Ford S max 2006 diesel , 103 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kosmaniviec
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.05.2018 22:31
Zdieľať na Facebook

Ford S max 2006 diesel , 103 kw

Príspevok od používateľa Kosmaniviec »

Viete mi niekto poradit ? Auto islo normalne pekny zvuk, ziadny problem . Po natankovani na pumpe cca 10 km na dialnici stratilo vykon , a koniec startovalo ale uz sa nepohlo ..bolo na diagnostike no tam nic nevypisalo . Teraz startuje ale hned zdochne a vela dymu . Ako keby vela nafty islo cez vstreky. Neviem stalo sa to niekomu ? Nemoze to byt iba preskoceny rozvod ? D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A čo tak hľadať príčinnú súvislosť.
Ak sa to stalo u auta ktoré dovtedy jazdilo bez problémov a po natankovaní vznikol takýto problém, tak ako prvú vec by som predpokladal že si natankoval nejaký humus.
Náhoda je niekedy sviňa, stať sa môže všeličo, ale predsa len by som ako prvé odpojil prívod nafty z nádrže a skúsil nechať motor bežať na externý prívod nafty o ktorej nie je pochybnosť že či je v poriadku.
A z akého dôvodu by mal len tak zničoho-nič preskočiť rozvod ?
ado1982
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 24.09.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado1982 »

vypisuje ti chybovu hlasku na pristrojovke ked pridas na volnobehu ? mne to robilo - pokazene EGR - stale tlaci spaliny kedze je okruh otvoreny
Kosmaniviec
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.05.2018 22:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kosmaniviec »

Na diagnostike pisalo ze tam bola chyba egr ale po resetovani a nastartovani ( ak sa to da nzvat nastartovanim ) to uz nepisalo co by malo keby je chybny egr ventil .. dakujem za odpoved . Moze byt nevieme .. totiz to ja mam moznost kupit to auto za 2000 momentalne ( to je mojho sefa sef on kupil nove ) ma to 400 000 km poctivych servis iba vo forde prvy majitel .. lenze jedna sa mi o to ze neviem co tomu je . On mi ho chcel dat este pojazdne ze na splatky a seriozny clovek ze bud si ho dam teraz opravit alebo ho nechame mechanikovi na suciastky. Ved to je to ze nic nepise. Dajme tomu ze 1000 som donho ochotny investovat i ked to moze byt iba par stovak ked by to bol egr ventil alebo nieco . Ale islo paradne najprv ani naznak nicoho cestou domov len zrazu bum .. este na nom prisiel po nas do presova co je 400km . A musel cvakat odtah a riesit nahradnu dopravu co by si nedovolil keby je to auto nespolahlive taketo komplikacie .. jednoducho dymi a hned zdochne
averateck
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 22.07.2014 18:07
Zdieľať na Facebook

egr ventil

Príspevok od používateľa averateck »

začal by som egr ventilom, na svojom 1.6 tdci som ho čistil po 150 000, jazdil kratke trasy, po čistení netreba zabudnúť na reset hodnot EGR cez diag
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných