Prepis docasne odhlaseneho auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ecko26794
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2018 18:49
Zdieľať na Facebook

Prepis docasne odhlaseneho auta

Príspevok od používateľa ecko26794 »

Dobry den potrebujen pomoc :41c2: chcem predat docasne vyradene auto velky technicky ako aj maly mi boli odobrate a pzp zrusene.. Auto chcem predat a teraz neviem ako dalej a ci budem aj nieco platit.dakujem
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Oficialne a odborne ti poradia len tam kde si docasne vyradil auto.Na nas tu na fore sa nespoliehaj.My nie sme odbor dopravy.Takze tak.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Auto sa dočasne vyraďuje na odbore dopravy? [img]http://www.kia-club.org/images/smilies/ ... prised.gif[/img]
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

V Nitre ano.Ja mam jedno tak docasne odhlasene na 80 rokov.Znacky odovzdane,maly odovzdany a vo velkom zapis o docasnom vyradeni.Ten mam doma.
ecko26794
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.05.2018 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ecko26794 »

Na 80rokov? :zg282: tak to nwm.. Ale ja som chcel len bliezie info ked to pojdem prepisovat ako dalej..
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Uz sa to neda.Ale isteho casu bol taky zakon ze sa dalo a za 100 korun slovenskych.Ta pani sa ma este pytala co potom,tak som sa na nu pozrel a hovorim jej.Vy urcite a ja to tiez nebudem riesit co potom.Tak schvaluju sa vseliake zakony.
Teraz je vsetko ine,a len tam ti presne povedia co a ako mas spravit.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré je dočasne vyradené z evidencie vozidiel, môže požiadať orgán Policajného zboru o prevod držby vozidla na inú osobu, zmenu vlastníckeho práva k vozidlu a o zápis vlastníka vozidla alebo držiteľa vozidla, pričom orgán Policajného zboru vykoná takúto zmenu, ak tomu nebránia iné zákonné dôvody, no osvedčenie o evidencii časť I, časť II ani tabuľku s evidenčným číslom držiteľovi vozidla nevydáva.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

OMG robite z komara somara. Normalne ides na fizlaren - kolok 5 alebo 6,50e - opytaj sa tam, na spatvzatie vozidla do evidencie, nasledne auto bezplatne odhlasis na noveho majitela - vratia ti tabulky, technicak, jedine co musis mat, je platna biela karta PZP - treba vystavit platnu, a ten papier so sebou, ktory ti dali, ked si auto docasne vyradil...
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

uwa0944710873 napísal:Auto sa dočasne vyraďuje na odbore dopravy? Obrázok
christiane napísal:V Nitre ano.Ja mam jedno tak docasne odhlasene na 80 rokov.Znacky odovzdane,maly odovzdany a vo velkom zapis o docasnom vyradeni.Ten mam doma.
Od 1.1.2014 prešla pôsobnosť dočasného vyraďovania vozidiel z evidencie z okresných úradov pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie na dopravné inšpektoráty.

https://www.minv.sk/?docasne-vyradenie


Nové pravidlá umožňujú dočasne vyradené vozidlo predať a prepísať na nového majiteľa i držiteľa. Stačí o to požiadať dopravný inšpektorát, kde je vozidlo evidované respektíve dočasne odhlásené z evidencie.

https://auto.sme.sk/c/7115389/aj-nepoja ... redat.html
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

misokgb4 napísal:OMG robite z komara somara. Normalne ides na fizlaren - kolok 5 alebo 6,50e - opytaj sa tam, na spatvzatie vozidla do evidencie, nasledne auto bezplatne odhlasis na noveho majitela - vratia ti tabulky, technicak, jedine co musis mat, je platna biela karta PZP - treba vystavit platnu, a ten papier so sebou, ktory ti dali, ked si auto docasne vyradil...
- ano, môže ho najprv znova zaradiť a potom prepísať ale nemusí a urobí to nový majiteľ. Ide o to čo komu viac vyhovuje a koľko času kto stratí. Ja to neviem ale zadávateľ nech si to porieši.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných