Predávajúci nechce odhlásiť ani podpísať splnom.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FukazCarrera@azet.sk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.05.2018 23:52
Zdieľať na Facebook

Predávajúci nechce odhlásiť ani podpísať splnom.

Príspevok od používateľa FukazCarrera@azet.sk »

Zdravim všetkých. Stala sa mi takáto vec. Kúpil som auto. Auto je OK, podpísali sme kúpno-predajnú zmluvu prachy sa vyplatili. Teraz chce bývalý majiteľ raz takú sumu, ako som mu vyplatil. Nie je ochotný odhlásiť auto ani podpísať splnomocnenie. Poraďte čo s tým. Ďakujem.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Skús mu povedať, že všetky pokuty až kým ho neodhlási budú chodiť jemu. Vrátane neabsolovanej STK a emisnej. Telefonát si nahraj a potom smer polícia.
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

asi prvá vec smer fízláreň, čo za dementa to musí byť ???
akurát riesim kúpu dalsieho auta, normálne aby som mal obavy aby som nenatrafil na takehoto chytráka
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Len tak pre zaujimavost, mozes napisat o ake auto ide, a o aku sumu ide? Vopred vdaka za info.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Tipujem Feliciu, Punto, Matiz a pod. autá za jeden plat, čiže tak do päť stoviek. V tej cenovej kategórii sa riešia takéto veci.

@peto4 obavy nemusíš mať, stačí majiteľa vyplatiť až keď ti odovzdá techničák s tvojim menom v ňom.
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

v podstate som to nikdy takto nerobil, no vidím že doba sa zmenila, vždy som bol pozriet auto, nepácilo isiel som domov - pacilo tak sme dohodli formality kedy prepis a vždy som plati na ruku na mieste, fakt nikdy som nemal problém, dokonca sa mi raz podarilo kupit auto na kotrom po ceste domov vyvrela voda a tlakovalo do expaznej nádržky ( p407 ) aj tu som mal štastie a majitel vrátil peniaze. Asi pred dvoma rokmi som predaval megane grantour r. 2010 , a chceli ho vypaltit až ked bude prepísane, najskor som nechapal prečo, ale nakoniec sme isli spolu na DI odlhasil som a dostal peniaze, asi už aj oni mali nejakú zlú skusenosť, v každom prípade dakujem za radu a skorej do ruky ani ja už peniaze nikomu nedám
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Uplne sa vyhnut takymto situaciam asi nie je mozne, pretoze "odrbavaci" byvaju jak na strane predavajuceho tak aj na strane kupujuceho. Vzdy tu bude nutna aspon minimalna davka dovery bud na jednej alebo druhej strane. Lebo ak nie, tak potom sa ziadne auto nikdy nepreda. Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.

FukazCarrera:
Ja osobne by som tomu hajzlovi navrhol, ze mu vratim auto a nech mi vrati plnu cenu. Radsej mat od neho pokoj, nez sa s takym hajzlom natahovat. Nestoji to zato. Ak by s tym nesuhlasil, tak potom uz len ist na policiu nahlasit podvod.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ty si tiez padol z visne...iste chce auto spat,len o to mu ide...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

hjundai: Co si ty za magora, co sa ty do mna navazas ? Navrhol som mu jednu moznost. Ci sa nou bude riadit, je uz len na nom.
Na nazory nejakeho retardovaneho magora, ktoremu ide len o to, aby sa do niekoho navazal, fakt nie som zvedavy.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

mravecm1 napísal:Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.
To som akosi nepochopil - kto je koho rukojemníkom a prečo keď sa peniaze odovzdajú až po odhlásení?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mravecm1 napísal:hjundai: Co si ty za magora, co sa ty do mna navazas ? Navrhol som mu jednu moznost. Ci sa nou bude riadit, je uz len na nom.
Na nazory nejakeho retardovaneho magora, ktoremu ide len o to, aby sa do niekoho navazal, fakt nie som zvedavy.
- mozno som magor ale nepisem kraviny od veci.... A z hluposti si vzdy urobim srandu. A rad.... Vrat mu auto Boze dobry a tebe rozum.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

hjundai napísal:- mozno som magor ale nepisem kraviny od veci.... A z bnlbosti si vzdy urobim srandu.
tak to sa urcite musis uchechtat k smrti nad vlastnou hlupostou. Gratulujem.

PS: Ak to tu precita niektory admin, prosim zmazat tieto nezmysly.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

uwa0944710873 napísal:
mravecm1 napísal:Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.
To som akosi nepochopil - kto je koho rukojemníkom a prečo keď sa peniaze odovzdajú až po odhlásení?
- ta bud mu das peniaze dopredu a on nemusi prepisat ze... Alebo on prepise a ty peniaze nedas. Ma to jednoduche riesenie, mat riadne overenu poriadnu kupnopredajnu zmluvu a peniaze v zalohe u notara-advokata ako u tretej strany. Ale to stoji peniaze. Skoda ze cestnost sa vytratila. Potom bohatnu pravnici uplne zadarmo bez namahy.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mravecm1 napísal:
hjundai napísal:- mozno som magor ale nepisem kraviny od veci.... A z bnlbosti si vzdy urobim srandu.
tak to sa urcite musis uchechtat k smrti nad vlastnou hlupostou. Gratulujem.

PS: Ak to tu precita niektory admin, prosim zmazat tieto nezmysly.
- uchechtavaj sa z navrhu Vrat mu auto lebo to je sprostost roka.
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

hjundai napísal:
uwa0944710873 napísal:
mravecm1 napísal:Zial legislativa ohladne prepisu auta je taka, ze vzdy sa nevyhnutne jedna strana stava "rukojemnikom" tej druhej.
To som akosi nepochopil - kto je koho rukojemníkom a prečo keď sa peniaze odovzdajú až po odhlásení?
- ta bud mu das peniaze dopredu a on nemusi prepisat ze... Alebo on prepise a ty peniaze nedas.
Peniaze dopredu sa nedávajú!!! A keď už sa dohodnete tak, že idete k policajtom, tak to už by čo muselo byť za bebila, aby ti nedal peniaze? A keby aj tak ťa to stojí tuším 6 € za vzatie späť do evidencie, to už hádam prežije každý.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných