VW Passat CC Automat DSG Tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepan92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2018 10:23
Zdieľať na Facebook

VW Passat CC Automat DSG Tdi

Príspevok od používateľa pepan92 »

Dobry den, mama otazku. Chcel by som kupit PASSAT CC rok v.2008-2011. Velmi sa mi to auto paci a chcel by som automat s DSG prevodovkou. Mam odskusanu jazdu a vsetko ok. Ide o cenu. Moj rozpocet je do 10 000€. Kolko km max by malo auto mat pri kupe ma niekto skusenosti? Jazdit extremna velke vzdialenostina nom nebudem. Skor klasicke auto pre mna a priatelku. Kolko tieto auta vydrzia km s automatickou prevodovkou DSG? urcite by som chcel nejake TDIčko. Dakujem za rady a odpovede.
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Auto by malo mať pri kúpe 0 km, max. takých 10. Čo je to za hlúpa otázka?!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne chápem pohnútky,je to pekné vozítko.Ale čo sa týka kúpy,si treba vyjasniť určité zákonitosti.Takéto auto je náročné na kvalitu servisu a teda aj náklady toho servisu,niet šance že ho bude spravovať prvá dielňa konca ulice.Na km nesmierne záleží,a tak isto na tom,v ktorom období sa auto práve nachádza.Väčšinou je predaj naviazaný na blížiace a stále narastajúce požiadavky na servis,tak podvozok,tak pohon -motor a ešte viac prevod.Vstúpiť do vlastníctva kde sa jedno po druhom bude stále niečo hlásiť,raz brzdy,potom DPF,potom turbína a po určitých km nevyhnutne DSG,to môže byť koniec radosti v priebehu pár týždňov vlastníctva.Čo sa vlastne na 90% vždy splní,lebo najväčšie problémy sú u aut práve zakúpených čo atrament na zmluve ešte nezaschol.
Je iba apel,na zdravý rozum a pud sebazáchovy,nikdy ale ozaj nikdy nekúpiť takéto auto našpikované drahou technikou bez vynikajúceho (dobrý je málo) diagnostika.Lebo bude plač a šťastie je velmi nespoľahlivý kamarát.Takže po 200 tis km ísť obhliadnuť auto radšej z dvoma odborníkmi ako z jedným.V tom aute je úplne všetko čo vie robiť radosť ak je ok,a vie rozplakať ak sa vzoprie
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Passat a passat cc vie urobiť radosť len predajom ďalšiemu blbcovi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Úplný nesúhlas.Všetko je v poriadku,radosti poskytne hockoľko,ale ako všetko zložité,ak si vyžiada potrebu niečo opraviť siaha do peňaženky presne tak velkolepo aké auto to je.Čiže treba dať na jediné pozor,vyžaduje súlad triedy auta z platovou triedou majiteľa.Že ceny robia tie autá prístupné aj platove slabým vybuchne neskôr,keď si auto žiada údržbu primerane technike
pytas007
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29.07.2009 00:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pytas007 »

Do 10tis. dobrého nekúpiš a už určite nie u nás... :3020: A ak aj kúpíš pri servise zaplačeš. Aj tak si myslím že to auto je totalne predražené, modelovo vychádza z B6-ky akurát pri TDI ma vždy CR inak je to skoro rovnaké.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za ten rozpočet poriadne CC nekúpiš...a ešte k tomu 10 ročná DSG prevodovka...každé jedno nad 200 000 km a začne pýtať z tvojej peňaženky euríky....turbo,vstreky,dvojhmota...dolož si 2-3 tis. a kúp si nejaký benzín nie však tsi a máš piánko... prečo podmienka TDI? ak veľký nájazd tak ok...bratranec kupoval pred 3 mesiacmi r.v. 2015 CCčko so 165000 km za 17 000 EUR... a ty cches 10 ročné s koľkými km?
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ak chces dobre a spolahlive auto tak pozri po neakej accord 2.4i okolo 10-12 uz dokazes zohnat pekne kusky(typ s ,exeCutive vybava) vadsinou v ponuke sedan a automat.Samozrejme mam na mysli ponuky z nemecka. Dostanes velmi spolahlivy motor i automat, auto ktore ta neznici servisom.
Este velmi dobre auticko je mazda 6 gh ideal tiez najvyssia motorizacia,vybava 2.5i GTA,GT.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Úplný nesúhlas.Všetko je v poriadku,radosti poskytne hockoľko,ale ako všetko zložité,ak si vyžiada potrebu niečo opraviť siaha do peňaženky presne tak velkolepo aké auto to je.Čiže treba dať na jediné pozor,vyžaduje súlad triedy auta z platovou triedou majiteľa.Že ceny robia tie autá prístupné aj platove slabým vybuchne neskôr,keď si auto žiada údržbu primerane technike
- do tej rovnice treba pridať ešte toho diagnostika čo ste písali vyššie lebo auto kúpi najľahšie, peniaze sa tiež dajú zarobiť u nás celkom ľahko a najhoršie bude na Slovensku nájsť toho servismena s rozumom v hlave. A z toho behania po dielňach a výmenách rôznych častí sa môže stať celkom slušná "zábava".
Ja ako bežný človek už dnes pozerám na "jednoduchosť" auta, síce do toho nepasuje automat ale na to mám servismena plus poľský trh s dielmi je nevyčerpateľný takže "nie je problém".
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Asi mysli na eu. inzerat z trnavy 11/2008 za 9500 98000km.Ak máš rezervu 2-3tisíc eur na opravy,tak si ho kup.
pepan92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2018 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepan92 »

audy napísal:Asi mysli na eu. inzerat z trnavy 11/2008 za 9500 98000km.Ak máš rezervu 2-3tisíc eur na opravy,tak si ho kup.
Nemyslim tento, pozeral som ich viac. ALe ano videl som aj tento. Chalani dakujem za rady a informacie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

VW cc nepodarená kópia MB CLS. :40bd:
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

S autami je to ako zo ženami,bud sa Ti páči alebo nie. Ked sa páči berieš aj s chybami,každemu sa páči niečo iné.Tak mu tu nevypisujte,že Vám sa nepáči.
puma11212
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 25.01.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puma11212 »

Všetko závisí od toho ako bolo servisované, ako bolo auto využivané, pri vyššom nájazde je viac než pravdepodobné že drahé sučiastky Turbo, vstrekovače, spojka, dvojhmota už boli dávno vymenené.
ale slovakov aj tak zaujima hlavne čisielko na budíkoch :2f93:
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

cobo77 napísal:Za ten rozpočet poriadne CC nekúpiš...a ešte k tomu 10 ročná DSG prevodovka...každé jedno nad 200 000 km a začne pýtať z tvojej peňaženky euríky....turbo,vstreky,dvojhmota...dolož si 2-3 tis. a kúp si nejaký benzín nie však tsi a máš piánko... prečo podmienka TDI? ak veľký nájazd tak ok...bratranec kupoval pred 3 mesiacmi r.v. 2015 CCčko so 165000 km za 17 000 EUR... a ty cches 10 ročné s koľkými km?
Tak to sa exmajiteľ toho CC iste potešil, aky majetok za tu ojetinu dostal :300f: ....Ja som predával takisto 2015-ku CC (2.0TDI DSG), ovsem este minuly rok v juni - s najazdom iba cca 34 000km a v stave nového auta bez akychkolvek poskodeni. Vypytal som si zan necelých 20.000€ bez DPH...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných