Citroen C4 1,4 16V , 65kw , 2009 - kolísavé otáčky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gtw2
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2018 11:48
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 1,4 16V , 65kw , 2009 - kolísavé otáčky

Príspevok od používateľa gtw2 »

Zdravím, už asi dva týždne ma trápi nepravidelný chod motoru na C4. Vyčistil som škrtiacu klapku (sprejom), vymenil som sviečky. Auto sme skúšali pripojiť na diagnostiku u známeho mechanika doma ale nechcela sa spojiť. Všimol som si aj ako v pravidelných intervaloch mierne blikajú všetky svetlá,tak som pripojil voltmeter na baterku a napätie kolíše o cca 2 až 3 desatiny voltu v intervaloch. Alternátor má tiež zvuk ktorý sa pravidelne opakuje - to typické "bzučanie" ako keď zaberie. Zaujímavé je, že keď naštartujem za studena tak problém nie je. Inak motor chytá na šupu. Napadlo ma teda či by nemohol alternátor alebo regulátor ovplyvniť čidlá ktoré pracujú pri nízkych rozdieloch napätia natoľko, že to ovplyvní celý systém. Ďakujem za každú radu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Asi najskorej nie lebo desatinky volta je furt v norme nakolko čidlá nemajú napájanie priamo 12V ale zväčša 5V . Ale ide o to čo sa deje a či tam nieje nejaké rušenie v napájaní.
Možno by to chcelo kuknut osciloskopom . Aj ked baterka by mala čo to vyfiltrovať .
gtw2
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2018 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gtw2 »

Napadlo ma že eby je to vadný niektorý zo senzorov, ale resp. keby to robí len motor a alternátor by bol v poriadku, tak pri viac ako 3000 otáčkach by už nemali stále preblikávať svetlá a meniť sa otáčky ventilátora kúrenia alebo áno? Skúsil by som odpojiť alternátor od baterky ale prístup tam je ako k peniazom. A ak to nerobí on tak škoda vyhodiť pár stoviek za výmenu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Preblikávanie nieje celkom v poriadku. Može byt dakde zoxidovaná spojka konektor prepoj na kostru spojka na baterke .To že sa na baterke nameralo par desatiniek volta zmena ešte neznamena nič, ale ak je nejaké väčšie kolisanie napatia priemo dakde v RJ, to už môže robit problem.
martinsm
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07.08.2017 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsm »

skus pozriet v alernatore na usmernovac/regulator prudu (striedavy na jednosmerny prud).
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných