Predávajúci nechce odhlásiť ani podpísať splnom.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

hjundai napísal:
uwa0944710873 napísal:
mravecm1 napísal:Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.
To som akosi nepochopil - kto je koho rukojemníkom a prečo keď sa peniaze odovzdajú až po odhlásení?
- ta bud mu das peniaze dopredu a on nemusi prepisat ze... Alebo on prepise a ty peniaze nedas. Ma to jednoduche riesenie, mat riadne overenu poriadnu kupnopredajnu zmluvu a peniaze v zalohe u notara-advokata ako u tretej strany. Ale to stoji peniaze. Skoda ze cestnost sa vytratila. Potom bohatnu pravnici uplne zadarmo bez namahy.[/quote)hjundaj presne toto isté mi napadlo.Je to fakt asi iba o dôvere alebo nejako cez advokáta (ale toho chce logicky každý obísť aby ušetril,určite je lepšie peniaze poslať na účet aspoň je dôkaz)lebo inak je to začarovaný kruh:bez peňazí neprepíšem auto,bez prepisu nedám peniaze.A hneď je na svete situácia ako v Rysavej jalovici,Krt:vráťte mi peniaze,Trnka:nuž vráťte vy mne jalovicu,Krt:jalovica je vaša,Trnka:ba vaša ja už mám peniaze atď.. :d :D :d :D
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ja ked som kupoval auto z ineho okresu cca 90 km od mojho bydliska tak sa rano islo odhlasit na DI auto,potom sa podpisala kupno predajna zmluva a peniaze som mu siel vlozit na ucet do jeho banky...on mal istotu ze tie peniaze dostane 'prave' a ja obrazovy zaznam na kamere ze som mu tie peniaze vlozil na ucet...si myslim normalne riesenie dvoch normalnych ludi a nie jozko da peniaze a ten druhy ho oj...ebe :3020:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Postup:

1. Auto nikdy nekupovať od priekupníka.
2. Auto musi majitel vlastniť aspon rok.
2. Pri predaji musi byt majitel osobne prítomný.
4. Majitel odhlási auto na mna.
5. Ideme do banky, peniaze vkladám na účet a zaroven beriem doklady.

Ps: pred kupou si overím, ci na aute nie ke záloha/exekúcia/lizing.ii
:2f93: :3906: lol
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Ahojte, Predaval som uz zopar svojich aut, ale dopredu by som auto nikdy nesiel svoje auto odhlasit bez toho, aby som v ruke nedrzal peniaze. Takisto vzdy ked som kupoval auto tak vzdy som vyplacal peniaze uz ked som uz mal kluce od auta v ruke a podpisanu kupnu zluvu. Jedna sa o auta za cca 3 tisic E. Jeden jediny raz som mal problem s tym, ze predavajucemu sa nechcelo volako odhlasit auto (bolo na jeho zenu pisane).
Po cca 2 mesiacoch cakania a obcasnej otazky ze ako sme na tom som mu len oznamil, ze nech ma teda skusi hladat ked mu pride zo 20 pokut a este aj predam potom auto bez prepisu dalej... V ten tyzden mi prisli domov papiere odhlasene na moje meno :)
Neni som autickar, ale v cca raz rocne predaj alebo kupa sa vyskytne.
P.S.- urobil by som to jedine vtedy, ak by bola suma u notara v depozite, zmluva jasne pisana a formulovana tak, aby mi peniaze DAL notar PO prepise vozidla. Ziadne potvrdene notarom, ze by mi kupujuci sumu potom poslal.
Ak natrafite na nepoctiveho cloveka, potom je kazda aj overena zmluva k nicomu...skuste sa domahat svojho prava aj 10rokov.
Samozrejme ze poplatok za notara by platil kupujuci ;)
Ono vzdy ma maslo na hlave raz predavajuci a raz kupujuci. Jedna sa o peniaze, a kde su peniaze tak vzdy je pokusenie a chut osklbat niekoho a nabalit sa trosku na tom... Jeden o 500, dalsi hra ligu za 15 tisic... Rovnaky odzub, len iny level.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

hjundai napísal:
uwa0944710873 napísal:
mravecm1 napísal:Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.
To som akosi nepochopil - kto je koho rukojemníkom a prečo keď sa peniaze odovzdajú až po odhlásení?
- ta bud mu das peniaze dopredu a on nemusi prepisat ze... Alebo on prepise a ty peniaze nedas. Ma to jednoduche riesenie, mat riadne overenu poriadnu kupnopredajnu zmluvu a peniaze v zalohe u notara-advokata ako u tretej strany. Ale to stoji peniaze. Skoda ze cestnost sa vytratila. Potom bohatnu pravnici uplne zadarmo bez namahy.
co ake peniaze u notara a komplikacie, peniaze az ked je auto odhlasene nieje pre predavajuceho ziadne riziko............... ked odhlasim na niekoho tak asi dostanem do ruk papiere so zapisanou odhlaskou, ak mi dotycna osoba potom odmietne dat peniaze tak odhlasku jednoducho rovno zrusim a vybavene, bude ma to stat sice tusim 12 euro ak si dobre pamatam, trocha nervov a casu ale inak nic ine
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Ja nerozumiem tomu, prečo by si to mal kupujúci zrovna po návšteve policajtov rozmyslieť.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

je to nepravdepodobne ale tu sme na slovensku, spekulantov milion, urcite sa najde taky co sa zacne vykrucat ze ci sa neda este nejake to evricko spustit a ved uz je to odlasene, bla, bla, bla, submisivny clovek co netusi o moznosti zrusit odhlasku alebo ma dost po stravenom dni na DI lahko podlahne
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

MilankoDCA napísal:Ahojte, Predaval som uz zopar svojich aut, ale dopredu by som auto nikdy nesiel svoje auto odhlasit bez toho, aby som v ruke nedrzal peniaze.


Neni som autickar, ale v cca raz rocne predaj alebo kupa sa vyskytne.


Ako som pisal - majitel musi vlastnit auto aspon 1 rok.

Odhlaska sa da zrusit celkom jednoducho a v slusnej spolocnosti je riziko podnikania na strane predajcu.

Takze, ako som pisal - platit az potom, ked mam kluce a v dokladoch moje meno.

Aut je ako sraciek - ked narazim na predajcu, ktory s tym ma problem, potom kupim inde.


PS: Este nikdy sa mi nestalo, ze by predavajuci - suktormny majitel, ktory auto mal viac ako rok, je pisane na neho, s kompletnou historiou, odmietol mnou navrhovany postup.
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

Ypsilon a aky mas postup ak kupujes v okrese tvojho trvaleho bydliska? A v pripade nad 15k ? Kesom by si nemal platit.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

co s tym ma okres?
vili111
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.01.2007 03:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vili111 »

Ked si v Tom istom okrese tak to na teba hned aj prihlasia. Alebo sa mylim? Len sa pitam, nerobil som take to ukony 10 rokov.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sa auto prihlasuje a prepisuje v rámci okresu tak sa robí jeden úkon konal som tak v utorok a bol som hotový za cca pol hodinku aj s overením VIN čísla a obaja sú prítomní a nič nehrozí . Na ľudí treba mať tak trocha nos a treba sa riadiť aj intuíciou a zdravým rozumom. Ak idem kupovať auto tak predsa prídem osobne nie, a s predávajúcim ideme odhlásiť a ak už mám v ruke odhlásený TP na moje meno tak dám peniaze na ruku. Pretože podpísaná nejaká KP zmluva je furt len zdrap papiera a teda stále niesom vlastník auta, tak prečo dávať peniaze dopredu ? každý sa poučí až sám na sebe? Občas asi áno...
0903416727
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 01.06.2017 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0903416727 »

Prečo by mal majiteľ vlastniť auto aspoň jeden rok? Hádam je podstatné v akom stave to auto je a nie ako dlho ho má majiteľ, a s tým odhlásenim ešte pred vyplatením peňazí by som neriskoval, nakoľko už teraz nestačí len 6€ kolok na zrušenie odhlášky ale overenú plnú moc od toho na koho sa to auto odhlásilo,

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných