Opotrebenie pneumatik

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

skillz119
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2018 21:38
Zdieľať na Facebook

Opotrebenie pneumatik

Príspevok od používateľa skillz119 »

Zdravím chcem sa spýtať či by ste podľa vlastných skúseností odporúčali okamžitú výmenu pneumatík alebo do zimy ešte vydržia. Ide o to že chcem kúpiť nové zimné na zimu a tieto staré by som chcel doraziť ( ušetriť si aspoň letné túto sezónu a ušetriť na výmene ) ... Zadné gumy sú v super stave vobec niesu zodraté a majú tak 4 mm a predné majú dezén tak 3.5 mm ale majú kraje zodraté. Prikladám foto. Ďakujem za rady



https://imgur.com/a/XKIz6e8

https://imgur.com/a/PLyM2Mw
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Najskôr odstráň príčinu prečo ti hentak doslova vytrháva dezén.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Opotrebenie pneumatik

Príspevok od používateľa christiane »

skillz119 napísal:( ušetriť si aspoň letné túto sezónu a ušetriť na výmene
No vies,ak na tychto gumach behnes do riadneho lejaku co sa neda predpokladat kde a kedy,tak nemusis usetrit ani seba.Podla zakona musis mat na letnych gumach minimalne 1.6 milimetra.Ak si myslis ze mas,je to na tebe ci si ich nechas.Aj mne podobne dralo gumy na jednom aute a preto som ich pravidelne tocil aby som ich nemusel vyhodit polozodrate.Tiez mam najradsej ked kladivo zoderiem az po rucku ale tieto gumy su aj na mna dost.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zeby hentie tvarnice vyhodil ? lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

christiane napísal:Podla zakona musis mat na letnych gumach minimalne 1.6 milimetra
Merané v strede behúňa.
skillz119
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2018 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skillz119 »

No dobre chlapi asi teda to dám prezuť bezpečnosť na prvom mieste aj keď na fotkach to vyzerá o dosť horšie ešte ako nato tak pozerám :D ... a je to si myslim z toho že boli makšie a rychlejšie sa behalo do zakrut predsa 1.8 turbo benzin ma trochu odpich ... ale ďakujem za rady
mikis79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18.06.2017 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikis79 »

uwa0944710873 napísal:Najskôr odstráň príčinu prečo ti hentak doslova vytrháva dezén.
Čo môže byť príčina, že takto "vytrháva dezén"?
Ja som mal podobný problém, pneumatika ale nebola na kraji zjazdená, bola rovnomerne zjazdená po celej šírke. Na vonkajšej strane bol ale podobne dezén vytrhaný. Myslel som si, že som po niečom prešiel, aj keď mi to nešlo do hlavy. Bolo to na zimných pneu. Na letných som to nespozoroval, auto ale bolo na geometrii.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vždy platí zasada,že čím ťažšie a čím výkonnejšie auto tým LEPŠIE pneumatiky ma mať obuté,

jednoznačne na zimných pneu v lete nejazdiť !

Lebo ich skor zošľahá,pokiaľ je to ťažšie auto a tiež stabilita na zimnych gumach je slabšia, brzdná dráha je dlhšia

A zimné gumy treba vždy kapanek prehustiť, potom nebudú obotprebované len okraje...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

podhustenie v prvom rade. V druhom rade asi pravidelne tocenie kolesami na hentych tvarniciach a mozno geometria.
Ja by som ich poriadne nafukal a dojazdil cez leto. Nebat sa fukat viac ako pise vyrobca vozu, pretoze on tie gumy nevidel, takze pozerat sa treba na tvar gumy pri fukani, ci uz drzi tvar alebo sa este rozlievaju okraje, samozrejme tlakovat maximalne len do limitu pisaneho na gume.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ja teda na niektorych firemnych dojazdim leto na zimnych ale toto je podla mna uz dost na vymenu.... a tiez si myslim ze podhustene a zatravnovace....
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na obrazku je vidiet, ze pneu nie je rovnomerne zjazdena. Chod na geometriu. Inac so zjazdenim zimnych pneu v lete nie je problem, len si treba mat v hlave, na com jazdim. Mne takto vytrhalo 3 rocne nokiany. Chyba pneu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to sa ti chce jazdit na takych tenkych gumach cele leto?podla zjazdenia asi ani nefukas gumy.maju aspon 180kpa?moja rada chod na najblizsie volne parkovisko alebo nejaku velku plochu kde budes sam a poriadne si to uzi.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zacal by som geometriou
tie pneu nemaju ani 1.6 mm po celej ploche cize oficialne STK a ani pripadnych policajtov nepreskocis ...
dal by som aspon zadne do predu ked nabehnes na vodu aby lepsie drzali
nepises rocny najazd ale jazdit na tychto zimnych v lete je o predlzeni brzdnej drahy cize jazdit predvidavejsie ale aj tak sa ti to moze vypomstit a je otazne ci rozbit auto je lacnejsie ako dat 4 normalne letne pneu
tiez v zakrute a zvlast na mokrom ti nedrzia
neodsudzujem jazdu v lete na zimnych - sam tak jazdim na autach ktore nabehaju za leto par km ale je to o vyssie spomenutom riziku (ked ti niekto necakane vybehne, vtedy sa hodi mat dobre gumy ...)
tieto good yearky na fotke su mozno lepsie ako nejake nekvalitne letne no ale ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vždy záleží od okolností kde sa jazdí a hlavne kto jazdí a akým štýlom. Jasné že ak jazdíš dakde kde je hustá premávka je to horšie ako ak ich budeš drať dakde okolo komína kde stretneš jedno auto za pol dňa a policajta nikdy.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Pozrite sa na tento slick je to na neuverenie na čom sú ľudia jazdia... Nemohol som to odfotiť detailnejšie lebo majiteľ sedel v aute. Auto Š-Superb combi. ::: ::: :::

[img]http://imgWorld.cz/s3/mwXJhM8cWm.jpg [/img] ::: ::: :::

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných