Najvhodnejsie auto na prestavbu

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Aký systém Lpg

Príspevok od používateľa Mixy »

Plánujem kúpiť Ford Mondeo kombi s motorom atmo 2.0 107kw, vidím že sa hojne prerába na lpg. Ale aký systém lpg by ste odporučili? A celkovo auto s týmto motorom je bezproblémové na LPG?
Zatial som mal 1 japonca s 35l nádržou a systém bol sa mi zdá polský stag. No odrádzalo ma sústavné štelovanie systému a tankovanie každých 300km. Preto by som chcel dať namontovať niečo spolahlivé a ponechať si dojazdovú rezervu a dať 80-100l nádrž za zadné sedačky. Nevadí mi, že prídem o sklapanie sedačiek a o ¼ kufra. Dlžka nádrže je 100cm, kufor má širku 102cm. Je toto vhodné riešenie?
Ročne najazdím do 50000, plánujem to na max 8 rokov. Auto by som zohnal s 80-100t km.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

BRC-ckom nemozes nic pokazit.
Aj ked sa cudujem ze Stag nesiel dobre, zrejme si trafil na nespravnu dielnu...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

begbeee napísal:Atmosférický benzín, bez turba, 8 alebo 16 ventil.

Neviem, či je to tá odpoveď, ktorú chceš počuť, ale najlepšie sa prerába Dacia, ktorú si s LPG priamo od výrobcu kúpiš.
..a zabava zacne ked sa nieco pokazi...
Treba sledovat vlakna kde su skusenosti s tovarenskymi prestavbami. Opravy sa rataju v troj az stvorcifernych cislach.
Viem to, lebo ich robime (u nas samozrejme lacnejsie ako v autorizakoch :-) .
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Určite by som to dával robiť u vás. Orientačne by to vyšlo na koľko grošov u vas s brc komplet?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo, so zamerom natocit 500000 ! sa pytas kolko co bude stat ?? to su uplne posledne veci co by som riesil, neviem ci mas predstavu kolko das $$$ do paliva pri tom najazde, mam dojem ze aj cena auta sa uplne zanedba, aj servisu a ostane stale iba palivo, nech aj za 50 centov...

apropo, pytal by som sa kolko stoji minimalne druha hlava na ten vysneny ford, to by som bral do spotrebaku, pripadne ci existuje fabricka verzia flexifuel toho motora, ten by s plynom si mohol rozumiet lepsie + by som uvazoval silno nad kvapalnou fazou, je pravda 2x cena sekvencie, ovsem pri tych km to je susen z nosa
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Nevravim, že je vysneny, kludne ekvivalent aj napr ked to bude mpv. Na auto som si vyčlenil zhruba rozpočet 10-12000 - Kúpa, prerábka, servis po kúpe.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Mixy napísal:Určite by som to dával robiť u vás. Orientačne by to vyšlo na koľko grošov u vas s brc komplet?
Pozdravujem. Zavolajte mi na moje cislo, potrebujem vediet par detailov ktore sem (na forum) nepatria. Moje cislo nieje tazke najst :-)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mohol si uviest velkost auta a pripadne znacky ktore preferujes ...
plyn ma viac oktanov a prehrieva motor - hlavne hlavu cize vseobecna rada je volit vacsi objem
cize nie 0.9 turbo ale radsej 2.0i
olej a sviecky menit skor skor ako neskor :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných