Skoda Octavia 1.6 AKL - po prejdeni +/- 10km strati vykon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

AndySK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2007 16:42
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 AKL - po prejdeni +/- 10km strati vykon

Príspevok od používateľa AndySK »

Zdravim. Odkedy sa oteplilo, zopar krat sa mi stalo, ze auto po prejdeni +/- 10km cuklo a stratilo vykon. Nepomohlo ani vypnutie a znova nastartovanie. Start ale podstatne horsi - bezne startuje prakticky na brnk, po tom co strati vykon a skusim start, tak niekolko krat pretoci nez sa chyti. Nechcelo ist za plynom, resp. islo pomalsie hore aj na volnobeh. Volnobeh ale pekny, bez trhania.
Jedna sa o octaviu 1 - benzin 1.6 AKL 74KW.
Diagnostika udajne nieco s nedostatkom kyslika vyhodila. Filter vzduchu je takmer novy, palivovy ma mozno 5000km. Sviecky aj s kablami tiez mozno 2-3 tisic. Neviem ci to moze mat nieco spolocne, ale nadobka na vodu uz je nejaku dobu trosku ztmavnuta, ale nemizne voda a nezda sa, ze by tam bol olej, teda asi od spalin?
Chystam sa skusit vymenit cidlo teploty kvapaliny, udajne tam posiela zaroven data RJ a moze teda ukazovat ine ako posiela... Pripadne moze mat takyto priebeh problem s katalyzatorom (pricpaty), alebo lambdou?
Ak su nejake podobne skusenosti, bol by som za ne rad ;)
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Cidlo teploty alebo mozno ze aj problem s dodavkou paliva, napr cerpadlo v nadrzi, no mozno aj uplne nieco ine - napr zapchaty kat
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kludne to môže robiť podľa mňa aj kat. aj lambda aj meranie nasávaného vzduchu a teda RJ má zlý údaj . Asi by to chcelo lepšiu diagnostiku.
AndySK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2007 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AndySK »

Tak sa mi zatial podarilo rozbehat aspon ciastocne moju diagnostiku.
Vyhodilo 00513 engine speed sensor G28 27-10 implausible signal
a 00537 18-10 niesom si isty, ale toto je asi lambda horna hodnota dorazu - Sporadicky.
Problem je, ze minimalne ta lambda moze a pravdepodobne je iba nasledok niecoho ineho.
Ta horna hodnota znamena, ze to je prechlastane?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Nevedel som poradit lebo bolo malo info pre rozumnu radu.Takze bud rad ze ti vyhodilo senxor na kluke.Hned ho vymen za 40-50€ desat minut roboty.Lambda toto nikdy nedokaze aby motor nesiel startovat ci nieco ine.To ze vypisuje hornu hranicu je tym ze senzor na kluke ,,dal palivo pomimo,,
AndySK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2007 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AndySK »

Takze snimac vymeneny a zatial sa to tvari, ze to je ok :D
Jeden problem vyrieseny, dalsie v poradi...

Vymena snimaca otacok na kluke (G28), menil som aj snimac teploty kvapaliny, ale ten zrejme nemal vplyv. Nasledne zmazane poruchy.

Snimac bol pod olejovym filtrom, trosku napravo z pohladu z pred auta.

Priznaky - po zohriati motora zle starty, strata vykonu a trosku chrapcanie motora. Spotreba nakoniec nebola zvysena - pri ustalenej jazde po okreske ostala rovnaka, teda len pri akceleracii, rozbiehani, pripadne kopci sa prejavila strata vykonu a teda to aj zralo viac, kedze som musel ist podlahu :(
Naposledy upravil/-a AndySK v 10.06.2018 22:12, upravené celkom 2 krát.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ake dalsie ?
AndySK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2007 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AndySK »

Dalsie uz v podstate len mechanicke veci, ale tam uz nejak zatial radu nezhanam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných