zápis do karty vodiča?

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Radka23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2010 13:52
Zdieľať na Facebook

zápis do karty vodiča?

Príspevok od používateľa Radka23 »

Prajem pekný deň,

dnes som nevedomky vbehla do zákazu odbočovania a boli tam mestský takže si hneď na mne zgustli. Chcem sa spýtať, či pokuta - priestupok, ktorý ma stál 20 eur sa mi zapíše do karty vodiča, nakoľko som ešte v skúšobnej.
Moc ďakujem za odpovede.
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

............... nie nemalo by to ist , tusim iba priestupky nad 100 € sa rataju , takto si im dala na kaffe
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

x77x napísal:............... nie nemalo by to ist , tusim iba priestupky nad 100 € sa rataju , takto si im dala na kaffe
Hlúposť, všetky priestupky od polície idú do karty vodiča, s tým kafé nechápem, tu nejde o bločky... Myslím, že pokuta od Msp do karty vodiča nejde, nie je to prepojené so štátnou políciou.
Radka23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2010 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Radka23 »

bbbr napísal:
x77x napísal:............... nie nemalo by to ist , tusim iba priestupky nad 100 € sa rataju , takto si im dala na kaffe
Hlúposť, všetky priestupky od polície idú do karty vodiča, s tým kafé nechápem, tu nejde o bločky... Myslím, že pokuta od Msp do karty vodiča nejde, nie je to prepojené so štátnou políciou.

Noooo dostala som také dva pekné bločky, si ich asi zarámujem :) a trošku som nepochopila... na začiatku vety hovoríš, že idú všetky a na konči že nejdú :)
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Od polície som myslel štátnu políciu, ďalej som napísal Msp, to znamená mestská polícia, čiže od štatnej ide každá pokuta do karty vodiča.
Radka23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2010 13:52
Zdieľať na Facebook

dakujem... :)

Príspevok od používateľa Radka23 »

Mocky ďakujem :) budem rada ak to nepôjde...moc by mi neprospelo.....eura som oželela, ale ten zapis...ten ma trapil...ďakujem za info. :)
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

BLINDSIDE napísal:Ako to vlastne cele funguje tá karta vodiča ?
co konkretne Ta zaujima?

pri obdrzani pokuty nad urcitu hodnotu, nie kazdej, je to limitovane vyskou, sa automaticky napise po uzavretej smene sprava o pokutach nad urcenu sumu..vratane vsetkych inicialov..
a tie potom spracuje policia a vlozi do karty vodica..


co je na tom nejasne?kartu vodica si otvori kazdy jednen policajt aj v tom najmensom okrsku...a ked da taky vysoku pokutu, tak si bud isty, ze to bude v karte..

no a perlicka nakoniec..ak nieco vyvedies, tak Ti tam zarataju aj tresty s tejto karty a podla toho posudzuju napriklad v spravnom konani vysku trestu..
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mne nacitali este z 2003 roku pokutu za pasy...
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zapisuje sa každá pokuta - na správnom konaní som sa dozvedel, že evidujú všety dve moje pokuty v priebehu jedného dňa, staré 4 roky - jedna za 300 sk a druhá za 500 sk - vodičák som zabudol v inom aute a zastavili ma dve hliadky.
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..Radka..,ty sa nezdas..,hotovy cestny pirat..,vsetko sa rata...bohuzial...
Radka23
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.05.2010 13:52
Zdieľať na Facebook

:)

Príspevok od používateľa Radka23 »

rudolfo63 napísal:..Radka..,ty sa nezdas..,hotovy cestny pirat..,vsetko sa rata...bohuzial...
No vy ste ma potešili :) síce som kecala s jedným meskáčom :) a ten mi povedal, že tie "ich" pokuty ostávajú iba u nich...že do karty vodiča nejdú...
a nie niesom žiaden pirát...v cudzom meste si niekedy proste nevšimneš ten zákaz...to sa stane každému...
martin5556
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2018 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin5556 »

Zdravím, chcem sa spýtať ako to teda s tým zápisom do karty vodiča je a či sa niečo zmenilo. Včera som dostal pokutu od mestského policajta za "jazdu" vo vyhradenom jazdnom pruhu. Proste som vyložil mladšiu sestru na zastávke MHD a áno dával som pozor či nejde náhodou nejaký autobus aby som mu nezavadzal... trvalo to asi 10 sekúnd, ale dobre nebudem to riešiť - nemá sa to robiť a zastavil ma oprávnene. Stále ale niečo splietal o tom že to je závažný dopravný priestupok (síce som nikoho neohrozil a ani neobmedzil). Pokutu mi našťastie po dlhšej diskusii znížil na 10e. Chcem sa spýtať či neviete či sa to zapisuje do tej karty vodiča a či to je naozaj závažný dopravný priestupok :3c90: Lebo pokiaľ viem tak za 3 závažné dopravné priestupky do 12 mesiacov sa ide na preskúšanie - ale myslím že to je podmienené 3mi pokutami nad 60e. Ale možno sa mýlim
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Neries to,neviem ci to nie je aj zrusene ale musel by to byt si myslim zavazny dopravny priestupok aby to bolo aj na zapis.A nie od neakeho mestskeho tajtrlika.Nebol si v skrytej kamere a v telke?
martin5556
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2018 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin5556 »

Nie bohužiaľ som nebol v skrytej kamere a ani telke, 50 eur chcel za to :trunk: Alebo že to posunie na dopravný inšpektorát, tak som rád ešte za to ako som obišiel no... Len o ten zápis a prípadne či to teda je alebo nie je závažný dopravný priestupok mi ide...
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných