Peugeot 307 - nepravidelný chod , nudzovy rezim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

shiro100
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.07.2017 14:44
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - nepravidelný chod , nudzovy rezim

Príspevok od používateľa shiro100 »

Mam kus problemy s mojim Peugeotom 307, rocnik 2001, 1.4, 8ventil, 55kW benzin

1. Motor zacal mat na volnobeh nepravidelny chod. Tipujem skrt. klapku. Ked je studeny, nastartuje normalne, drzi si klasicky otacky okolo 1000 +-. Po chvilke, ked si ich zacne znizovat, zidu na tradicnych 700-800 ci kolko ma bezne na volnobehu. Chvilu bezi normalne na tychto otackach a potom to zacne este padat, odhadujem dakam na 600-700, motor zacne mat nepravidelny chod, vibrovat, akoby siel na tri valce. Pri starte zahriateho motoru sa to sprava podobne, akurat si zacne znizovat otacky skorej, nakolko je uz teply.

Ked ho v takomto stave naprazdno vytocim zosliapnutim plynu na 2000-3000rpm, tak normalne reaguje a ked plyn pustim, tak dakedy normalne spadne na volnobezne otacky, dakedy zdochne. Je to asi 50:50, ze zdochne.

Alebo ked mu pri tom nepravidelnom chode len slabo stlacim plyn - akoby som ho chcel vytocit len na 1000-1500rpm, tak vtedy zdochne takmer vzdy. Auto nic nehlasi, nic nepipa, nesvieti. Pri beznej jazde tiez ziadny problem, necuka, normalne taha.

2. Dalej auto nahodne pri nastartovani (aj tepleho motora) teraz v lete 2x zahlasilo "antipollution fault" a svietila kvoli tomu kontrolka motora.
V logoch to bol error P0130 snimac 0 - ta vrchna lambda pred katalyzatorom.
V jednom pripade sa jednalo o prechodny error a bol zmazany na diagnostike v servise.
V druhom pripade po jednom-dvoch startoch konrolka motora zhasla sama.

Boli v autorizaku menene sviecky a horna lambda sonda - lambda je univerzal zn. Vemo, OEM cross kod 1628kn, ako ma aj origo lambda

Pozerali na moje poziadanie aj zapalovaciu rampu v servise, no nakolko je to komplet modul, ktory sa cely meni, tak na nom vraj nebolo vidno nic.

Mam tu lacnu diagnostiku z ebayu - ELM327, ktoera mi aspon ukaze errory. Posledne som tam videl este chyby P0135 a P0136.

3. Par krat sa mi stalo, ze sa pocas jazdy ci rozbiehania motor zacal dusit - aj s plynom na podlahe sa auto sotva hybalo, motor mal zvuk ako ked nevladze do kopca a date plyn na podlahu - take to hucanie. Akoby to malo upchaty privod benzinu.

4. Na poslednej ceste sa mi stalo, ze pocas jazdy motor spadol do nudzaku - stratil vykon, zacalo to vibovat, zmenil sa zvuk. Auto zahlasilo "catalytic converter fault" - co podla manualu k autu znamena problem so vstrekovani ci zapalovanim a hrozi znicenie katalyzatora.
Po par hodinovom stati a vychladnuti nastartovalo opat normalne a slo 250km trasu bez problemov.

Vie dakto povedat preco to robi taketo blbosti? Dikes.
Jozo78
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.05.2018 07:42
Zdieľať na Facebook

Mám rovnaký problém

Príspevok od používateľa Jozo78 »

Mám rovnaký problém, prišli ste na niečo...? Ďakujem
stansky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.08.2018 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stansky »

Mal som davno taky isty problem, nakoniec pomohla vymena lambda sondy.. tej spodnej..
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní