Renault Megane - na tri válce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mates858
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2011 17:47
Zdieľať na Facebook

Renault Megane - na tri válce

Príspevok od používateľa mates858 »

Ahoj,
viem že sa to tu omielalo uz Xkrát ale nenapadá ma už asi nič iné, resp. by som potreboval doplniť čo ešte skontrolovať.

Problem:
Ide na tri válce občas naskočí na 4 a potom ide v pohode, po vychladnutí zase na tri a tak striedavo (Diagnostika hadzala chybu na prvom valci- cievka - klasika u meganov)

Auto:
Megane II 1.6 16v 83kw 2003 BM0C motor. (najazd asi 240tkm)

Skontrolované prípadne vymenené:
Cievky boli menené doteraz 3, vymenila sa dnes aj povodna na tom prvom valci co vyhadzovalo chybu. Problém pretrvával. Sestra prešla do servisu s tym vhupla na prechode cez bránu a auto začalo ist na 4 valce. Nechápačka.
Vymenili sa sviečky. Problém pretrváva. Nedávno boli menené rozvody a už odvtedy sa sestre nepáčil volnobeh.

Píšem to takto nakolko som neni pri aute som v zahraničí a sám musím "radiť" po...či mechanikom ktorí vedia o tom ešte menej než já Ajťák.

Napadá ma ešte vstrekovač či neni chytený prípadne niekde kostra. Vážne radšej by som si pod to auto lahol ja jak to nechat takym šuflikantom v okolí Nitry.

Mate niekto ešte typ čo skontrolovať?

Dakujem velmi pekne za predmetné odpovede.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Veď trištvrtiny áut sú už trojvalce
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

cievka zapalovania-píšeš že sa vymenili 3, ver tomu že to bude 4.tá(pozor nie sviečka!!! cievka) častý problém týchto motorv, našťastie za pár eur a pár minut práce
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mozno ste jazdenim na 3 valce podpalili ventily - nesaskuj s cievkami daj vsetky nove a ked nepomoze zmeraj kompresiu ci je podpaleny ventil ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
janisko1983
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.11.2016 20:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janisko1983 »

Ja mam scenic 1,6 2007 ja som to neriesil ale predchadzajuci majitel mal taky problem dal to riesit do original servisu a tam zistene ze problem bola kabelaz bol tam problem v koncovke. Je tam taky konektor do ktoreho idu kable zo vsetkych cievok a tam bol problem. Vybrali kable z koncovky a spojili na priamo. Ten konektor je na vrchu motora. Ked chces poslem foto toho konektora.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Reagovalo to na otras jak sa prehupla cez hrb pri bráne píšeš...tak tipujem nejaký problém káble konektory a tak...podpálený ventil by sa asi tak nechoval
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento problém riešil tunajší autorizák a keď auto prišlo už mal v kufry štyri staré cievky,vždy s toho istého valca.Ten mal príčinu v pripojení konektora na vstrekovač,bol prasknutý plast a zrejme aj spoj vnútry pretože na potlačenie sa prerušil a vstrek vypadol z činnosti.Ale vždy sa menila cievka !!! Tak som nahádzal všetky z kufra na motor a majiteľa poslal do Renaultu nech ich obúcha o hlavu tamojším umelcom.Ale nešiel,dokonca ani im povedať,ľudia majú gule pindať akurát tak pri pive,hlavne že to zaplatil,buzeranti predali štyri cievky zbytočne,a ten čo to nakoniec urobí dostane 20 e.-za polhodinu času (aj z úplatkom :)
Treba vtedy keď motor krásne šlape,rozhýbať všetko,a to dosť drasticky...kebeláž,konektory,spoje...naraz jeden valec vypadne
mates858
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2011 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mates858 »

Dakujem za odpovede.
Auto pojde v piatok mechanikovi, cievky tak ako som pisal boli menene 3 doteraz a 4.ta sa menila teraz. Takze vsetky su vymenene nez boli povodne, skusalo sa to aj kombinovat atd. Meral tlak vo valci a vraj sa mu to nepozdáva, neviem kolko nameral kedze som nebol pri tom. Ale to je "jedno" tak či tak sa to dá komplet cele skontrolovat, pripadne sa zhodí vrch a pomenia sa tesnenia. Pozre kabelaž konektory.

Este raz dakujem za odpovede
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Čosi sa nepozdáva.Veď to je jasné že keď to naskočilo pri prejazde nerovnosti že to asi vnútornosti nebudú.Zmeral by som prechodový odpor k RJ od cievok až k RJ.Mne tiež pravidelne odchádza cievka.Odmeral som kabeláž od cievok ešte sa chystám na kabeláž vstrekov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných