Auto na plyn kúpené nové na Slovensku .

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tt600re@post.sk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.12.2007 21:30
Zdieľať na Facebook

Auto na plyn kúpené nové na Slovensku .

Príspevok od používateľa tt600re@post.sk »

Dobrý deň,kúpil som Daciu 1,2LPG ,r.v.2015 z druhej ruky originál kúpenú na Slovensku ako LPG verzia.
Moja otázka znie: Potrebujem protokol o montáži LPG na STK predložiť? Totiž pôvodný majiteľ tvrdil že žiadny nedostal k autu a že ho netreba u áut kúpených priamo ako LPG verzie. A nechcel by som aby na blížiacej sa STK som preto neprešiel.
Ďakujem pekne za informáciu. Brhlovič
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

no mal by sy to mat v tp zapisane a ziaden problem
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Podľa mňa nepotrebuješ nič, lebo auto si kúpil (resp. pôvodný majiteľ) s pohonom benzín /lpg...
Ak je správne vyplnené oev - žiaden problém.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Dobry den.A mas stk daleko od domu? Ak nie ja na tvojom mieste by som tam skocil s technicakom este pred absolvovanim sa spytat pre pokoj v dusi.Tiez si myslim ze to nebudes potrebovat kedze sa montovalo vo vyrobe.
tuninka
Príspevky: 852
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Ja mam 2 auta na LPG. Obidve som kupoval uz ojazdene, na obidvoch bolo LPG montovane v zahranici. Nemam od toho ziadne papiere. Na STK vzdy vypyta protokol, poviem ze nemam, zoberie lupu a hlada typ a cislo.... ked to najde, odpise a hotovo. Problem som s tym nikdy nemal. Jasne ze LPG mam zapisane v technicaku.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vo velkom TP to máš isto zapísané v kolonke druh paliva aj benzín aj plyn.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

To majú aj autá s dodatočnou montážou a protokol o montáži vyžadujú.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Riešite neexistujúci problém.
Samozrejme že musí byť pohon LPG zapísaný v TP od vozidla, kde je namontovaný.
Ak bolo vozidlo na Slovensku prvý raz prihlásené do prevádzky s už namontovaným zariadením LPG, tak sa montážny protokol nevyžaduje. Konečne ani ho majiteľ obvykle nemá odkiaľ mať, pretože predajca nového auta ho k vozidlu nedáva a rovnako je málo pravdepodobné že pri individuálnom dovoze by zahraničný predajca pribalil k autu aj nejaký doklad o montáži LPG.
Montážny protokol sa vyžaduje v prípade že do vozidla už prihláseného na Slovensku do prevádzky, bolo dodatočne namontované zariadenie LPG.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vo velkom TP, vpravo dole je kolonka Dalsie uradne zaznamy. Tam je napisana informacia o dodatocnej montazi LPG, vratane cisla rozhodnotia OU a cisla schvalenia splynovaca ako i datumu zapisu LPG do TP.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

predpokladám aj vo VIN sa dá nájsť typ paliva s ktorým bolo auto homologované na prevádzku.
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

noo podla mna ak sa nemylim protokol o revizii spinovacieho zariadenia potrebujes urcite lebo na stk sa ta pyta ci mate v aute lpg dalsia vec myslim ze je dobre kazdy rok dat zrevidovat urcite zalezi na tom co si za cloveka ci ti to vadi ci nie a ci mas hasicak v aute od toho by si mal mat doklad a stym vola sa to revizia splynovacieho zariadenia by si sa mal preukazat na stk samozrejme je viac moznosti takto by to malo neako byt :28b7: :28b7:
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

protokol o kontrole plynoveho zariadenia alebo ako to ty nazivas,,revizia,, sa uz niekolko rokov nepozaduje lebo sa zrusila jeho povinnost ked sa dobre pamatam a ani posledne roky to po mne na stk ziadny technik nevyzadoval
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neni povinnost=seriem nato, toto je slovensko ! potom sa cudujete, ze vas maju za stado? jedine dlhy bic a kratky dvor, logicky uvazujuci si tu kontrolu za 10-15 euro aj s protokolom da obcas spravit, cisto pre svoj pokoj a dobry pocit, s plynom nie su zarty, o tom sa uz kopec ludi presvedcilo :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

cauko

Príspevok od používateľa sarusian »

mam daciu 1,2 s origo lpg, teraz som bol na stk, nepotrebujes ziadny protokol, len raz za rok chod do dacie, nech ti urobia prehliadku, origo zastavba lpg nema protokol o montazi
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Bajo kazdy normalny co mal auto s lpg alebo mal viacej aut za zivot s lpg vie ,ze raz za rok alebo dva musi zajst ku plynarovi na kontrolu + niekedy aj male korekcie doladenie ,ze blbcov tu znas robit nemusis a nebudeme dalsie papiere naviac nosit a platit na stk ked nie su potrebne :d :D

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných