Skoda Octavia 1,9 TDI so 700 000 km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

igorecko
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 01.08.2009 22:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igorecko »

Trochu mimo tému, ale keď ste spomínali údržbu na 2.5 TDI, nemate suhrn na údržbu týchto motorov (niečo také ako ste spísali na 1.9 a 2.0 TDI 8v)? Nič som nenašiel a s radosťou by som si to prečítal. Ďakujem
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Páni, hlavne mhlavaty, čítajte s porozumením a nevkladajte mi do úst čo som nepovedal!!!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uwa nemusíš povedať vôbec nič - kuknem a vidím :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

nie je registrácia niečo ako podpis? ako výraz vlastného ja ?? presne na to "uwa" som myslel.
Mne to stále evokuje k..uwa :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
carguy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.05.2018 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carguy »

1.9 tdi je nezničiteľný motor, taký kilometrový nájazd je pre neho malina. Navyše, fakt stojí zato. http://dominiccars.sk/motor-1-9-tdi-66k ... ak-uzasny/
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Len pre zaujimavost, skratka TDI pochadza od inej znacky ako si myslite :28b7: ...presnejsie T.D.I.D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

niektori si nemyslime a vieme kto je technologicky lider ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

igorecko napísal:Trochu mimo tému, ale keď ste spomínali údržbu na 2.5 TDI, nemate suhrn na údržbu týchto motorov (niečo také ako ste spísali na 1.9 a 2.0 TDI 8v)? Nič som nenašiel a s radosťou by som si to prečítal. Ďakujem
Akýsi manuál motora ? Samozrejme že ho má všetko,teda aj 2,5 Tdi,to je posledný motor ktorý je ešte "jednoduchý" myslené v porovnaní z CR generáciou.Nutne musí byť,pretože sú veci do ktorých treba pozerať,kedže je variant (výkonových) veľa a teda sú veci ktoré sa líšia hodnotami,líšia sa parametrami v diagnostike a každý omyl je nežiadúci.
Ak po PD neprišiel rad na ostatné varianty,je to dané tým,že pre publikovanie by muselo byť prepísané do inej zrozumiteľnejšej formy,nutne zjednodušené,doplnené o brazové prílohy esp foto a pod. a to pripraviť je velká práca na veľmi veľa hodín,ktorá kým vznikne sa desať ráz prepíše kým sa stane zrozumiteľná aby bol manuál aj realizovateľný.Skúsenosť s PD (ale nie iba s ním) ale priniesla jedno poznanie,pre našinca čo je zadarmo,nemá hodnotu.Takže to prinieslo to,čo priniesť muselo,za rozum sa platí všade vo svete,je načase aby to platilo aj v SVK. Pozerať sa ne jednu druhú tretiu tému ako ju rozbije prvý blb na drobné,ani mne nerobí radosť
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

zbytocne tu ospevujete to stare tdi cko lol . Videl som pajero s 500 000 a bez generalky len bezny servis a podobne aj stare mercedesy a aj nisany a par toyot a tiez toho vela vydrzali a len bezny servis-udrzba a na kazdom keby sa spravi taka mensia generalka tak funguju dalej . Ze nic vynimocne. Octavka je skor vynimocna ,ze je to lacny zgerb a lacne diely :d :D Aj tak to zavisi v akych podmienkach dane auto jazdi a v akom rezime a ako je servisovane a potom zase pravy opak moze byt aj najspolahlivejsi motor a ked je blb majitel alebo se chybicka vloudi tak je vymalovane :4090:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu je jedna z najväčších príčin prečo nie sú manuáli
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

dodik13 napísal:zbytocne tu ospevujete to stare tdi cko lol . Videl som pajero s 500 000 a bez generalky len bezny servis a podobne aj stare mercedesy a aj nisany a par toyot a tiez toho vela vydrzali a len bezny servis-udrzba a na kazdom keby sa spravi taka mensia generalka tak funguju dalej . Ze nic vynimocne. Octavka je skor vynimocna ,ze je to lacny zgerb a lacne diely :d :D Aj tak to zavisi v akych podmienkach dane auto jazdi a v akom rezime a ako je servisovane a potom zase pravy opak moze byt aj najspolahlivejsi motor a ked je blb majitel alebo se chybicka vloudi tak je vymalovane :4090:
- je to pravda.... za prvé povedať že auto má 700 000km je fajn len by to chcelo pridať kto je majiteľ, ako kde sa jazdilo a čo všetko sa kedy prečo menilo. Takýto nájazd bežne zvládali autá z konca 90. rokov bohužiaľ pre hrdzu už medzi nami nie sú... teda záver ten motor je super ale rovnako výborné sú aj iné len samozrejme dominancia koncernu na našom trhu je jasná takže takých tdi by tu malo jazdiť veľa. Môj mechanik má na svojom servisnom liste švédov,japoncov s takým nájazdom a ani sa nad tým nepozastavuje.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

bajo777 napísal:niektori si nemyslime a vieme kto je technologicky lider ;-)
.... tak tak TDI alebo common rail :4012:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Neviem čo je vymaľované? Že sa kupia diely za pár korún z poľska a opraví to každá 2-3 dielňa?

Ja mám rád hondy aj toyoty a videl som obrovske nájazdy na nich. Ale nechápem ten odpor voči ostatnému.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Česť práci chlapci,pre toto je SVK v tej riti ako je.Na svete je veľa dobrých vecí,iba akosi o nich nikde ani čiarka.Ak už niekto niečo napíše,je to proti niečomu,proti niekomu,zle o zlom,napluť do polievky,nasrať druhých.Ak to takto spoločnosť chce,nech je tak.Teraz začínam chápať cvira123 keď mi pred opustením fóra napísal ss a začínalo - a dosť !
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mhlavaty napísal:Ak to takto spoločnosť chce,nech je tak.Teraz začínam chápať cvira123 keď mi pred opustením fóra napísal ss a začínalo - a dosť !
pan majster nezvladol psychicky tlak :o

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných