Jazdenie bez stk a ek

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

pcamaro napísal:Nepiste tu niektorí blbosti. Tu je konkretna informacia: https://www.mindop.sk/media-5144/tlacov ... ty-obcanom

ahojte

Ja len poznamka - pisu tam o podani odporu na okresny urad, takze zrejme hovoria o pokute prevadzkovatelovi vozidla podla zakona o prevadzke vozidiel v cestnej premavke 106/2018 za to, ze nepodrobil vozidlo STK:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 8.odsek-14
Tuto pokutu uklada okresny urad, to je ta co vam pride domov, ked zmeskate STK a trebars budete mat aj auto zamknute v garazi. To je pokuta za to, ze vozidlo nebolo pristavene vcas na STK.
OK, tuto ministerstvo podla toho odkazu zrusi.


Ale samotna jazda takymto vozidlom je dalsia vec a to podla zakona o cestnej premavke, kde:
- vodic je povinny na jazdu pouzit len vozidlo s STK https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... -4.odsek-1
- prevadzkovatel nesmie dovolit pouzitie vozidla bez STK https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... ragraf-138

A tieto pokuty uklada policia (ministerstvo vnutra!), bud priamo na mieste vodicovi ked ho zastavia ako priestupok podla sadzobnika pokut alebo prevadzkovatelovi postou ako spravny delikt ("objektivna zodpovednost").


Ministerstvo dopravy(!) na danom odkaze pise iba o tom prvom type pokut (vozidlo nebolo na STK, uklada okresny urad), ale nie o tom druhom type pokut (vozidlo bez STK jazdi po ceste, uklada policia), bacha na to.

Bombardoval by som aj ministerstvo vnutra nech sa vyjadri a televizie, aky krasny bordel nam tu zakonodarci pripravili...
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

seven549 napísal:znamemu prisla pokuta za neplatnu stk ek za ----jeden den----.dalsi expert nema stk ek 7 mesiacov auto je este mimo krajiny a dodnes nic tak je to divne ako to posielaju.
Nevidim dovnutra, ale tym, ze to ukladaju okresne urady, tak to bude podobny bordel ako stavebne konania - co iny okres a iny urad, to ini uradnici a ine mravy.

De iure na to maju 2 roky odkedy sa to "dozvedeli" a celkovo 5 rokov odkedy sa to stalo. Takze 7 mesiacov je este nic...
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 8.odsek-26
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

bajo777 napísal: mna stoji stk a 2x ek 58,-
Prečo 2× ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stk, ek benzin, ek plyn, karticky 58,-
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Stále nerozumiem.
Tiež mám auto na plyn.
Chodím na 1×TK a 1×EK za dva roky?
Prečo máš ty EK 2× za rok?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ne 2x sa robi EK, plati 2roky, u vas je rovnaka cena benzinove a plynove auto :-)?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Z vlastne skusenosti allianz na neplatnu stk neriesil.


Wustenrot, 12.5.2018
Viete co je PRVY bod v likvidacii a plneni poistnej udalosti ?

Spravne, verifikacia platnosti STK. NEODDELITELNA sucast papierovej previerky KAZDEJ poistnej udalosti.

Tak skuste nabuduce burat bez nej... veselo.



Navyse, tato vec sa jednoznacne rozsiri aj na pneumatiky A POISTOVNE SA UZ NA TO PRIPRAVUJU S OBROVSKOU RADOSTOU - BUDU ZAMIETAT POISTNE PLNENIE V PLNOM ROZSAHU !!! To nie je domnienka, to je informacia zo sedenia s managementom.

Doteraz laxny resp. ako-tak benevolentny pristup bude totalne v prdeli nadobro, pretoze podla noveho zakona :

Okrem iného je zakázané upravovať vozidlo alebo jeho komponenty spôsobom, ktoré vedú k jeho technickej nespôsobilosti. Zahŕňa to nielen nepovolené úpravy vozidiel, napríklad, tuning, no aj neschválené rozmery diskov a pneumatík, koncovky výfukov či fólie na svetlách alebo čelnom skle. A rovnako sem spadajú aj veľmi časté demontáže filtrov pevných častíc.


a smitec.

Chlapci burajte ako chcete, bez STK, na Ocktavii s pneumatikami 315/25/R21 idealne aj s dvomi promile a potom este na verejnosti pred svedkami strkajte policajtovi sedemsto eur do vačku.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

bajo777 napísal:ne 2x sa robi EK, plati 2roky, u vas je rovnaka cena benzinove a plynove auto :-)?
Ako to je s cenou, netuším.
Nikdy ma ani len nenapadlo sa na to pozrieť.
Na STK skrátka cenník nepozerám, načo.
Jednoducho je tá kontrola nutná a ja nespravím nič, konkurencia hádam reguluje podobnosť cien medzi stanicami...

Stále som ale zmätený.
Ako je možné, že v rovnakom časovom intervale píšeš o dvoch EK, ak ja mám jednu?
Ja s vozidlom, keď na mňa príde rad, vstúpim do haly. Začínajú EK, potom plynule prechádzam na TK. Tebe niekedy medzi tým robia ešte raz EK, alebo sa na ďalšie meranie dostavíš v priebehu dvoch rokov?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:), samozrejme to spravia naraz ! ved natocia benzin, potom plyn, dostanes 2x protokol :41c2: , karticku zelenu jednu samozrejme aj nalepku, ale fyzicky sa mera dva razy, preto je to aj drahsie ako jednopalivove auto :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

bajo777 napísal::), samozrejme to spravia naraz ! ved natocia benzin, potom plyn, dostanes 2x protokol :41c2: , karticku zelenu jednu samozrejme aj nalepku, ale fyzicky sa mera dva razy, preto je to aj drahsie ako jednopalivove auto :41c2:
Ahá, už chápem...
Vždy si ale z EK odnášam jeden červený a jeden zelený protokol.
Nikdy som sa do nich nejak nedíval.
Jediné, na čo vždy hodím očko, sú sily na brzdách...
Ak nezabudem, schválne sa pre moju zujímavosť doma pozriem, či sú tam dve merania.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

berem spat ! protokol je tiez jeden...akurat ma polozky aj plynove...ja to nosim vsetko v kope za vsetky roky, tak som sa omylil lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

K tomu tuningu: som zvedavy ako prechadzaju vsetky tie netunovane auta co maju bezne doplnky: drziaky na bicykel, zahradky, rakvy na streche, ochranne ramy. Neverim ze tieto veci su homologovane pre dany typ vozidla.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

SBF - ochranné rámy sú už niekolko rokov plošne zakázané a záhradka rakva, nosič na bicykel sa na stk nevozí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

no poistovne sa vykrucat budu lebo ...okrem ineho...vo V4 platime 12tinu poistneho co vo zvysku EU ale ceny sluzieb su takmer identicke...keby som mal za 10rocnu fabiu mal vysolit 1200 rocne len na zakonnu poistku ako v GER ,... tolko nedam za rok na benzin ci naftu a este aj predok si mozem dovolit raz jemne roztrepat a furt tam cenovo nebudem.. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,aj od tejto myšlienky sa dá odraziť,to sú ceny poistného.Je to tu ako u maminky v brušku,ceny máme nesmierne nízke,a mám za to,že každá možnosť s tým niečo urobiť bude vítaná(pre poisťovne) a z radostou sa jej chytia.Čo ja osobne by som očakával je to,že sa upravia velmi progresívne,či už podla kubatúry,výkonu,váhy atd je jedno,mám za to,že súčasný stav dlho nepotrvá

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných