VW Passat variant 2006 1,9 tdi - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bavor
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

VW Passat variant 2006 1,9 tdi - startovanie

Príspevok od používateľa Bavor »

Dobrý deň prajem, chcel by som sa Vás opýtať. Na vozidle VW Passat 1,9tdi r.v. 2006 označenie je myslím B6 začalo auto ťažko štartovať. vymenili sme všetky filtre vrátane palivového, nové podavacieho čerpadlo a problém pretrváva. Vedeli by ste poradiť kde ďalej hľadať chybu? Vložil by som sem video, ale neviem ako ho tam dostať. Ďakujem za pomoc
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

tazko - ledva pretaca motorom alebo toci dobre, rychlo a trva dlho kym naskoci? od tohoto sa vieme odpichnut a poradit
Bavor
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

podľa mňa točí dobre, ale dlho trvá, kým naskočí.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Pri tychto 1.9 TDI PD zvykli byt v RJ motora v mape pre start nuly co sa tyka davky paliva ak boli otacky motora pod urcitu hranicu. Neviem presne ake cislo, je to jedno. Rokmi sa opotrebuva starter, baterka je slabsia a po nascitavani tychto nedostatkov uz nie je starter schopny tocit motorom dostatocne otacky. Riesia to "chiptuneri" nahradenim nul pre davku paliva. Vyrobca asi chcel takto zabranit dymiacim startom. Okrem ineho moze byt problem aj s padanim nafty, alebo slabsim tandemom.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Mal som podobný problem na Alhambre 2005ke
Problém bol nakoniec v štartéry a to niektory mechoši dobre, že pol motora nechceli vymeniť.
Báčinko repasol starter, a teraz sa stačí klúčiko skoro len dotknúť a auto okamžite naštartuje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie jednému sa štartovanie opraví iba rozborkou,vyčistením a premazaním štartéra aby motor ktorý bolo problém štartnúť od tej chvíle štartoval na dotyk kľúča.Sluchom počuté točenie štartovania ako "dobre točí" je to najzradnejšie na čom tieto veci padajú.Ako tonoaaa písal,pod určité otáčky sa nespúšťa náslek paliva,pretože pri nízkych otáčkách hrozí spätná rana ktorá môže byť prvým klincom do rakve motora,konštruktéry to neurobili z hlúposti.
autojana
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.08.2008 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autojana »

Tiež mám problém zo štartom dlho točí aj za studena a diagnostika ukazuje chybný snímač vačky hoc je už vymenený ,takze asi riadiačka ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: michalbajak a 36 neregistrovaných