Mitsubishi Outlander r.v 2010 2,4L 4x4 CVT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

a taka e CVT v LEXUSE RX 400h je na tom ako,samozrejme pri pravidelnych vymenach
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

cobo77 napísal:...v pondelok sa pojdeme previest a rozhodneme sa...ak nie dalsim adeptom je bud nove Asx benzinove avsak je tu len 5st. manual alebo CX 3 s 2.0 benzinom a 88 kw s Led svetlami vo vybave attraction za 17500 eur..ta ma v meste spotrebu smiesnych cca 8 litrov.. :2f93:
Do CX-3 by som nešiel lebo malé auto, to isté ASX. Nové je síce nové ale za tie prachy si viem predstaviť aj jazdenú CX-5 a tam sú tie benzíny aspon zatial bezproblémové a výbornú spotrebu majú
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

CVT je vhodná ozaj tak do scootra na pár kw prenosy výkonu. Ja viem v aute je kovový remeň a beží to asi v oleji ale aj tak prenos takého výkonu len trením mi príde dosť o hubu v dlhodobom horizonte. Mám scooter s 25kW viem ako vypadajú remenice po 50 000km .CVT dával Mercedes do A-čka a aj B-čka tuším a teda nič moc to nebolo keď som to skúšal ako jazdenku, možno ozaj tak do mesta kde sa dejú často zmeny rýchlosti ale nieje to asi moc vhodná technika na jazdenie ustálenou rýchlostou dlhodobo. A teda áno ale do malého lahkého auta a nie hentakej kravy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

moje 2x cvt 180 000km z roku 2000 a v poriadku takže tie bachorky o cvt sú dávno passe.
Beztak najčastejšie odíde menič...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

rudigo napísal:a taka e CVT v LEXUSE RX 400h je na tom ako,samozrejme pri pravidelnych vymenach
- tam to nie je vôbec cvt - chybná terminologia, je to obyčajná palnétová čiže mechanická prevodovka ktorá vydrží toľko čo každý iný hybrid - státisíce míľ....
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Kto pochopí pochopí,CVT je ako pes,každý rok x 7,tu každý km x 7,je to nepodarok a nemal nikdy vzniknúť. Hovorí sa že kto chce jazdiť na vysavači kúpy si CVT,ale tak či tak,200 tis sa považuje velmi dobrý prebeh km,to niektoré majú už pri 100 vysekané kužele v prevodovke
- nie je to pravda, ide o to kto ako a prečo. Ak s tým niekto jazdí dialnicu na doraz alebo radí z R do D počas jazdy čo bežne vidím nevydrží.... rozhodne tie moje vydržali viac než moderné DSG. O komforte v meste sa robotovi či dvojspojke ani nesníva
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech vydržia tie prevodovky aleluju,to ti každý dopraje a v tom netkvie problém.Problém je v minime takých šťastlivcov.A minimálne ma budeš spomínať v momente keď dáš auto na trh a zistíš akú obrovskú rolu v predajnosti auta to zohráva.180 tis km je hanebne málo,ale už tu kdesi si auto z CVT kúpy iba úplne neinformovaný človek,pretože šťastie ktoré máš ty ho opustí než povieš švec.
Ao utešovať sa že DSG je ten istý shit by celkom nesedelo,rozhodne sú životnosťou priaznivejšie a servisne neporovnateľne riešitelnejšie.
Komfort je u každého inak postavená veličina,aj DSG vie fungovať kvalitne aj mizerne.CVT sa nemá čím chváliť okrem bezstupňovosti.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Bol som sa previest a nakoniec sme to nekupili....zrychlenie nulové, spotreba najma v meste zbytočne veľka...dakujem za rady ...vyhol som sa zbytocnym problemom ak by som to kupil a nieco sa rozsypalo alebo by som to chcel predat dalej :38eb: ....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Druh šťastia ak človek niečo neurobí.Nie je od veci občas dopriať pôvodnému majiteľovi aby sa zo svojho karu tešil aj naďalej
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Inak - nie je všetko pre každého. Pre mňa nebude nikdy nafta a manuál...
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Zdravím , ako so čítal príspevky, potom ak by som chcel kúpiť outleander na napríklad ťahanie brzdeného prívesu, alebo obytného privesu, tak potom s motorom 2.4 s manuálom, alebo 2.2 nafta, ale tú ktorú vyrobili japonci. Ešte by som sa chcel opýtať ten motor 2.2 di-d od mitsubishi ako je na tom so spoľahlivosťou?

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní