niekoho s trvalym bydliskom, lebo v horšom pripade budeš musiet auto prihlasit na DE značky, ku ktorym ti daju male TP a zas odhlasit.Tato horšia verzia stoji cca 80 Eu.Auto môže cely čas stat u teba na dvore.
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

paci sa mi nadherna slovenska mentalita, ked niekto nieco musi predlozit na urad, co je zakonom dane a strati to,
tak uradnici su byrokraticki idioti :2f93:
ja mam jednu radu, 2 krat som si prihlasoval auto, nastastie som nikdy nic nestratil ale pre pripad zeby som stratil, vzdy som si dal urobit osvedcenu fotokopiu TP za 3 eura.
a ked uz nic,aspon mi ostala do archivu k autu keby nieco...
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Napisal, že stratil maly technicky čo je kvazi zdrap papiera nepodstatneho. Velky ma a ten ma hodnotu. Vozim auta od 1993 roku, to že maju nemci aj male TP som sa dozvedel niekedy v cca 2004 roku. A u nas sa začal vyžadovat ak sa nemylim až po našom vstupe do EU.

Tak ked si už taky mudry zober auto zo SK a chod ho prihlasit do DE. A potom to skus opačne auto z DE prihlas na SK.
V prvom pripade maš do 1,5 hodiny značky.
V druhom ti treba vagon papiera a po najnovšom ak to chceš na druhy den tak si priplat 300 Eu štandart 10 dni DU a 1-3 dni na policii, podla okresu.

To čo som spominal na začiatku. Zapisanie LPG a diskov do nemeckeho TP aj s opätovnym prihlasenim auta s vydanim DE značiek. Lebo inač sa to nedalo. A s naslednym odhlasenim trvalo 3/4 hodiny a 85 Eu. Ku LPG aj k diskom boli papiere o montaži, od vyrobcu od TUV s vodotlačou. Ale DU v SK to potreboval mat v nemeckom TP. Teta na nemeckom DU to zapisala a cely čas krutila hlavou, že na čo to je dobre. Keby bola na staži na SK DU tak by to pochopila.

A ked toto uvidiš tak pochopiš čo je DU pre ludi a čo je byrokraticke idiotstvo.
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

ja som sledoval inu vec a to ako sa sprava bezny nemec a ako sa sprava bezny slovak. a tento rozdiel je dovod preco to u nich funguje inak lebo su uplne niekde inde. spolocnost
a zakony su odrazom ludi, cize ak chce clovek nieco zmenit,
mal by zacat u seba.
Ondrej0000
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 02.06.2018 10:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ondrej0000 »

Takže moja osobná skúsenosť..nemal som malý nemecký technicky iba veľký . Auto prihlásiš v nemeckú, Rakúsku Taliansku a Španielsku atď. Aj s veľkým len na svk potrebuješ aj malý (ako u kokosov). Takže musíš ísť za pôvodným majiteľom zobrať so sebou veľké technické, papier o prevoznich značkách ak máš, TUV(STK) a kúpnu zmluvu.. Pôvodný majiteľ musí nahlásiť stratu technického, vydať cestné prehlásenie o strate a hneď ti vydajú malý odhlásený tp.. Sam bez pôvodneho majiteľa neybavis nič... Chcel som to vybaviť bez pôvodného majiteľa ale nedá sa to, posielali ma kade tade behal som 4 hod. Po uradoch na miesto toho aby mi tí kokosy nemecký povedali, ze stačí taka somarina ako cestné prehlásenie pôv. Majiteľa o strate (mimochodom nemecký úradníci ta majú ako za úplnu handru a neporadí ti nič) našťastie mi poradil jeden pán ako to vybaviť po x telefonaroch na slovensko..(mimochodom papier najprv nechceli dat ani pôvodnemu majitelovy až keď sme im povedali mi ze nahlásime stratu tech. Preukazu že sa to tak všade robí, Tak niekde volala pozisťovala si a potom sa tvárila, ako by nič, že ona nespravila chybu..(boli pri nej ešte ďalší 4 ľudia z úradu co robia to iste a nikto nič nevedel . asi s tým nemali skúsenosťi. :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
xxroxx
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.06.2018 11:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxroxx »

To len u nas moze takto krepo fungovat. Ako keby im nestacilo, ze mas velky TP, no k comu im uz len ten maly bude
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Možno na to, že je v ňom vyznačená odhláška, ktovie.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných