Toyota Auris TS 1,6 valvematic

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

a este detail k atmomotorom - Toyota ma 1?ž preto, lebo dlho nedokazali vyvinut vlastny turbomotor.
Diesel nezvladli taktiez -teraz ich nakupuju od Pezotu.

Spracovanie sto rokov pozadu.

Japonci boli in pred 30timi rokmi, teraz su beznadejne out.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Hm pouvazoval by som na tvojom mieste nad Corrolou za tú cenu..alebo pockan a nový AURIS ak sa dobre pamatám príde bud v septembri alebo v januári ak neponáhľaš....Toyota Corolla je to sedan neviem aký veľky kufor potrebujes....osobne mám Sportage a pozerám po japoncovi taktiez a vyberám spomedzi ASX-ka, CX3 novej cca 17500 EUR s bi -led svetlami a klasikou 2,0 benzínom alebo jazdenej CX5 alebo od Toyoty RAV 4...samozrejme vsetko v benzine...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

YxoYpsilono napísal:a este detail k atmomotorom - Toyota ma 1?ž preto, lebo dlho nedokazali vyvinut vlastny turbomotor.
Diesel nezvladli taktiez -teraz ich nakupuju od Pezotu.

Spracovanie sto rokov pozadu.

Japonci boli in pred 30timi rokmi, teraz su beznadejne out.
- ta out teda mimo si hlavne ty. Mám korejca aj japonca a rozdiel je tam zjavný. Korejec nie je zlý ale vždy o krok za japoncom. Nie tak motorom ako tým zvyškom. Turbo-atmo - naopak japonci si počkali, načo si rozbiť hlavu keď klasika sa dá stále dobre poladiť a má to stále tie isté výhody ako keď sa to vymyslelo. Beztak aurisy idú hlavne 1.6 a hybridy. O 1.2 záujem valný nie je takže mali pravdu. Za mňa poradie voľby ak sa bavíme o toyote je hybrid - potom 1.6... rozhoduje sa majiteľ dľa jeho preferencií a peňaženky. Na trhu je celkom dosť hybridov s malým nájazdom s dobrou cenou. A áno, auris sa bude meniť preto je na súčasný nejaké zvýhodnenie. Do nového vraj strčia dokonca 2.0 v hybride čo bude slušná kombinácia.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja nehovorím, ze Kia je najlepšie ano.

Ja hovorím, ze pre pána bude SEDEM rokov najspoľahlivejšie, lebo je kryté plnou zárukou.

A to sa sakra počíta!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som sa tiež priklonil , k tomu hybridu, dokonca by som povedal,že ak by som mal ešte raz kupovať nové auto,
určite to bude hybrid.

A na nejaku "akožezáruku" by som sa vytoto... :40bd:

Veď tie zaruky su len marketingový ťah...

Proces vyroby auta a všetkych jeho komponentov prebieha pod určitym systemom quality, takže 100 000 km musí každé auto vydržať pri normalnom zaobchadzaní,bez toho aby sa niečo fatalne pokazilo...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolko stoja prehliadky za 7 rokov v kii ? :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Prehliadky na Kiu konkretne Sportage 1.6 gdi stoja cca 250 eur x 3 ...teraz som bol na tretej povinnej takze to stoji cca 750 eur mas v tom olej filtre.. menene v ramci zaruky cuvacie senzori teraz po 6 rokoch uplne bez problemov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak japonce ako korejce (týka sa aj Toyoty dokonca hlavne jej) sa menia na európsku podobu,tj zbohom tie dômyselné riešenia ktoré človek obdivoval,nahradili ich fikané európske vychcaniny,ako zabezpečiť prílev peňazí zo servisovania každého predaného kusu.Tie čísla sú zaujímavejšie než zisk z predaja auta,a oni dokonale pochopili o čom je Európa a robia to čo sa im oplatí robiť a hrajú na to,načo ľudia zaberajú.Pomoci niet,ľudia si pomáhajú iba v zlých veciach,v dobrých je každý autonómny a tak sa napriek informačnej dobe v problematike nezorientuje len tak niekto
juro1717
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juro1717 »

Mam auris ts 1.6 prvej generacie. 5 rokov 90000km
Vyska 190 a velmi dlhe nohy.
Ked si dam sedadlo pohodlne tak za mna len detska sedacka, ale nie je problem trochu posunut a osoba okolo 170cm si sadne aj za mna.
Jazdne vlastnosti su ok.
Spotreba pri dlhsich okreskach sa da ist cez leto aj pod 5l ak sa chce. Ja mam dlhodobo 6,3 (dialnica tak 7,5)
Co tu nebolo spomenute a dost mi vadi je celne sklo ktore je velke a v dost ostrom uhle, trosku sa zaprasi, zasvieti slnko a je dost na prd vidiet - porovnavam s fabiou.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pán Hlavatý predpokladám servisujete minimum japoncov že.... ono je to trošku inak ako máte v šuflíku uložené. Stačí si pozrieť prehľad tém - aké značky, aké palivo tu ľudia donekonečna prosia o rady - nafta, VW, menej francúz, minimum japonec. Samozrejme zastúpenie na trhu je jasné ale beztak je viac ľudí ktorí prechádzajú od Nemca inam než naopak. to sa treba pozrieť aj na fora jednotlivých značiek.
Môj mechanik má opačný názor, určite by Lexusa nevymenil za audinu.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

cobo77 napísal:Prehliadky na Kiu konkretne Sportage 1.6 gdi stoja cca 250 eur x 3 ...teraz som bol na tretej povinnej takze to stoji cca 750 eur mas v tom olej filtre.. menene v ramci zaruky cuvacie senzori teraz po 6 rokoch uplne bez problemov...
- máš v tom olej... hrozná úžera
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cize ked zoberem za nekupou kie + nechodenim do autorizaku som usetril minimalne 250x7 = 1750 e, no dobre - 7 vymen oleja nech nezerem 30x7=210, zaokruhlime 1500 e, tolko som ani nahodou nedal do oprav 7 rocneho auta co som motorista :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

cobo77 napísal:Prehliadky na Kiu konkretne Sportage 1.6 gdi stoja cca 250 eur x 3 ...teraz som bol na tretej povinnej takze to stoji cca 750 eur mas v tom olej filtre.. menene v ramci zaruky cuvacie senzori teraz po 6 rokoch uplne bez problemov...
čo tam toľko stálo? cca 750 eur
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

pardon za offtopic, ale vacsi blud ako kupovat si Kiu kvoli ich marketingovym zvastom, nepoznam. Ok, aj ine znacky maju zvasty, ale proste neverim ZIADNEJ zaruke, ktora je viac ako 2 roky.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Chlapci ten Auris hybrid už ani nespomínajte. Je o cca 4500 až 5000e drahší. O koľko je menšia spotreba? 2 či 3 litre na sto km? Za 4500e kúpiš 3200 litrov benzínu, koľko km na tom aute musíš najazdiť aby sa ti to vôbec vrátilo? Berme že ušetríš 3 litre, na 100.000km je to 3000 litrov a ak ti bude žrať len o 2 litre menej? + viac elektroniky + baterky no škoda sa o tom ďalej baviť. Zlaté LPG.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní