Jazdenie bez stk a ek

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V prvom rade by sa malo prejsť na severský spôsob a nepoisťovať autá ale šoférov. Malo by to dve výhody - nebúrajú autá ale vodiči , a za druhé vodičov je vždy viac ako aut.
Takže sviatočný vodič by si rozmyslel či sa mu oplatí držať VP za 500evri ročne pre tri výjazdy.
Rovnako by si ten čo rozbil 4 autá rozmyslel či bede ďalej jazdiť ak bude mať 10x vyššiu poistku ako ten bez nehody.
A našlo by sa toho určite viac , ale hlavne by to bolo spravodlivé
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

A Tvoj príspevok mi hneď hodil myšlienky smerom k autonómnym vozidlám.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autonomne vozidlá niečo stoja , zmena systému poistenia nestojí nič , navyše prinesie viac eur pre poisťovne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mp3turbo napísal:>> Z vlastne skusenosti allianz na neplatnu stk neriesil.


Wustenrot, 12.5.2018
Viete co je PRVY bod v likvidacii a plneni poistnej udalosti ?

Spravne, verifikacia platnosti STK. NEODDELITELNA sucast papierovej previerky KAZDEJ poistnej udalosti.

Tak skuste nabuduce burat bez nej... veselo.



Navyse, tato vec sa jednoznacne rozsiri aj na pneumatiky A POISTOVNE SA UZ NA TO PRIPRAVUJU S OBROVSKOU RADOSTOU - BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU !!! To nie je domnienka, to je informacia zo sedenia s managementom. ------No akurát som sa dosmial :40bd: :40bd: ,POISTNÉ PLNENIE V PLNOM ROZSAHU, to je čo, tým myslíš že Ti poisťovňa preplatí všetko do posledného centu???Ešte som nepočul že by niekto z búračky vyšiel bez nejakej straty, takže žiadny PLNÝ ROZSAH neexistuje, je to len slovná hračka.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU
= nedostaneš ani cent.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Náhodou mne sa to páči. 70% obyvatelov slovenska žije od výplaty k výplate - teda niet im čo zobrať. Ak do teba narazí nemajetný občan , ktorý má na Favorite nepredpisové gumy (lebo na nové nemá). Poisťovňa nevyplatí ani cent a odkáže vás na občiansko právne konanie. Súd ho odsúdi aby ti nahradil celú škodu, lenže k on nemá nič. A tak to bude splácať po celý život po 5 eur. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Dobrá prdel.
Mám v rodine takého - nabral si pôžičky a darmo majú banky 30 exekučných príkazov keď mu niet čo zobrať :40bd: :40bd: :40bd: Robí za dvacku v hotovosti a obed na deň a bankám ukazuje dlhý nos. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Tiež poznám ľudí, ktorý sú na úrade práce ako dlhodobo nezamestnaný, penazi maju ze nevedia co s tym (samozrejme nie na svojom ucte) a vozia sa na X6ke ktora nieje napísaná na nich, byvaju vo vile ktorá taktiez nieje napisana na nich a skratka... ked to tak vezmem tak nemaju absolutne nic. Co chcu zobrat takemu? Z coho bude splacat ak v podstate nema mesacne ani cent? (Auto pisane na firmu ktora ani len nesidli na SVK a okolitych statoch) toto bude zaujimave... sam som zvedavy ako to budu poistovne riesit. Kazdopadne budem radi za nizke ceny poistiek a jazdime na seriovkach. Ved ked si priplatite tak uz sama automobilka vam tam nahodi bodykity (M division, AMG, GT, VRS, GTI, R32, Nissmo) ak sa chcete odlisovat tak si skratka priplatite uz pri kupe. :3035:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

easyridersvk napísal:no poistovne sa vykrucat budu lebo ...okrem ineho...vo V4 platime 12tinu poistneho co vo zvysku EU ale ceny sluzieb su takmer identicke...keby som mal za 10rocnu fabiu mal vysolit 1200 rocne len na zakonnu poistku ako v GER ,... tolko nedam za rok na benzin ci naftu a este aj predok si mozem dovolit raz jemne roztrepat a furt tam cenovo nebudem.. :40bd:
to sa nestane na slovensku neni uz z coho brat.1200 pzp?na to kolo bude slovak robit za fabiu ako pises 3 mesiace bude robit na pzp?uz teraz je na sk kazde ----20---- auto bez pzp.podalsie velmi mi to nesedi ze pzp je tak draha to bude plna havarijna so vseckym.ukradnu mi auto v chorvatsku domov idem autom s pozicovne pekne dmov.toto su tie drahe pojistky.u nic sa ani nepozera na hodnotu auta ani na vek ani na km.skratka ak poskodeny chce hodnota auta je 2000 euro oprava 5000 zaplatia to.taky svajc je platovo uplne inde a funguje to tak isto.nehladi sa na trhovu cenu auta.robil som si zakladnu pojistku este na bmw e60 550i na slovensky pas ako cudzinec len kratkodobe rocne povolenie som mal.pisal som aj kolko km rocne najazdim dal som 80000km.cena mi vysla 765chf rocne.ved to je menej ako za fabiu v nemecku.ked som dal plnu sadzbu so vsetkym co sa len da 2800chf rocne.ale na slovensku neni z coho take peniaze vyberat.nech dvihnu hodinovu mzdu na min 12 euro hodina a bude z coho.

podalsie u nas sa rozbehol taky fam ze pojistovna zaplati poskodenemu len par dorobnych koli veku auta a ak nahodou prevysuje oprava hodnotu tak totalka a vinnikovi sa nic nestane lebo mal pzp.ano nestane lebo poskodeny nema prachy na zacatie sudneho vymahania.toto by som chcel vidiet v nemecku.poskodeny si da to auto opravit vinnik je hned na sude a dorovna rozdiel ak mal slabe pojistenie.a ziadne ze bude splacat 50 rokov po 5 euro.do 30 dni a ak nato nema ani banka mu neda basa a tam vyrobi na svoj dlh.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven, tieto "drísty" fakt milujem v Nemecku je to, vo Švajci tamto, v Rakúsku ono, v Holandsku takto, v Usa taki-tak, ešte nezabudni dodať že na západe Ti každú hodinu vletí pečený holub do huby, len nikto nespomenie platy a životnú úroveň.To aj ja môžem argumentovať tým že u nás je to dobré veď by si videl v Uruguaji, Iraku, Rwande alebo Somálsku, tam ani pzp nie je ani stk či ek (aspoň si myslím).Takže držme sa faktov a toho kde žijeme!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:V prvom rade by sa malo prejsť na severský spôsob a nepoisťovať autá ale šoférov. Malo by to dve výhody - nebúrajú autá ale vodiči , a za druhé vodičov je vždy viac ako aut.
Takže sviatočný vodič by si rozmyslel či sa mu oplatí držať VP za 500evri ročne pre tri výjazdy.
Rovnako by si ten čo rozbil 4 autá rozmyslel či bede ďalej jazdiť ak bude mať 10x vyššiu poistku ako ten bez nehody.
A našlo by sa toho určite viac , ale hlavne by to bolo spravodlivé
- rozmýšľam nad vetou Vodičov je viac ako áut... potom sú "vodiči" bez auta a teda aký je to vodič bez auta? Ja som jeden na 3 autá... skús mi to nejako vysvetliť bo niekedy debil som.
Inak som za lebo by som platil len jednu poistku a nie tri. To reda vyvracia tvoju predstavu o výhodnosti pre poisťovňu. Ibažeby to poriadne znásobili. Potom to stráca zmysel.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - je ešte stále vela rodín kde majú len jedno auto a jazdia ho obaja manželia.Rovnako malí živnostníci - môj švagor má 4 autá ,ale všetky si šoféruje len on, podla potreby. lol
Ja momentalne tiež znižujem počet vozidiel takže budeme 4ria na dve autá.(traktory a vzv sa nerátajú) :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Hjundaj, ak máš vodičák si vodič ale jazdiť nemusíš, teda poistenie na osobu-vodiča je ten najlepší model, samozrejme ak máš vodičák a nejazdíš žiadne pzp nepotrebuješ ak chceš jazdiť tak si pzp zaplatíš.Takže keď máš aj 3 autá stačilo by len jedno pzp.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pepo64 napísal:seven, tieto "drísty" fakt milujem v Nemecku je to, vo Švajci tamto, v Rakúsku ono, v Holandsku takto, v Usa taki-tak, ešte nezabudni dodať že na západe Ti každú hodinu vletí pečený holub do huby, len nikto nespomenie platy a životnú úroveň.
ved ja som sa zastal slovenska.ja som proti tomu aby sa pzp zvysovali.a tiez by som prijal pojistenie na osobu cenu na slovenske platy a nie 1000 euro rocne.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

oco13 napísal:Náhodou mne sa to páči. 70% obyvatelov slovenska žije od výplaty k výplate - teda niet im čo zobrať. Ak do teba narazí nemajetný občan , ktorý má na Favorite nepredpisové gumy (lebo na nové nemá). Poisťovňa nevyplatí ani cent a odkáže vás na občiansko právne konanie. Súd ho odsúdi aby ti nahradil celú škodu, lenže k on nemá nič. A tak to bude splácať po celý život po 5 eur. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Dobrá prdel.
Mám v rodine takého - nabral si pôžičky a darmo majú banky 30 exekučných príkazov keď mu niet čo zobrať :40bd: :40bd: :40bd: Robí za dvacku v hotovosti a obed na deň a bankám ukazuje dlhý nos. :40bd: :40bd: :40bd:
Tiez by som rad vyj....l zo systemom a zdieracskym statom na ktoreho systeme sa prizivuje polka Bratislavi ..som zvedavy ako skonci ked mu dojdu sily a zdravie,taky chlapici si vacsinou nechodia platit poistenia a dochodok.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mjato - takí chlapci sa ani nedožívajú dôchodku. Dopadne ako stovky jemu podobných - rozšíri rady bezdomovcov a umrie niekde pod mostom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných