Trhanie motorom pri pridani plynu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Paradoxx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.09.2004 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paradoxx »

Mam presne tento problem na mojom passate B5,5 96KW startuje na brnk ale pri zoslapnuti plynu zacne nenormalne trhat proste akoby som pridal plyn a hned ubral a vkuse to iste diagnostika ziadna chyba egr ventil zablendovany sanie, vycistene, palivovy filter novy, vzduchovy novy neda sa s tym obehovať ani nič pri zoslapnuti plynu trha jak besny pri jemnom tlaceni ide normalne. Auto vobec nedymi motor ma pekny tichy chod. V com este hladat chybu? od cca 3500ot nema ziaden tah ide akoby na nudzovy rezim ked dam dole nohu z plynu vyradim otacky padnu na 850 kvaltnem - rozbehuje sa a znovu zacne trhať do 3500 trha a potom akoby nudzovy rezim od 3500 netaha v pameti zavad ziadna chyba!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Servisná história a km ?
Paradoxx
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 22.09.2004 13:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Paradoxx »

Ma cez 178000km dovezene pred dvomi rokmi z IT malo 160000km v servisnej knizke oznacena vymena rozvodov pri 153000 v IT v roku 2013 co podla stavu remena aj sedelo auto vpohode jazdilo zacalo sa to z nicoho nic min tyzden. Startuje na tuk pri jemnom pridavani plynu ide normalne.D al som dole dekel kontroloval som vačku neni na nej ziadne opotrebenie na ziadnom ventile ako nova kable tiez ako nove ku vstrekom....
paulos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.02.2016 19:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paulos »

Zdravím vyriešil už niekto to trhanie autom pri pridaní plynu hľadal som to tu a nič som nenašiel mám tiež problém s autom Passat B6 2,0 TDI 8v trvanie začína od 4 prevodové stupňaa od 2000 do 3000 otáčok a to keď prudko stlačim plyn v servise my povedali že to robí dvojhmotny zotrvačnik no nerád by som ho vymenil a zistil že to nebol zotrvačnik auto malo problém zo štartovanim vymenili my gumičky na vstrekoch lebo vraj tam bol problém padala tam nafta a preto nestartovalo a zdá sa my že sa od vtedy to trhanie zhoršilo neviem môže byť niečo zo vstrekami alebo to robí zotrvačnik ?
David23
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.05.2018 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa David23 »

Zdravym
Mam ten isti problem z motorom auto som mal teraz v servise menene všetky filtre 2000km nic vsetko islo v pohode a terqz mi to zacalo robit z nicoho nic ked pridavam plyn cele auto zacne triast ked podradim netrasie az tak moc pri vyssich otackach a ked sa pohynam z parkoviska tak auto ako by stratilo vykon vobec nejde tak ako by malo ist po case to prestane a ide uz ako ma ist dalsi den to iste uz neviem co mam robit s tym neviete co to moze byt ?
Auto je Volkswagen Bora Variant 2.3 V5 110kw
navaho
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 11.07.2010 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa navaho »

Mne tiez trhal (v zmysle, ze stracal vykon) 1.9 TDi PD 77 kw po zosliapnutiu plynu, ale zmyzlo to po vymene palivoveho filtra a kruzkov na vstrekoch.
VW Passat 1.9 TDI
Chester111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 30.06.2011 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Chester111 »

Ja mám benzín, Hyundai i30. Tiež som mal problem, že po štarte, keď som od 2. stupňa šľapol na plyn, tak auto sa nechcelo rozbehnúť, začalo ním trhať a keď som niekedy šľapol ešte viac na plyn, tak som dokonca spomaľoval a ako keby ho dusilo. Musel som vždy po štarte pridávať veľmi jemne, aby som to tak necítil. V servise mi chalan skúsil vymeniť palivový filter a sviečky. Potom šlo auto chvíľu vcelku normálne, ale prešli dva mesiace a ja mám pocit, že sa to vracia. Zatiaľ to nie je to trhanie, čo bolo pred tým, ale po štarte keď zaradím dvojku a šľapnem na plyn do polky, tak auto ide, pridáva, potom ako keby stratilo výkon, nezrýchľuje, zase pridá a dookola. Tento jav ináč trvá tak cca max 3 km po štarte, potom už ide normálne. Rozmýšľam, čo s tým idem robiť.
rasto.dodak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.03.2020 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto.dodak »

Zdravím mam tiez ten istý problém prosím kto sa stym už stretol a opravil? Vw passat b5,5 1.9TDI 96kw mňe okrem toho že keď mu pridam tak trha je aj to že ma taky čudný zvuk hlavne pri 1stupni a vtedy aj stráca výkon ptm už 2,3,4 postupne hore to je lepšie nad 3tisic otáčok pri každom stupni... ďakujem
Dzelezny79
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 28.10.2020 19:16
Zdieľať na Facebook

????????

Príspevok od používateľa Dzelezny79 »

Caw
Vraj konektory do motora co sú od elektriky, treba dotiahnuť
Menil som vackovy hriadel a hydra dvíhatka, vraj mi nepodotahovali veci

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných