Jazdenie bez stk a ek

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

takže zbytočné vzrušovanie, akurát to bolo vo večerných tv novinách na Stv, pokuty sa udeľovať nebudú, ak bude náhodou udelená pokuta treba proti nej podať odpor, aspoň raz zvíťazil zdravý rozum.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa makrela »

Trochu mimo misu,ale k veci.V stredu som bol na STK. Nebol som objednaný,pani povedala ,že nás zoberú,možno, ale musíme čakať.Dokedy ,sama nevie.Tak sme čakali .
Od 7,45 do cca 11,45, potom nás zobrali ,keď tam išla žena zanariekať ,že nás čaká doma hladná vnučka.
Ale nie to som chcel . Technik pič0val ako vrana ,že im stále padá systém ,že deň predtým spravil jeden voz ,potom technické problémy.Ale nie to som chcel.
STK som absolvoval s výsledkom , ako keď sa chlapíkovi zabila svokra na novom Bugati.
Začala EK a TK .Technik odmeral emisie ,pozrel svetlá ,lekárničku,stierače ,reflexné vesty,klaksón ,sadol do auta a pošol na brzdovú stolicu. Skúša brzdy predné ,zadné ,rozbieha a šlape na brzdu, rozbieha a šlape na brzdu,skúša ručnú, šecko OK ,až na lavú stranu ručnej ,čo si moc povinnosti brzdné neplnila .Zlý samostav.
Ide na posledný úsek ,auto na zdvihák ,a ide kuknúť plechový blahobyt zo spodku.
Ako auto zdvíha ,čosi z auta tečie. Vyvalíme obaja oči ,a ideme pozrieť čo sa deje A tam ,rovno v jame levovej ,mi praskla brzdová trubka.
A brzdovka si tečie ,jak z prasaťa na zakálačke.
Mykám hlavou ,či sa nezobudím ,ale čerta ,naozaj som bol Na STK a tiekla mi z prdnutej brzdovej trubky kvapalina .
Samo ,že som neprešiel, ešte ,že technik pred začatím nevzal úplatok, neviem ako by sa k tomu postavil ,ale iste by ma poslal do perdele ,len či by dvacku vrátil.
Ale nie to som chcel.
Keby sa mi to stalo o dve brzdové zošlapnutia neskôr ,t.j. už by bolo po STK s vyhovujúcim výsledkom ,ale reálne by som mal napriek protokolu o absolvovaní STK nebezpečný vrak.
Ak by som nešiel na STK ,tak by mi to prdlo niekde v premávke , a niekedy za rok by možno Lakinoo napísal- Už dlho tu tá Makrela ništ nenapísala ,ktovie prečo?
Keďže aj Ezopove bájky na záver obsahovali poučenie, musím z vlastnej skúsenosti, hoci nerád, zakončiť príspevok Ezopovinou- na niečo sú tie STKáčky predsa len dobré.
Radšej štyri hodiny na štát nadávajúc na STK čakať ,ako celý život na krchove ležať.( to je oná múdrosť)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

brzdy su konstruovane tak ze ked ti prdne jedna hadicka alebo trubka tak by mal nefungovat len jeden okruh a druhy by mal byt funkcny takze sa hned nepochovavaj
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ta trubka ti prdla preto pretoze si nedal auto skontrolovat pred stk.a ak neveris servisom ako kamos ma len obycaju fabiu htp nevie o autach nic neni to jeho parketa.pred stk chod na tu stk s tym ze nevies o aute nic niesi mechanik nevies si posudit co je to zly stav max tak jazdit tankovat a skontrolovat olej a chces vediet co vsetko mi treba na aute spravit aby som ju presiel.kamosovi to spravia stale gratis.je staly zakaznik tej stk pretoze ju ma najblizsie.pritom tam nikoho nepozna.napisu mu na papier co treba aby presiel napr naposledy 5 veci mu napisali .polozky do 200 euro.berie to pretoze take veci investuje len raz za 2 roky.inac do auta max gumy olej filtre.servis spravil len 4 veci,cize aspon videl technik aj on ze ako to funguje.servis mu odovzdal auto s tym ze vsetko je spravne a na stk mu technnik povedal tak na rucnu sa vykakali jedno koleso malo polovicny rozdiel ale dal mu prejst.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Presne tak ,hrdzavela na uplne neviditelnom mieste, inak celé trubky vyzerali ako by ich montovali pred týždňom.
Takže sevenova dobrá rada o kontrole auta pred STK , mi by bola na prd,akurát by som platil za pozretie.Pretože nič iné by s tým nik nerobil.
druhy by mal byt funkcny takze sa hned nepochovavaj-pedál išiel dole ,jak Ficove gate keď videl Troškovú, a by som chcel vidieť ,ako kdesi letíš, a padne ti pedál, ako si hovoríš -však to nič ,ešte jeden okruh funguje.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

Necital som to cele, lebo poniektori tu pisete hluposti.
Dam jednu moju skusenost v tomto mesiaci. Zastavili ma policajti na R1 a zistili, ze 6 tyzdnov mam neplatnu stk a ek. Dal mi pokutu 50€ a chcel ma vyviest z R1, no nakoniec mi vratil 30€ a mohol som pokracovat v jazde po R1, lebo som mu povedal, ze na druhy den si dam urobit stk a ek, kedze som o tom ani nevedel, ze mam neplatnu. Ziadnu spz mi nezobral a ani nezakazal pokracovat v jazde. A zakonna poistka plati aj ked je neplatna stk a ek.
Teraz uz len cakam ci mi pride aj pokuta z ou za neplatnu stk a ek, co uz je aj dost velka suma. Na stk mi povedali, ze limit maju nadstaveny na 1 mesiac na neplatnu stk a ek.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš v mojom príspevku išlo o jediné - za havariu môže vždy človek a nie stroj , prečo teda poisťujeme stroje a nie ludí???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Makrela... tomu sa hovori stastie, no moja stk sa niesla v znameni.. meskal som 2 tyzdne, iba nahodou som si vsimol, ze skoncila, hned som"letel, nastastie nasiel sa casovy priestor. Vstupujem do haly autom, kontr. bezne veci a davaj emisna, palivo benzin ok, ale plyn? nejde softver... nevadi nieco napiseme, meranie brzd, no nemaju na AWD.. nic sa neodmeralo...nevadi, vsetko v poriadku.. co dodat, ani som tam nemusel ist autom, staci, ak budu predavat v novinovom stanku nalepky..
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pozrel som si štatistiku dopravných nehôd a do desiatky príčin sa teda technický stav nedostal. Prečo? No predpokladám že nie je veľa dementov ktorý spokojne jazdia keď auto zjavne nebrzdí, keď im nefunguje riadenie, keď im búši podvozok.... čo by bolo keby stk neboli neviem ale až také tregické to s tech. stavom áut asi nebude. Teda ak auto skončí platnosť STK dnes a včera bolo bezpečné - no to je zjavne na trest smrti.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

makrela napísal: druhy by mal byt funkcny takze sa hned nepochovavaj-pedál išiel dole ,jak Ficove gate keď videl Troškovú, a by som chcel vidieť ,ako kdesi letíš, a padne ti pedál, ako si hovoríš -však to nič ,ešte jeden okruh funguje.
Ja som nikde nenapisal ze ked ti prdne jeden okruh brzd ze si mas povedat ze to nic nie je.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných