Nosic na bicykle

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Nosic na bicykle

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Zdravim. 5-8x do roka sa chodievam bicyklovat a potrebujem nosic na 3-4 bicykle. Nemam tazne zariadenie a zatial ani stresny nosic. Chcel by som sa opytat ktory nosic - aky typ je najvhodnejsi/najvyhodnejsi. Tazne zariadenie s nosicom stoji okolo 200 tazne + 400-600eur, stresny nosic stoji okolo 100 + 4x50 za drziaky bicyklov alebo staci aj len nosic na 5te dvere (auto je mondeo kombi)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja mam tento https://www.youtube.com/watch?v=WJ69hnWjdMI

okrem toho mam aj stresny + 4 nosice...

ten na piate dvere som kupil ako doplnkovy

pokial to zavesis na 5te dve prides o pristup do kufra, treba si to rozmyslet, ci tym budes obmedzeny alebo nie...

ako ideal vidim to tazne + nosic nanho ale iba pokial to je sklopne vyhotovenie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Pokial by som lahke bicykle/nie zjazdove celopero/ vozil 5krat do roka na vzdialenost po slovensku tak nosic na strechu.Musi to byt ale na nizsie auto/nie mpv,verso,croma.../ a treba pocitat so zvysenou spotrebou30% a znizeny komfort odhlucnenia pri vyssich rychlostiach.Ak na dovolenku do chorvatska,talianska tak kupit nosic na tazne,alebo si ho pozicat.Na zadne-5 dvere by som 4 bicykle nedaval koli nosnosti.
Otazka je kolko krat ich realne budes vozit a kolko si ochotny investovat.
PS:vraj v rakusku na srotoviskach je nosicov na bicykle kvantum a za facku,len treba niekoho najst kto tam chodi,najlepsie okolo Wiedne.Kupuj len ten co ma svetelnu rampu koli bicyklom zakrytej spz a svetlam.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Jednoznačne ťažné a nosič na ťažné. Ak auto predas, nosic Ti ostane.

Thule nosič na ťažné vieš kúpiť už od 300e od ruky.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Na streche pouzivam Thule 591 - jednoduche, rychle a pevne upnutie bicyklov a ma aj vysoku nosnost. Lepsia je uz asi len jeho evolucia Thule 598. Na tazne mam Bosal Traveller 3. Samozrejme odporucam nosic na tazne, montaz bicyklov zvladne aj nizsi clovek, neovplyvnuju tak velmi aerodynamicky odpor/hluk. Nosic na zadne dvere by som si na vlastne auto nedal, nezda sa mi velmi dobre zatazovat piate dvere nejakymi päťdesiatimi kilami.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Osobne som nosil najprv v aute mierne prípadne vôbec rozobratý...samozrejme sklopené sedadlá.
Teraz som riešil ako písal nadomnou tommi2 Thule 591, môžem len odporúčať... nevýhoda garáže a pokiaľ ste nižší tak môže byť problém ich hore dať inak ok.... Nevýhoda/výhoda je že potrebujete nosič na strechu, ale ten ostane aj na iné použitie - na lyže, box,....
Na 5 dvere by som isto nedával... príde mi to ako núdzové riešenie niekde jednorázovo na dlhú cestu a pod....
Na guľu nemusí byť zlé, tam je výhoda/nevýhoda že treba ťažné, ale to sa zase dá využiť na vozík.
Mám 3 autá, na každé mám nosič, čiže si viem vyskladať na lyže, bicykle, box,.... volil som tú variantu lebo som už nosiče na strechu mal aj tak...a prišlo mi to vhodnejšie (navyše na jednom aute nemôžem mať ťažné)... ak nosič na strechu tak odporúčam spomínané THULE 591 alebo 598 sú ozaj dobré a stoja za tú cenu...ale pozor na zlodejov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne jak hovoris, obcas prepravit bajky, presne nato ten nosic na dvere je, nato ho aj mam, kazdopadne som s nim uz par tisic urobil a ziaden problem s 5tymi dverami nesposobuje, ani dusevny, ani telesny, normalne to tam drzi a neviem o tom, pokial nechcem otvorit kufor lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nosič na piate dvere max tak na dva bicykle . Na tri mi to prišlo už dosť váha navyše . Otvoriť kufor išlo len tam bicykle nemohli byť . NA jeden dva krát do roka by sa to dalo ale inak mi to prišlo dosť riešenie také že len aby bolo . Mal som taký čo sa pripevnoval dole na dvere cez plechové záchytky a hore dotahoval šrobocvacím mechanizmom ne systém stahovacej spony na hadicu . Po troch jazdách išiel z domu preč . NA Ťažné mi to príde najlepšie a najstabilnejšie riešenie aj blbovzdorné aj bez možnosti poškodenia samotnej hrany dverí ,lebo predsa len tie piate dvere niesom si istý na dnešných nových auátách či vôbec udržia sami seba ak vidím ako a z čoho sú riešené pánty .A nie ešte 40 kilo navyše . Na strechu zas problém výška ak má niekto parkovanie pod domom a garáž 2,5m alebo že zabudne a odrazí ich jak minule v Lamačskom Tescu bola moja manželka svedkom.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Osobne som volil na tazne.. Ak chcem zobrat bicykle na dovolenku, tak stale mozem na strechu dat box a som v klidku... Jedina vec je, ze na tazne MUSI byt ten nosic sklopny! Inac sa do kufra nedostanes. Ak idete len dospely, tak cez zadne sedacky to ide, ale ked su tam detske sedacky, tak to neni zrovna konfortne riesenie... :/

Otazka na vas ktory viete... volakedy sa dala vybavit, za tusim 15e 3tia spz na taketo zariadenie.. To sa stale da?
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Poplatok za tretiu SPZ na nosic je 16,50€.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Super, dakujem za info
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

A oplati sa investovat do thule alebo staci aj nieco lacnejsie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných