Falosne udanie na SOVA znemoznuje predaj

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
cypro2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Falosne udanie na SOVA znemoznuje predaj

Príspevok od používateľa cypro2 »

Ahojte!

Prednedavnom som pridal inzerat na auto. Hned na druhy den sa nasiel spekulat ktory zobral moje VIN cislo a pridal podozrenie na stocene km na spolok na ochranu vlastníkov automobilov + urobil screen falosneho inzeratu ktory sa nezhoduje s mojim autom.

Ako je mozne proti tomuto bojovat? Momentalne je moje VIN evidovane v zoznamoch s pretocenymi km, teda auto neviem vobec predat. Pisal som na SOVA ale nikto sa neozyva.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Nikto iný okrem Sovy ti nepomôže. Ale ak ťa to poteší nie si sám: https://www.azet.sk/firma/258618/spolok ... -sova-o-z/
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mali by sa Ti ozvať a samozrejme zmazať záznam. Ale ja som tam našiel aj také záznamy, kde bolo napr. stočené zo 400 tisíc km na 40 000 km pri 2 ročnom benzínovom Avensise. Takže tiež evidentná chyba.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cypro2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypro2 »

Dakujem za podporu. Dufam ze to zmazu, pretoze auto sa momentalne absolutne nepredava koli tomu.

Ja som v dobrej vole pridal VIN aby si kupujuci mohol overit km a takto som dopadol...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No asi si ho budeš musieť nechať. Aj keby si vin nedal tak si ho bude každý pýtať. Ludia sú už celkom zmagorení lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cardude
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 23.07.2007 17:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cardude »

SOVA dokáže tak akurát našpiniť a očierniť, ale neručí za nič. Záznamy majú totiž len informatívny charakter. Keď som od nich žiadal vyjadrenie pre právne účely, tak neexistuje, že to nemôžu, lebo je tam ľudský faktor. Presne rovnako je na tom česká CEBIA. Úplne k ničomu.
cypro2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypro2 »

Podarilo sa, VINko zmazane + vyjadrenie SOVA :
:300f:

Dobrý deň, ospravedlňujeme sa, pri strojovom čítaní inzerátov došlo k
zlúčeniu údajov o dvoch rozdielnych vozidlách. Záznam bol odstránený.
S pozdravom a ospravedlnením
Združenie SOVA
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak strojove nacitanie inzeratu alebo hajzlik ktory zamerne falsuje obrazky atd ?

To je diametralne odlisna kavicka !!
cypro2
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 17.05.2018 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cypro2 »

Je mozne oboje, nakolko inzerat ku ktoremu mi hadzalo zvlastne km vyzeral ako ucelovo vytvoreny. Mozno bazaristi vedia o slabinach SOVA systemu...
armyion04
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2018 07:28
Zdieľať na Facebook

Zobudte sa, plati uz novy zakon

Príspevok od používateľa armyion04 »

OD 20.5. to už neplatí a údaje SOVA sú pre predaj vozidiel nerelevantné. Prečítajte si nový zákon o prevádzke vozidiel v cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Konkrétne paragraf 48, v ktorom sa píše o registri prevádzkových záznamov vozidiel atd..
armyion04
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.05.2018 07:28
Zdieľať na Facebook

cypro2 hladaj info

Príspevok od používateľa armyion04 »

cypro2: precitaj si tento clanok: https://blog.autobazar.sk/29-eu-zacina- ... ilometrov/

Na pracoviskach KO alebo u prispievatelov do RPZV (https://www.rpzv.sk/Ziskat) mozes ziskat Vypis z RPZV, kde budu zobrazene hodoty z odometra tvojho vozidla. Skus si to pozriet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pavolh a 11 neregistrovaných