Volvo V50 - cukanie a syčanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

passatkombi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2015 09:43
Zdieľať na Facebook

Volvo V50 - cukanie a syčanie

Príspevok od používateľa passatkombi »

dobrý večer majstri poprosil by som vás o názory mám nasledovný problém volvo v50 2.0d 100kw M6 r.v.2008 počas jazdy pri cca 2000-2500 ot. cuká ked dám plyn na podlahu tak tam niečo syčí s predu a vyhodí mi Systém motoru doporučený servis uberiem plyn a po 600m ta chyba zhasne auto nemá 100 percentný ťah diagnostika ukazuje FAP Filter zablokovaný mechanik mi zapol 3x regeneráciu a nič sa nezmenilo auto robí to čo robilo vopred ďakujem za všetky odpovede.
passatkombi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2015 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa passatkombi »

zdravím má najazdených 265000 km a môže z filtra pevných častíc pri pridaní na podlahu niečo syčať? auto nemám v núdzovom režime auto ťahá ale nie ako predtým a ako náhle mi vyhodí tú chybu doporučený servis systém motoru tj. plyn na podlahe a cca 3000ot/min. tak už vtedy žiaden ťah som s toho somár prosím pomôžte mi dakujem.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

hladaj zvuk co syci, asi netesnost v sani
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najskor diera v hadici od turba, alebo inak netesni... mne sa to na filter nezdá.
petrinqo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.08.2016 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrinqo »

Pripajam sa k lorakovy.
Taky isty problem som mal zo superbom r.v 2003. Prasknuta hadica za turbom. Vypisovalo mi to Egr ventil. Prv som vycistil ventil. Dal na diagnostike preskusat egr a potom som zacul sycani samozrejme mi to trhalo z motorom. Tak som hadicu provizorne zalepil a trhanie prestalo a taktiez chybu prestalo vypisovat. Hned sa objednala hadica a auto slape dalej.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

Na Volvo jedine Vida DICE diagnostiku. Ine su nepresne...
passatkombi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.10.2015 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa passatkombi »

no takže dpf som dal vymontovať a zobral som ho jednému kto sa tým zaoberá odporučili mi ho originál z volva je z Dobrej Nivy pri ZV mal 32 milibarov a vyčistil ho na 4.3 mili bara dpf som zobral naspäť mechanikovi on ho namontoval naspäť a zmenilo sa to že : mechanik dal na diagnostiku a vymazal tu chybu auto naštartoval prešiel asi cca 500m a chyba naskočila znova vypisuje Filter pevných častíc zablokovaný auto už necuká ani nevypisuje systém motoru, ale stále syčí čo teraz prosím napíšte nejaké rady vopred ďakujem za všetky odpovede.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi je na odpis dpf
anonym022
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.06.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonym022 »

aj ste to nejako opravili? mam ten isty problem auto sice vypisuje nejake hlasky na diagnostike pise upchaty dpf a egr uviaznuty nizky alebo vysoky prietok a pritom egr novy dpf vycisteni vo firme ktora popvedala ze bol v norme vsetky filtre vymenene a stale dava sa do nudzoveho rezimu trha pri stalich otackach ale ked pridam alebo pustim plyn tak prestane,...a to sicanie pocujem aj ja neviem ci to robilo aj predtym ale robi to iba za jazdy pri zaradenej rychlosti,ked pridam, ked stojim a pridam tak nepocut ziaden zvuk,ale myslim si ze to sici ventilator pod palubovku lebo pri pridani sa vzdy viac roztoci
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní