Jazdenie bez stk a ek

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trafikante
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.11.2015 10:37
Zdieľať na Facebook

Jazdenie bez stk a ek

Príspevok od používateľa trafikante »

Dobrý deň. Včera skončila môjmu autu platnosť STK EK a momentálne je nejaký celo-slovenský výpadok, že nefunguje systém všetkým STKačkam na Slovensku, tak vlastne nemôžem si tú STK ani spraviť.
Chcem sa spýtať môžem jazdiť s autom? Povedali mi že ma majú v evidencií a môžem jazdiť do kontroly aj bez STK a EK. Viete mi to niekto potvrdiť? Ďakujem
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Aj minulý týždeň mali výpadok? Alebo predminulý? Pokiaľ viem v zákone sú definované nejaké povinnosti, ale nie sú v ňom žiadne výnimky pri výpadku systému.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Jazdiť môžeš , ale za jazdu bez TK a EK sú pokuty . :41c2:

skús policajtovi povedať že na STK mali výpadok čo ti povie :d :D
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

uwa0944710873 napísal:Aj minulý týždeň mali výpadok? Alebo predminulý? Pokiaľ viem v zákone sú definované nejaké povinnosti, ale nie sú v ňom žiadne výnimky pri výpadku systému.
Ako neviem prečo by mal stk absolvovať v týždni minulom alebo predminulom?Ja robím stk vždy v posledný možný deň.Ak je nejaký celoslovenský výpadok tak na to musí byť prihliadnuté, rovnako nedávno bol nejaký čas nefunkčný systém soc.poisťovne a v tv novinách jej hovorca povedal že platby ktoré budú kvôli tomu omeškané nebudú sankcionované.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

To je také slovenské nechávať si všetko na poslednú chvíľu, najlepšie 3 dni po termíne a hľadať výhovorky prečo sa nedalo skôr.
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Ja som na mojom už bývalom aute mal EK a TK do apríla a prívesný vozík do mája, a keďže som mal na aute ťažné tak som to vybavil naraz vozík aj auto a mal som na dva roky pokoj. Ako sa tam znovu trepať kvôli vozíku.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Jazdenie bez stk a ek

Príspevok od používateľa karool »

trafikante napísal:Dobrý deň. Včera skončila môjmu autu platnosť STK EK a momentálne je nejaký celo-slovenský výpadok, že nefunguje systém všetkým STKačkam na Slovensku, tak vlastne nemôžem si tú STK ani spraviť.
Chcem sa spýtať môžem jazdiť s autom? Povedali mi že ma majú v evidencií a môžem jazdiť do kontroly aj bez STK a EK. Viete mi to niekto potvrdiť? Ďakujem
pokuta za prepadnutu stk a em je nic v porovnani s tym,co Ti hrozi v pripade nehody......je to len a len tvoja chyba.ja by som urcite nejazdil-trafis S mercedes a do konca zivota splacas
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Skoro celých 40 centov ušetrených keď nepôjdeš o 2 týždne skôr, ale až v termíne. A to sa určite oplatí. De.mentnému Slovákovi určite.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

uwa, ja len pevne dúfam že nie si policajt lebo Ty by si aj v prípade alkoholu nevyžadoval 0,00 promile ale -(mínus)0,01.Mne ide o princíp, pretože ani tento zlodejský štát Ti neodpustí nič, možno sa raz aj Ty dostaneš do nejakého právneho súboja zo štátom(ja som tú česť mal)a potom to pochopíš, aj keby som mal "ušetriť" cent za týždeň platnosti stk tak pôjdem posledný deň a ten cent radšej hodím do rieky.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Preco by mal byt dem.entny? Zajtra mi napriklad konci tak kludne pojdem zajtra a preco nie? Nie je to jeho problem ze idiotom nejde system. Uz vyhlasili ze pokuty sa rozdavat za tieto 2 tyzdne davat nebudu. Ja som tiez isiel vcera na STK a ked som videl tie nervy co maju ze im to nefunguje tak som im tam nechal auto a nech mi zavolaju ked sa im uraci ten system spamatat
Naposledy upravil/-a patko1 v 22.05.2018 20:30, upravené celkom 1 krát.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Každý sa drží iných princípov, ja sa napríklad držím takého, že načo si vyrábať zbytočné problémy kvôli 20 centom? Kvôli pocitu ako som prešťal štát/kohokoľvek? Vravím, také slovenské.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja som isiel nedavno na stk kam chodim stale, zatial mi vzdy vysla finta tesne po obednej pauze...najhorsie som bol druhy lol , teraz prazdno, reku super ! a prd, pani hovori ze ma nezoberu, lebo maju skolenia a malo je technikov, jedine na objednavku, alebo rano a pomedzi objednanych ked ostane cas...no musel by som sa s konom zrazit aby som takto potreboval stresovat na poslednu chvilu :41c2: , mna stoji stk a 2x ek 58,-, tzn 8 centov na den, radsej tyzden, 14 dni vopred a v klude ! to je 50 centov az euro co "rozfofrujem" tomuto statu do gagora :::, miesto toho zadrbem radsej cely den v cakarni, alebo budem behat a doprosovat sa ci ma niekto nespravi, to fakt super napad na uspory, gratulujem vam :28b7: uzite si tie prachy v zdravi
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

nieco k teme - nejako ste odbocili ...

1. neplatnu EK a STK ti zisti aj policajne auto ktore si da namahu pozriet platnost - v tom pripade AUTOMATICKY pokuta na mieste a pripadne ti odoberu aj SPZ a naviac to je hned hlasene OU cize ti pride behom par tyzdnov pozdrav z OU vid. bod 2.
2. za neplatnu STK a EK ti moze prist domov pozdrav aj o 5 rokov z OU a pokial neznizili sankcie tak to bolo za 166 + 166 eur
3. ak budes ucastnikom nehody a aj budes nevinny tak si to zaplatis - nielen svoje ale aj to poskodenie cudzieho mojetku nebodaj zdravia ...

Pokial nebude dlhotrvajuci vypadok systemu STK tak sa nevykrutis ani ked si najlepsi vyhovorkar
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ale eurko je doma :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

bajo777 napísal:ja som isiel nedavno na stk kam chodim stale, zatial mi vzdy vysla finta tesne po obednej pauze...najhorsie som bol druhy lol , teraz prazdno, reku super ! a prd, pani hovori ze ma nezoberu, lebo maju skolenia a malo je technikov, jedine na objednavku, alebo rano a pomedzi objednanych ked ostane cas...no musel by som sa s konom zrazit aby som takto potreboval stresovat na poslednu chvilu :41c2: , mna stoji stk a 2x ek 58,-, tzn 8 centov na den, radsej tyzden, 14 dni vopred a v klude ! to je 50 centov az euro co "rozfofrujem" tomuto statu do gagora :::, miesto toho zadrbem radsej cely den v cakarni, alebo budem behat a doprosovat sa ci ma niekto nespravi, to fakt super napad na uspory, gratulujem vam :28b7: uzite si tie prachy v zdravi
Bajo asi si to nepochopil, je iné ísť na poslednú chvíľu bez objednania, a na posledný deň s objednaním, ja sa objednávam na posledný deň tak že napr. končí mi stk 14.5. tak volám 3.4. a objednám sa na 14.5. opakujem ža mi nejde o dva centy ale o princíp.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných