Renault Mégane - stále sa zapína alarm

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakubko4ever
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.04.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Renault Mégane - stále sa zapína alarm

Príspevok od používateľa jakubko4ever »

Ahojte.
Renault Mégane 1.5dci 2007 grandtour po uzamknutí auta asi po 30tich sekundách začne húkať alarm.
V kufri som našiel vypadnutý pohybový senzor na pravej strane. Zrejme som ho poškodil, keď som dnu dával veľké kufre. Skúsil som ho opätovne naspäť "zapojiť" dvomi káblikmi, ktoré doň vedú, ale nie som si istý, či správne, nakoľko pôvodne tam bol asi priletovaný.
A vôbec, môže mať práve tento odpálený senzor dopad na neustále zavíjanie alarmu? Nemôže to byť poistkou, alebo netreba najprv cez diagnostiku vymazať chybu po zapojení senzoru?
Skúšal som inú batériu, takisto aj moju batériu dať do totožného auta, no výsledok bol stále rovnaký.
jakubko4ever
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.04.2012 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubko4ever »

Ja viem, ale bojím sa skôr o tie veci, ktoré v ňom občas nechám.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Majiteĺov aut s takým alarmom , by som pokutoval, pri každom narušení nočného kľudu, hlavne na sidliskach .
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Samozrejme že ak sú vyšklbnuté káble zo snímača a alarm má normálnu RJ že tá si to sleduje a môže spúšťať polach .Ja som myslel že zlatá éra alarmov bola od 1989 tak cca 10 rokov...Pretože nepoznám nikoho komu by alarm zachránil reálne auto či už pred krádežou alebo aj vykradnutím....ozaj malé percento amatérov zlodejov to vedelo odradiť. Ale zato poznám dosť majitelov ktorým alarm spravil veľakrát škrt cez rozpočet a že zablbol a auto nešlo naštartovať lebo immobilizér, alebo auto celú noc robilo bordel pod domom a ráno si našiel mnimálne vypustené koleso, alebo do rána vyžratá baterka od zblbnutého alarmu...jedniná výhoda bola ak sa montáž spojila s dialkovým zamykaním.To úžasné kvakotanie sirén pri každom zapnutí a vypnutí mi lezlo dosť na nervy....a klasika SK ak to aj išlo na alarme vypnúť nikto to nepožadoval pretože sa potreboval ukazovať pred susedom že aha aj ja mám alarm aj keď na hnilej popelnici .
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zacni snimacom a pokracuj dvernymi spinacmi
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

kolko rokov že má auto? Tiež si myslím, že je najlepšie ho odpojit, zahodit do koša a dať nový alarm.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných