Predaj auta a v TP je uvedený iný trvaly pobyt a ine meno

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ronner
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.11.2012 09:25
Zdieľať na Facebook

Predaj auta a v TP je uvedený iný trvaly pobyt a ine meno

Príspevok od používateľa ronner »

Zdravim. Predavame auto, nasli sa aj kupci. Len sme po sobasi zabudli zmenit trvale bydlisko a priezvisko manzelky na ktoru je auto pisane. Este k tomu vsetky veci vybavujem ja ako manzel. Mozu nastat problemy pri odhlaseni na noveho majitela, lebo v TP je uvedene meno manzelky za slobodna a ina adresa trvaleho pobytu.

Da sa to vsetko vybavit uz pri prehlaseni na noveho majitela, ci budeme riesit najskor papiere na zmenu v TP, po zmene v TP ho zas odhlasovat na noveho majitela?

Dakujem za rady
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

S menom neviem ako pochodíš, ja som menil pobyt ale na aute som mal pôvodné EČV ďalší rok. Predal som auto no a na D.I. ma len napomenuli, že za to môže byť pokuta a blabla Tváril som sa že som nevedel, že zmenou pobytu sa musia meniť značky. V pohode mi odhlasili na noveho majitela. Škoda 33e a hlavne času. Nerobil by som si hlavu
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Kamarat riesil nieco podobne ale s motorkou. Potreboval jej splnomocnenie a notarsky overeny sobasny list. A nebol s tym ziaden problem...
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Dá sa to urobiť priamo pri prepise, len treba rátať s prípadnou pokutou. Zbytočná komplikácia. Všetky zmeny týkajúce sa majiteľa a auta je treba riešiť do 15 dní.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pri prepise musi byt majitel auta s obciankou a tym sobasnym listom.viac nic netreba.splnomocnenie tu nezabere pretoze presla ta doba 15 ci 30 dni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných