Fiat Croma 1.9jtd 110kw - slabsi vykon

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
RichardC1
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21.02.2008 08:35
Zdieľať na Facebook

Fiat Croma 1.9jtd 110kw - slabsi vykon

Príspevok od používateľa RichardC1 »

Zdravim, skuseni mechanici mi mozno budu vediet poradit. Fiat Croma stratila vykon a nieje mi jasne o co by mohlo ist. Jedna sa o 1.9jtd 110kw, r.v.2008, 169000km. Strata vykonu je vyrazna ale nieje to nudzovy rezim, odhadom cca 40%. DPF, EGR ok, myslim ze aj turbo. Z vyfuku ziadne zvysene dymenie, otacky nekolisu. Ovsem od cca 2000 otacok vyssie pocut take plastovo-kovove srotovanie, ale nie prilis hlucne. Mozu to byt virive klapky? Moze ich porucha az tak vyrazne znizit vykon? Je vobec mozne aby sa "rozsypali" a motor sa neposkodil a fungoval dalej? Nemal by ich automaticky nasat?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

mal som vectru so zrejme rovnakym motorom Z19DTH 110kW aj poruchou klapiek.
klapky nasavaju bmw motory, ale nie opel/fiat.
je na to aj nejaka opravna sada, ja som menil komplet cele sanie (opat s fajnovymi plastami, ktore sa po case rovnako vyderu).
sposobovalo mi to zanasanie DPF filtra a tusim aj nudzove rezimy/znizeny vykon.
ale ziadne srotovacie zvuky.
tie kilometre co uvadzas su urcite prave ... keby boli, tak sa hento nemalo prihodit.
ja som tam mal take zavady, ze som s tym chodil po viacerych automechanikoch a nevedeli na to prist (isiel mi plyn z vyfuku do kabiny kvoli prasknutym zvodom na turbe).
takze urcite ti tu niekto poradi cez forum, ked nemas ani diagnostiku.
tie klapky sa daju skontrolovat aj vizualne a ci nema to tiahlo volu, alebo moze byt uplne vypadnute
https://www.youtube.com/watch?v=X3FGQyNW-t4
kazdopadne, ked sa tam nieco srotuje, asi by bol dobry napad okamzite na tom prestat jazdit ...
RichardC1
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21.02.2008 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RichardC1 »

Mam to od 120000km a bola aj serviska ale ruku do ohna ze tie km nedam. Podvozok ale este stale v podstate nema ziadne vole a diely vyzeraju byt povodne tak strasne vela km tomu netipujem. Ale podla mna to jazdilo skoro vylucne mesto a kratke trasy, mozno preto to blbne vsetko skor, ale to su len moje dohady. Je to super vozenie ale servisu na moj vkus uz trocha vela. Auto som odstavil, ale moj servisak ma volno este dobrych par dni tak zo zvedavosti zistujem co a ako. Hlavne mi je zvlastne to znizenie vykonu, lebo nudzovy som uz zazil na tomto aute a to vtedy ledva ide.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ked nedymi znamena ze elektronika vie co robi a robi to ok.vaha vzduchu meria asi dobre lebo zvlada vsetky rezimy.treba pozriet sanie.
Luko16V
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.10.2008 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luko16V »

Citeľná strata výkonu, plastovo kovové šrotovanie nad 2000ot kľudne môže byť turbo, daj pozreť ovládanie turba.
RichardC1
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21.02.2008 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RichardC1 »

Aj tato moznost ma napadla. Pozrieme aj to. Mimochodom, su vobec tie problemove klapky v sani nevyhnutne? Nemoze sa to odstranit alebo napr. nejako trvalo zaaretovat? Bude to mat nejake negativne nasledky? Alebo auto bude laicky povedane lepsie dychat a elektronika si s tym poradi?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

https://www.youtube.com/watch?v=4mpgkKkAy6s

co som pocul, taki co maju hlbsie do vrecka, dali tie klapky zaslepit (swirl off)

http://www.alfisti.cz/forum/viewtopic.php?f=37&t=9960

ked je to dobre urobene, tak to ma akurat nejaky vplyv na emisie

> .. na dvou válcích klapky chyběly a ty samé dva válce měli špatné tlaky a nakonec byly přihnuté ventily

ked tam ma DPF, tak mu to dymit moc ani nebude, "iba" sa upcha filter
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: ludomilo a 41 neregistrovaných